reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Podpisano umowę na przebudowę dwóch ulic

Aktualności9.12.2019 o 09:59Komentarzy: 32
Przedstawiciele powiatu podpisali umowę na przebudowę ul. Łukanowskiej i Stawowej w Oleśnicy. Prace potrwają do maja i pochłoną kwotę 1,2 mln złotych."Przebudowa ul. Łukanowskiej i Stawowej w Oleśnicy - etap I" to zadanie, na które w przetargu nieograniczonym najkorzystniejszą umowę złożyło Przedsiębiorstwo Inżynierii Wodnej i Ochrony Środowiska z Oleśnicy.

Umowa z firmą została podpisana 5 grudnia w Starostwie Powiatowym, gdzie inwestora reprezentowali: starosta Jan Dżugaj, wicestarosta Sławomir Kapica, skarbnik Barbara Długosz, naczelnik Wydziału Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu Katarzyna Sobczyk-Pienio oraz dyrektor ZDP Krzysztof Górecki.

Również w czwartek przedsiębiorstwu przekazany został plac budowy. Wykonawca zrealizuje inwestycję za 1 249 715,30 zł brutto. Zadanie dotyczy odcinka o długości 420 m wraz z kanalizacją deszczową. W ramach etapu I droga zostanie poszerzona do 6 m, powstanie też ciąg pieszo-rowerowy z nawierzchnią asfaltową o szerokości 3,5 m. Na wykonanie inwestycji firma ma czas do 29 maja 2020 roku.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (32)

opl16.12.2019 o 18:56

i tych dwojej znów sie spąchną???

Zgłoś
As16.12.2019 o 18:48

Łukanowska ma więcej niż 420 metrów,najgorsz droga w oleśnicy i jeszcze do połowy zrobiona.dalej mało

Zgłoś
mimoH10.12.2019 o 10:52

to znaczy, nie rozumiem że chwali sie (w tym celu zostal zatrudniony facet co robi ladne zdjecia i wrzuca do netu - patrz koszt roczny dla budżetu min. 50tys.zl ) chwali otóż że składa podpis akceptując zobowiązanie z moich tj. publicznych pieniedzy?!?!?!? To jest megalomania w tym urzedzie maksymalna

Zgłoś
Mieszkaniec10.12.2019 o 08:32

Te 420m to pewnie od Ludwikowskiej tylko do osiedla. Cała Stawowa dalej będzie tragiczna. Miasto powinno dopilnować aby całość była wykonana, a nie ponad 700 tysięcy poszło na drogę do Nieciszowa. Czy te 300 tysięcy które dołożyli to taka sama proporcja jak wykładają do budowy ronda na Dobroszyckiej? Jedna i druga droga (Dobroszycka, Stawowa) nie należy do miasta, ale służy mieszkańcom miasta, a droga na Nieciszów to co najwyżej mieszkańcom Oleśnicy jak jadą na wycieczki rowerowe.

Zgłoś
Beta10.12.2019 o 07:15

Świetnie, bardzo często jeżdżę ram rowerem, a stan drogi masakrycznie dziura na dziurze

Zgłoś
Olesniczanin9.12.2019 o 23:28

Euforia chyba przedwczesna. Czytamy ze zrozumieniem.... dotyczy odcinka 420 mb. Te ulice chyba są dłuższe.

Zgłoś
Beata9.12.2019 o 20:55

Ale ten Janek ma parcie na szkło

Zgłoś
Mieszkaniec osiedla9.12.2019 o 20:46

@bierutowianin. Tak jak pisałem wcześniej, podział odpowiedzialności za stan ulic, nie tylko w naszym mieście, jest urojony. Mieszkasz w mieście, ale odpowiedzialność za stan twojej ulicy posiada nie miasto, a Starostwo. Dodam też, że remont ulicy Stawowej został ujęty w planie przebudowy tylko dzięki uporowi mieszkańców tej części miasta. Gdyby nie "deptanie" korytarzy w mieście i starostwie, zbieranie podpisów i informowanie oleśnickich mediów o problemie ze stanem nawierzchni, który zagraża bezpieczeństwu użytkowników tej drogi, to do tego remontu by nie doszło. Wielkie podziękowania dla zaangażowanych w ten projekt. BRAWO.

Zgłoś
bierutowianin.9.12.2019 o 14:45

Mieszkaniec osiedla,tylko jeżeli podatki odprowadzane są są do Miasta Oleśnica to ona nie powinna wykorzystywać Powiatu stworzonego do remonty dróg powiatowych.

Zgłoś
Mieszkaniec osiedla9.12.2019 o 14:22

@bierutowianin. Oczywiście, że zaległości są dużo większe i powinny być rozwiązywane sukcesywnie. Paradoksem w tym wszystkim jest to, że jako mieszkańcy tej części miasta uiszczamy wszystkie podatki do kasy miasta, a remontów dróg musimy się domagać w Starostwie. Ten podział jest nieporozumieniem, ponieważ już wiele lat jest podnoszona konieczność wyremontowania tej drogi, a słyszymy, że nie ma na to środków, ponieważ nasze pieniądze idą do kasy miasta.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube