reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Co wydarzyło się w Dziadowej Kłodzie?

Aktualności14.12.2019 o 15:10Komentarzy:
Portal MojaOlesnica.pl dotarł do nowych szczegółów sprawy wybuchu piecyka grzewczego w jednym z mieszkań w Dziadowej Kłodzie, gdzie zginęła 45-letnia kobieta, a jej 14-letnia córka została ranna.- Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu pieca w jednym z mieszkań na terenie Dziadowej Kłody. Jednej z nich nie udało się uratować - informowaliśmy w czwartek wieczorem na łamach portalu MojaOlesnica.pl. Zdarzenie miało miejsce w bloku przy ulicy Sycowskiej. Zmarła to 45-letnia kobieta. Niegroźnie ranna została natomiast jej 14-letnia córka.

Śledztwo prowadzą prokuratura i policja. Dotarliśmy do nowych informacji w tej sprawie. Z niewiadomych przyczyn doszło do eksplozji piecyka typu koza. Był niczym granat. Jego elementy wystrzeliły po całym pomieszczeniu. 45-letnia kobieta została raniona w udo prawdopodobnie jego metalowym fragmentem, co spowodowało przecięcie tętnicy udowej. Poszkodowana szybko zaczęła tracić krew. Mimo długiej reanimacji nie udało się jej uratować.

Jak się dowiedzieliśmy, nastolatka miała znajdować się tuż za swoją matką, co mogło ją uchronić przed śmiercią lub cięższymi obrażeniami. Całość rozegrała się na jej oczach. Trafiła do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

- Fragmenty drzwiczek i zawartości pieca latały po całym pokoju. Musimy znaleźć biegłego, który przeprowadzi dokładne oględziny pieca, przewodu kominowego oraz wszystkich połączeń. Będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ten piec wybuchł - mówi nam prokurator Longin Kulik z Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy.

Zarówno doświadczeni strażacy, jak i śledczy, są zdziwieni całą sytuacją. - Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z podobnym zdarzeniem. Do tego piec i przewody sprawiały wrażenie solidnych, dobrze wykonanych - słyszymy.

Prokuratura liczy, że wkrótce pozna odpowiedzi, co mogło przyczynić się do wybuchu pieca. W trakcie zdarzenia konstrukcja bloku mieszkalnego nie została naruszona.

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube