reklama
reklama
Dziś jest piątek, 25 września. Imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Co znaleziono w telefonie Rafała B.?

Aktualności9.12.2019 o 18:18Komentarzy: 66
Specjaliści złamali zabezpieczenia telefonu Rafała B., który nagrał jak samochodem przejeżdżał żywego psa. Nie znaleziono na nim podobnych materiałów. Za to eksperci dotarli do innych treści, które będą badane przez śledczych.


Rafał B. / arch.

Rafał B. z Nowego Dworu w gminie Syców jest podejrzany o bestialskie rozjechanie psa. Zdaniem prokuratury, jadąc służbowym samochodem celowo przejechał żywego czworonoga. Całość nagrał telefonem i zamieścił w Internecie. Rafałowi B. za to, co mu się zarzuca, może grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

We wrześniu mężczyzna wyszedł z aresztu za poręczeniem majątkowym w kwocie 10 tysięcy złotych, a przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy. Do tego musi stawiać się co jakiś czas na policji.

Wcześniej informowaliśmy, że śledczy próbowali ustalić, co znajdowało się w pamięci telefonu Rafała B., bowiem pojawiały się sygnały, jakoby drastycznych nagrań z udokumentowanym okrucieństwem wobec zwierząt mogłoby być więcej. Jest to smartfon linii S10, wyprodukowany przez koreańską firmę Samsung. Urządzenie trafiło do firmy Mediarecovery z Katowic, która następnie poprosiła o wsparcie swojego niemieckiego partnera.

- Telefon jest na stałe podłączony do deszyfrującego urządzenia. Zakładamy, że mężczyzna nie chce podać nam kodu, bo coś może być na tym urządzeniu. Były sygnały, że sprawa z psem może nie być jedynym czynem tego typu - mówił w zeszłym miesiącu Marcin Firko, Prokurator Rejonowy w Oleśnicy.

Jak dowiedział się portal MojaOlesnica.pl, specjalistom udało się złamać zabezpieczenia urządzenia. Prokuratura dysponuje już opinią w tej sprawie. - Nie ma innych materiałów, które potwierdzałyby znęcanie się oskarżonego nad zwierzętami. Ale są inne rzeczy, na podstawie których mogą być prowadzone kolejne czynności - informuje prowadząca sprawę prokurator Monika Kaniewska.

Ze względu na dobro postępowania, nie chciała póki co powiedzieć, co dokładnie znaleziono. Niewykluczone, że mogły znajdować się tam ślady innych czynów zabronionych. Rafał B. ma być przesłuchiwany przez policję w najbliższych dniach.

Piotr Paszkowski

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (66)

;/9.12.2019 o 18:43

Za zabicie psa i okaleczenie dwóch kotów w Szczecinie sprawca dostał tylko 2 lata i 3 tys. do zapłaty. https://radioszczecin.pl/1,397822,jest-wyrok-w-sprawie-oprawcy-zwierzat-ze-szczeci

Zgłoś
?9.12.2019 o 18:30

Rozjeżdżał psy przez PiS

Zgłoś
?9.12.2019 o 18:28

Dopadło go prawo i sprawiedliwość. Brawo PiS

Zgłoś
MojaOlesnica.pl9.12.2019 o 18:24

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube