reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Radni PiS krytykują władze za szpital

Aktualności10.12.2019 o 12:07Komentarzy: 141
Członkowie powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w otwartym liście krytykują działania władz w sprawie Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. Publikujemy ich stanowisko.***

Stanowisko Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w sprawie sytuacji w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy

Z głęboką troską i niepokojem obserwujemy ostatnie działania starosty Jana Dżugaja, członków zarządu powiatu oraz dyrekcji zespołu szpitali. Pozbawione sensu ruchy kadrowe, brak wizji dalszej działalności leczniczej, to naszym zdaniem droga do upadku zespołu szpitali. Z taką sytuacją mieli do czynienia radni , starosta i zarząd powiatu oleśnickiego z Prawa i Sprawiedliwości w kadencji 2014 – 2018 r. Zadłużenie Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, zaległości w opłacaniu składek na ubezpieczenie pracowników, 89 tytułów komorniczych z klauzurami natychmiastowej wykonalności, wynikający z tego brak zdolności kredytowej i płynności finansowej zmusił nowego starostę i zarząd powiatu do wykonania tytanicznej pracy w celu przywrócenia szpitali mieszkańcom powiatu oleśnickiego. Starosta i zarząd byli przekonani, że doprowadzenie do takiej sytuacji było podyktowane chęcią poprzedniego zarządu składającego się w większości z przedstawicieli Platformy Obywatelskiej do postawienia szpitala w stan upadłości i jego szybkiej prywatyzacji. Radni – członkowie zarządu w tej kadencji reprezentujący Platformę Obywatelską – Koalicję Obywatelską naszym zdaniem też chcą doprowadzić do takiej sytuacji. Jeszcze dwa lata temu Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy przynosił zyski i był wysoko notowany w rankingach „ Rzeczpospolitej" . Sytuację kadrową w szpitalu ustabilizowano , dyrekcja szpitala zatrudniła lekarzy o wysokich kwalifikacjach, nie odczuwano braków wśród średniego personelu medycznego.

Cóż zatem znaczą zarzuty wobec poprzedniej dyrekcji, gdzie wytoczono najcięższe zarzuty dyscyplinarne, których nikt na oczy nie widział. Poprzedni dyrektor właśnie mimo tych „zarzutów"otrzymał funkcję dyrektora szpitala w Brzegu nad Odrą. Tak samo postąpiono z dr. Rogalskim – dzięki któremu powstał oddział opieki paliatywnej. Wszystko wskazuje na to że ten oddział przestanie istnieć. I tak można zacytować słowa z piosenki Wojciecha Młynarskiego „ co by tu jeszcze spieprzyć panowie" Nie dziwi zatem odejście lekarzy z oddziału wewnętrznego. I trzeba zadać zasadnicze pytanie: jak będzie wyglądał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2020 rok. Nasze obawy są tak poważne, że radni Prawa i Sprawiedliwości będą szczegółowo analizować sytuację i analizować budżet Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy i nie dopuszczą do prób prywatyzacji tej lecznicy.

Dziwi nas także brak zainteresowania burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia i jego znamienne milczenie w temacie Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, skoro jako radny powiatowy w latach 2014 – 2018 z wielkim zapałem krytykował proces naprawczy prowadzony przez radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Zarząd Prawa i Sprawiedliwości w Oleśnicy

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (141)

PO16.12.2019 o 12:00

Zbłądziłem bo jestem szajbusem jak inni myślą.

Zgłoś
Ralph13.12.2019 o 00:20

Ja nie jestem tego samego zdania co Rafał.

Zgłoś
Ralph13.12.2019 o 00:20

Ja nie jestem tego samego zdania co Rafał.

Zgłoś
PO12.12.2019 o 18:25

Dżugaj to wielka chluba Platformy

Zgłoś
Rafal12.12.2019 o 08:04

Jestem tego samego zdania co Jurek!

Zgłoś
Tylko Pan Jan12.12.2019 o 07:13

Ja wybrałem i nie żałuję. Jestem z tego dumny i zadowolony

Zgłoś
abc11.12.2019 o 20:54

Janek ty idolu powiatu kto cię wybrał baranie

Zgłoś
:))11.12.2019 o 19:40

radni pisuaru niech wezmą koło i pierd...ną się w czoło

Zgłoś
bulwers11.12.2019 o 18:44

na słowackiego produkuja newsy i zdjecia jak to uroczyscie podpisują umowę na realizację kilku. metrów jakiegoś chodnika, a my czekamy aż ZARZĄD ZROBI SOBIE ZDJECIE PRZY PODPISANIU PLANU NAPRAWCZEGO PZS!!! podobno wyliCzyli że teraz maja być straty..? więc niejako jest to obowiązek. Nie sztuka cykać fotki przy składaniu parafek pod wydatkami za publiczna kasę, niech rusza tyłki i myślą bo właśnie za to im płacimy!!! Nie za parafy na fakturach dla wykonawców!!!

Zgłoś
Jarek11.12.2019 o 17:58

Wzięli 20 mln, zdłużyli na maxa i głupów palą. Złodziej zawsze krzyczy łapcie złodzieja.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube