reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 6 sierpnia. Imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

SZS podsumowuje konferencję

Sport9.12.2019 o 07:14Komentarzy:
Za nami dwudniowa konferencja w Sycowie. Publikujemy relację Szkolnego Związku Sportowego "Dolny Śląsk" we Wrocławiu.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia* * *

6 i 7 grudnia w hotelu Aroma Stone w Sycowie SZS „Dolny Śląsk” we Wrocławiu był głównym organizatorem konferencji poświęconej możliwości współpracy samorządów powiatowych i gminnych ze Szkolnym Związkiem Sportowym w województwie dolnośląskim przy realizacji zadań związanych ze szkolną kulturą fizyczną.

Współorganizatorami tej konferencji byli: Powiat Oleśnicki, Miasto Oleśnica, Miasto Syców, Gmina Oleśnica oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Oleśnicy.

Oficjalnego rozpoczęcia konferencji dokonał gospodarz ziemi sycowskiej Burmistrz Miasta Syców Dariusz Maniak.

Gości przywitał Adam Szymczak wiceprzewodniczacy SZS „Dolny Śląsk” we Wrocławiu. Wśród gości znaleźli się: Jarosław Maroszek Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Roman Kowalczyk Przewodniczący SZS „Dolny Śląsk”, Dolnośląski Kurator Oświaty, Jan Dżugaj Starosta Powiatu Oleśnickiego, Jan Bronś Burmistrz Miasta Oleśnica, Dariusz Maniak Burmistrz Miasta Syców, Wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina, Wicestarosta Powiatu Oleśnickiego Sławomir Kapica, Wiceburmistrz Miasta Oleśnica Edyta Małys-Niczypor.

Uczestnikami tego spotkania byli licznie reprezentowani dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu oleśnickiego, dyrektorzy i nauczyciele oleśnickich, sycowskich szkół podstawowych, koordynatorzy powiatowi SZS i osoby odpowiedzialne za oświatę i sport w powiecie oleśnickim i powiatach województwa dolnośląskiego.

Oceny współzawodnictwa sportowego szkół i powiatów Dolnego Śląska za rok szkolny 2018/2019 i wręczenia wyróżnień dokonali Jarosław Maroszek, Roman Kowalczyk i Adam Szymczak. Wśród nagrodzonych znalazł się nasz powiat, który zajął 2 miejsce w tym współzawodnictwie. Nagrodę odbierał Starosta Oleśnicki Jan Dżugaj.

W pierwszej prezentacji konferencji Jarosław Maroszek Dyrektor Wydziału Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przedstawiał kierunki działań Samorządu Województwa Dolnośląskiego w obszarze kultury fizycznej dzieci i młodzieży w 2020 roku.

W pierwszym bloku oświata i zdrowie ciekawą prezentację przedstawili dr Ireneusz Cichy oraz Jakub Kalinowski. Prezentacja dotyczyła zagadnień jak zachęcić uczniów w szkole do udziału w lekcjach wychowania fizycznego i innych formach aktywności proponowanych przez szkołę i Szkolny Związek Sportowy.

W drugim bloku sport szkolny Adam Szymczak Wiceprzewodniczący SZS przedstawił programy realizowane i współrealizowane przez Szkolny Związek Sportowy wspomagające działania samorządów powiatowych i gminnych: Współzawodnictwo Sportowe Szkół Dolnego Śląska, Szkolny Klub Sportowy, Animator Sportu Osób Niepełnosprawnych, Sprawny Dolnoślązaczek i Gimnastyka dla Zdrowia

Spotkanie było także okazją do podziękowania za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju sportu szkolnego dla Marioli Pagacz, która przeszła na emeryturę.

W drugim dniu konferencji odbył się blok Szkolny Związek Sportowy. W pierwszej kolejności odbyło się otwarte posiedzenie Zarządu Szkolnego Związku Sportowego „Dolny Śląsk” we Wrocławiu. Adam Szymczak przedstawił wstępny plan finansowy działalności w 2020 roku ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, plan programów, które SZS „DolnyŚląsk” będzie realizował w 2020 roku ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych Uczniów, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i dotacji budżetowej. Przedstawił również plan pracy SZS w 2020 roku.

W dalszej kolejności współpracę samorządu powiatowego i gminnego ze Szkolnym Związkiem Sportowym i innymi organizacjami sportu dzieci i młodzieży na przykładzie wybranych gmin i powiatów przedstawiali Mariusz Kiryk z Oleśnicy oraz Bogusław Dolata z Legnicy.

Mariusz Kiryk, Wiceprzewodniczący SZS „Dolny Śląsk” zaprezentował możliwość wprowadzenia do Kalendarza Imprez SZS nowych dyscyplin i sportów w roku szkolnym 2020/2021.

Wprowadzany w ostatnich latach w całej Polsce System Rejestracji Szkół omawiał Marek Kachniarz, Wiceprzewodniczący SZS ‘Dolny Śląsk”. System ten jest doskonałym narzędziem wspomagającym pracę nauczyciela wychowania fizycznego, który bierze udział w zawodach międzyszkolnych.

Konferencja ta stała się miejscem wymiany doświadczeń i poglądów związanych z tematyką szkolnej kultury fizycznej oraz współpracy samorządów powiatowych i gminnych ze stowarzyszeniami sportu dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy konferencji wyrazili potrzebę organizacji w przyszłych latach podobnych konferencji.

* * *

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube