reklama
reklama
Dziś jest środa, 23 września. Imieniny Bogusława, Tekli, Liberta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Maraton pisania listów w II LO [ZDJĘCIA]

Aktualności8.12.2019 o 15:08Komentarzy:
W miniony piątek już po raz szósty odbył się w II Liceum ogólnokształcącym w Oleśnicy Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaDzięki Maratonowi, który odbywa się na całym świecie w okolicach 10 grudnia (jest to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka) dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat praw człowieka.

Organizacją akcji w LO II zajął się sztab w składzie: Oliwia Olszańska i Kinga Kuśmierczyk z kl. 2d, Jagoda Ślusarek z kl. 2c, Emilia Podgajna i Emilia Komór z kl. 2b, Angelika Husak z kl. 2a oraz Zuzanna Zmyślona z klasy 3a. Całość koordynowała tradycyjnie Agnieszka Komsta-Fila.

- Organizatorkom udało się zaangażować w to wydarzenie prawie całą szkolną społeczność. Wsparcia udzielił nam Samorząd Uczniowski i Firma Krystian Fabryka Papieru - sponsorzy materiałów papierniczych. Serdecznie im za to dziękujemy - informuje II LO.

Tegorocznymi bohaterami listów byli młodzi ludzie cierpiący na represje w swoich krajach. W listach uczniowie apelowaliś do władz Iranu w sprawie Yasaman Aryani, skazanej na 16 lat więzienia za prowadzenie kampanii przeciwko dyskryminującym kobiety przepisom o przymusowym noszeniu hidżabu. Pisano w sprawie Magai Matiop Ngong, 17-latku z Sudanu, skazanego na karę śmierci przez powieszenie. Broniono też Emila Ostrowko z Białorusi, który miał zaledwie 17 lat, gdy w kwietniu 2018 r. skazano go na karę 10 lat więzienia za rzekomy handel narkotykami.

- Udało nam się napisać ponad 330 listów. Mamy nadzieję, że nasze apele przyniosą pozytywne efekty i uda nam się osiągnąć złagodzenie kar nałożonych na naszych bohaterów. Kolejny maraton już za rok. Postaramy się zachęcić do udział w nim jeszcze więcej koleżanek i kolegów. Wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji serdecznie dziękujemy - podsumowuje "Dwójka".

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

źródło: II LO w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube