reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 3 czerwca. Imieniny Klotyldy, Leszka, Tamary.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Napadali na kobiety. Wpadli w ręce policji!

Aktualności14.01 o 08:30Komentarzy: 20
Wrocławska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o zuchwałe napady na kobiety. Sprawcy mogli też działać w powiecie oleśnickim, o czym pisaliśmy w grudniu na łamach portalu MojaOlesnica.pl.W grudniu portal MojaOlesnica.pl jako pierwszy ostrzegał o serii zuchwałych napadów na kobiety na terenie Oleśnicy i prawdopodobnie również w okolicznych miejscowościach. Sprawcy poruszali się ciemnym kombi na śremskich tablicach rejestracyjnych.

Niedawno wrocławska policja na swoim terenie zatrzymała podejrzanych, którzy - jak wynika z naszych informacji - mają związek z napadami w naszym regionie. Poniżej publikujemy komunikat mundurowych.

* * *

Policjanci z Wrocławia otrzymywali sygnały o kradzieżach damskich torebek na tzw. wyrwę. Sprawca w tego typu przypadkach podchodzi z zaskoczenia do swojej ofiary i dynamicznie ściąga pasek od torebki lub plecaka, a następnie ucieka. Sprawca spodziewa się znaleźć wewnątrz torebek portfel, telefon komórkowy lub inne wartościowe przedmioty. Utrata portfela, oprócz straty finansowej, jest kłopotliwa również ze względu na znajdujące się tam dokumenty, które później trzeba zastrzec i ponownie wyrobić. Policjanci z Krzyków namierzyli i skutecznie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa, sprawdzają też czy podejrzani mają związek z innymi kradzieżami.

Do funkcjonariuszy z Wrocławia wpłynęły zgłoszenia o tego typu zdarzeniach, które dokonywane były na obszarze kilku dzielnic na terenie całego miasta. Posiadały one pewien wspólny mianownik, który od razu zauważyli pracujący nad sprawą policjanci. Sprawca zaraz po dokonanej kradzieży uciekał w stronę czekającego nieopodal samochodu. W środku czekał już kierowca i osoby razem odjeżdżały z miejsca. Pokrzywdzone kobiety przekazywały później funkcjonariuszom, że było to czarne auto osobowe. Policjanci zaczęli typowania sprawców, przeglądali monitoring oraz obserwowali miejsca zagrożone.

Po tym, gdy funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie o tym samym modus operandi, byli już przygotowani na działanie. Ostatni rozbój miał miejsce na terenie wrocławskiego Ołtaszyna, czyli na obszarze działania Komisariatu Policji Wrocław Krzyki.

Kryminalni z Krzyków niezwłocznie zajęli się sprawą. Gdy jedni policjanci jechali na miejsce zdarzenia rozmawiać z pokrzywdzoną 48-latką, inni zajmowali się już namierzaniem sprawców. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tych przestępstw. W ich samochodzie policjanci zabezpieczyli część ze skradzionych przedmiotów. Sprawa jest obecnie prowadzona przez Prokuraturę Rejonową dla Wrocławia Krzyki Zachód. Zgromadzony przez policjantów w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec zatrzymanych mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 25-letni mieszkaniec powiatu oławskiego i 24-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego usłyszeli zarzuty za dokonane wspólnie i w porozumieniu rozboje o charakterze chuligańskim.

Obecnie policjanci sprawdzają, czy mężczyźni mają na koncie popełnienie innych przestępstw. Wszystkie osoby, które w ostatnim czasie zostały pokrzywdzone w wyniku podobnych zdarzeń, prosimy o zgłaszanie się na Komisariat Policji Wrocław Krzyki po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem 71 782 44 57 w godzinach 8:00 – 15:00 lub o kontakt z Oficerem Dyżurnym jednostki 71 782 46 00 całodobowo.

st. sierż. Dariusz Rajski / KMP we Wrocławiu

* * *

op

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (20)

sipytna15.01 o 07:35

Ty się ośmieszasz trollu podszywaczu szajbomenie z PiS

Zgłoś
Pan Jan15.01 o 06:19

Sipytna nie osmieszaj mnie

Zgłoś
sipytna14.01 o 18:46

PO ma mądrych, inteligentnych i wspaniałych wyborców

Zgłoś
A.14.01 o 17:19

"Skutecznie zatrzymali" - a jak się zatrzymuje nieskutecznie :) ?

Zgłoś
Dość polityki14.01 o 16:53

@sipytna. Pokazujesz swymi wpisami jakich debilnych ma wyborców PO

Zgłoś
sipytna14.01 o 15:38

Policja z Wrocławia działa dzięki Panu Janowi

Zgłoś
Oles14.01 o 15:16

Jak to dobrze ze istnieje skuteczna policja wrocławska. Brawo policjanci z Wrocławia, tylko dzięki Wam czuje się bezpiecznie

Zgłoś
Piszczel14.01 o 12:40

Gdzie jest administrator tej strony? Ile razy muszę jeszcze osobiście zgłaszać na Policję takie komentarze??

Zgłoś
MojaOlesnica.pl14.01 o 11:30

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
TDSF14.01 o 10:24

Uff, nareszcie, mówią policjanci z Oleśnicy. Udało się

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube