reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 24 stycznia. Imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mikołaj odwiedził świetlicę środowiskową

10.12.2019 o 09:09Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Młodzież Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy przykładem lat ubiegłych przygotowała paczki mikołajkowe dla podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Bratnia Dłoń.Członkowie uczniowskiego koła wolontariackiego przez miesiąc zbierali środki na zorganizowanie drobnych upominków dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. Duży udział był tu nie tylko uczniów, ale również rodziców i pracowników szkoły.

Jedną z takich akcji, dzięki której pozyskaliśmy prezenty dla naszych podopiecznych była inicjatywa Przynieś Słodziaka dla dzieciaka. Akcja polegała na zbieraniu naklejek Słodziaków, które następnie były wymieniane na pluszowe maskotki i książki w sklepach Biedronka. Do akcji włączyli się rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły. Od oddziałów przedszkolnych po klasy gimnazjalne. Udało się zebrać 35 Słodziaków - informuje SP7.

- W paczkach nie brakło również słodyczy. Słodycze zbieraliśmy w kolejnej akcji. Celem naszych akcji było nie tylko zorganizowanie paczek, ale również kształcenie wrażliwości na drugiego człowieka wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 - czytamy w komunikacie.

Wczoraj wolontariusze zapukali do drzwi świetlicy z podarunkami. Podopieczni obiektu powitali ich z uśmiechami na twarzach. Specjalnie dla gości odśpiewali wspaniałe kolędy i piosenki świąteczne.

- A ponieważ wszystkie dzieci były - zdaniem opiekunów- bardzo grzeczne, otrzymały więc prezenty. Uśmiech i radość dzieci była w tym momencie największą zapłatą za poniesiony trud dla naszych wolontariuszy - podsumowuje Siódemka.

źródło: SP7 w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Policja o zatrzymaniu oszustów
dzisiaj o 12:33/ Aktualności
Służby na ratunek seniorce
dzisiaj o 11:11/ Aktualności
Kolejne jasełka podopiecznych ŚDS
dzisiaj o 09:56/ Aktualności
Nocne pływanie w OKR Atol
dzisiaj o 09:17/ Sport
Repertuar Kinokawiarni Spirala
dzisiaj o 09:15/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube