reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Sanepid podsumowuje konkursy

Aktualności10.12.2019 o 10:46Komentarzy:
Sanepid zorganizował konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS, a także konkurs plastyczny o uzależnieniach. Ich adresatami byli uczniowie szkół z powiatu oleśnickiego.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaWczoraj w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej odbył się Powiatowy konkurs wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem "Nie daj szansy AIDS", zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnicy. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu oleśnickiego.

Działanie jest częścią zadań podjętych w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS. Głównym celem jest promowanie i upowszechnianie wśród młodzieży zasad zdrowego stylu życia bez uzależnień, podniesienie poziomu wiedzy o HIV/AIDS i innych chorobach przenoszonych drogą płciową, kształtowanie zachowań, które chronią przed zakażeniem HIV i STD.

Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z 8 szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania wyświetlane w postaci prezentacji na rzutniku znajdującym się w sali konferencyjnej. Zwycięzcą konkursu została Maja Gugała z Liceum Ogólnokształcącego w Sycowie, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi. Laureatką drugiego miejsca została Martyna Federenko z Zespołu Szkół Podnadpodstawowych w Bierutowie, natomiast trzecie miejsce zajęła Julia Hylla z II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy.

W tym samym dniu nastąpiło także podsumowanie Powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem "Młodość bez uzależnień", który został zorganizowany przez PSSE we współpracy z KPP w Oleśnicy.

Adresatami również byli uczniowie szkół ponadpodstawowych. Konkurs miał na celu podniesienie świadomości młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z używania substancji psychoaktywnych, w tym narkotyków, dopalaczy, alkoholu i nikotyny. Spośród nadesłanych prac, komisja konkursowa wyłoniła cztery najlepsze prace.

- Wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów - informuje PSSE.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Wiktoria Skórka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bierutowie
II miejsce – Zuzanna Kwikert z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sycowie
III miejsce – Aniela Rzepecka i Oliwia Kłodnicka z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnicy
Wyróżnienie:
Dawid Kozłowski z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnicy

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

źródło: PSSE w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube