reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Handlował podrobioną odzieżą

Aktualności13.12.2019 o 15:09Komentarzy: 43
Policjanci z oleśnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy już po raz trzeci w tym roku wykonali czynności na oleśnickim targowisku.

Tym razem zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu wołowskiego, który na jednym ze stoisk oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.- Policjanci zabezpieczyli bluzy, koszulki i obuwie. Wstępnie szacowane straty, na jakie narażone zostały firmy, których fałszywe produkty oferowane były do sprzedaży, wyniosły kilka tysięcy złotych. Śledczy wykonali oględziny zatrzymanego towaru i przedstawili mężczyźnie zarzuty. Teraz policjanci ustalają, skąd pochodzą podrobione ubrania. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy towary będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu przed sądem - informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

rd, źródło: KPP w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (43)

zw-kowalski :-)15.12.2019 o 15:27

ert. Nie czytałeś instrukcji KAS do podległych urzędów ? Mają ścigać tylko tych z których mozna coś zabrać. Dlatego w Polsce szara strefa ma się dobrze. US najwięcej zastrzeżeń mają tylko do tych co zgłoszą podatek i z jakiś względów nie zapłacą na czas. Wtedy stosują zapis uporczywe uchylanie się od płatności podatku. Dlatego od 1/1 2018 nie mam zgłoszonego VAT w Polsce. Bycie w szarej strefie opłaca się. Masz tyle zaoszczędzonego podatku, że ewentualne porażki w formie domiaru na spoko przyjmiesz na klatę. Poza tym. Giełd rolnych kwiatowych nikt nie kontroluje. największy obrót giełdy mają kiedy urzędnicy śpią. na giełdach VAT się nie przyjął.

Zgłoś
Ceboooolaki15.12.2019 o 09:27

Do kaletnik - wiesz ze jest Cos takiego jak prawa autorskie i szacunek do projektanta, a nie bycie biedakiem i chodzenie po rzezbiarzach kaletnikaxh żeby podjebe zrobić xD

Zgłoś
dłużnik km TS 97/1914.12.2019 o 23:17

Prezesa SO w Krośnie. Aby wyłudzić od komornika poświadczenie nieprawdy poprzez przerwanie biegu przedawnienia podają adres dłużnika w Polsce wiedząc, że on mieszka na terenie UE. Ale kto oszustowi może zabronić być oszustem.

Zgłoś
dłużnik km 169/1914.12.2019 o 23:15

Największym oszustem w Polsce jest sam skarb państwa za Prokuratorię Generalną czy SP za Prezesa SO w Krośnie. Aby wyłudzić od komornika poświadczenie nieprawdy poprzez przerwanie biegu przedawnienia podają adres dłużnika w Polsce wiedząc, że on mieszka na terenie UE. Ale kto oszustowi może zabronić być oszustem.

Zgłoś
ert14.12.2019 o 16:22

a co z Bulgarami bez dzialalnosci? kto sie za nich wezmie, są na każdym targowisku w powiecie

Zgłoś
Kaletnik14.12.2019 o 10:52

Do Biedaki- nie masz racji, "oryginały" są drogie bo płacisz za markę. bez trudu zrobię ci torebkę identycznie taką samą jak np. firmowa "Fendi" która kosztuje w tańszych sklepach 8 tyś zł za 2 tyś i to z lepszych materiałów...

Zgłoś
MarJan14.12.2019 o 00:00

POLICJA - silna wobec słabych, słaba wobec silnych ;[

Zgłoś
Biedaki13.12.2019 o 23:56

Do :/ - bullshit śmierdzące podroby nigdy nie maja cienia jakości oryginałów i nie pochodzą z tych samych fabryk xD nie ma podrob 1:1 i nie będzie bo to nieopłacalne

Zgłoś
Polack13.12.2019 o 23:54

Nie, lv, margiela itp są produkowane we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Francji, chociaż cześć rzeczy produkowana jest w chrl co nie oznacza, ze są słabe jakościowo

Zgłoś
--}--> 13.12.2019 o 23:45

okradał bogatych i sprzedawał biednym

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube