reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 12 sierpnia. Imieniny Klary, Lecha, Hilarii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Psy żyły w strasznych warunkach!

Aktualności6.12.2019 o 22:00Komentarzy: 33
Fundacja Oleśnickie Bidy interweniowała w domu, gdzie znajdowało się sześć psów. Warunki były tragiczne! Czy była to kolejna pseudohodowla zwierząt?Dzisiaj fundacja Oleśnickie Bidy na terenie jednej z posesji w Oleśnicy przeprowadziła interwencję na podstawie zgłoszenia z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Jak ustalił portal MojaOlesnica.pl, właścicielem zwierząt może być mężczyzna, który niedawno właśnie tam nagrywał policjantów i ich wyzywał. Przeciwko niemu prowadzonych jest kilka postępowań. Nie było go jednak na miejscu. O opiekę nad zwierzętami poprosił swojego teścia.

* * *

Dziś mikołajki... dla jednych dzień pełen miłych niespodzianek, dla nas bardzo trudny. Zadzwonił telefon z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego z informacją, że w pewnym domu są zwierzęta pozbawione stałej opieki oraz jedzenia. Poproszono nas o natychmiastowy odbiór zwierząt ze względu na zagrożenie życia. Człowiek, który je dokarmia nie ma już czym, a właściciel opuścił dom około dwa tygodnie temu, nie zapewniając zwierzętom jakiejkolwiek opieki.

Podjęliśmy decyzję o natychmiastowej interwencji! Nasi inspektorzy udali się do wskazanej przez PIW nieruchomości. To, co ujrzeli, przeszło najśmielsze oczekiwania. W opuszczonym domu znajdowało się sześć psów: 3 szczeniaki oraz 3 dorosłe psy.
Szczeniaki brodziły w odchodach, w miskach były okruchy chleba. Zwierzęta były wygłodzone.

Nasi inspektorzy mieli przy sobie karmę. Psy rzuciły się się bez opamiętania na podane jedzenie. Wszystkie psy są w bardzo kiepskiej formie: wychudzone, zaświerzbione z dużą ilością pasożytów. Szczeniaki mają mocno wydęte brzuszki i one są w najgorszej formie fizycznej. Stan psychiczny zwierząt z pewnością także nie jest dobry. Okazuje się, że jedna z suk jest ciężarna, tuż przed porodem. Niestety jest niedożywiona.

Z informacji od właściciela, sprzed dwóch miesięcy, wiemy że prowadził hodowlę. Nie ma na to jednak żadnych dowodów, a stan zwierząt może wskazywać na pseudohodowlę.

W dniu dzisiejszym odebraliśmy 6 zwierząt w asyście policji i kuratora sądowego. Jutro psy zostaną przewiezione do lecznicy i rozpoczniemy leczenie. Lada moment ilość psów powiększy się ze względu na fakt, iż suka jest w wysokiej ciąży. Na dniach sunia będzie rodzić. W poniedziałek złożymy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

W tej w chwili stan zdrowia zwierząt jest najważniejszy. Najsłabszy szczeniak jest w domu u naszej wolontariuszki. Pozostałe zwierzęta także są bezpieczne. Będziemy Was informować na bieżąco o rozwoju sytuacji i przede wszystkim o stanie zdrowia naszych nowych podopiecznych.

Trzymajcie kciuki!

Fundacja Oleśnickie Bidy

* * *

Zobacz też:
- Nagrał policjantów i ich wyzywał
- Interwencja policji w MOPS-ie


rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (33)

kierownik bud.24.01 o 13:33

Oleśnica ma aquapark który jest niezgodny z normami bezpieczeństwa PN/ EN aquapark w Moskwie zawalił się z tej samej przyczyny i 12O ofiar .

Zgłoś
Pro9.12.2019 o 14:35

Dziwne ze Pan dziennikarz nie zrobił relacji na żywo w jakich warunkach żyją jego psy i w jakim są stanie! Na szczęście ktoś w końcu zareagował na to co się tam działo po kilkunastu probach zgłaszania....Gdzie jest teraz ten super hodowca, suweren i ofiara policji? Nie ma już nic do powiedzenia? Polecam jego profil na fb, jakby nie było tematu.

Zgłoś
rumpel stinkstin9.12.2019 o 10:06

Studio Polaków musi zostać poinformowane o tej działalności swojego bohaterskiego, dziennikarza niezależnego, który istnieje niczym istota boska w dwóch osobach. Jest to bezsprzeczny dowód na walkę suwerena o godność i dobro Narodu Polskiego i konstytucję, który radykalnie poprawi wiarygodność i wizerunek tej szacownej instytucji.

Zgłoś
Obserwator8.12.2019 o 22:29

PO a co nie dostałeś pieska do adopcji ?rasowego ?.Będziesz musiał kupić z innej ?chodowli? ????Aż jaka szkoda a myślałeś ze się uda.

Zgłoś
Obserwator8.12.2019 o 22:28

PO a co nie dostałeś pieska do adopcji ?rasowego ?????Będziesz musiał kupić z innej ?chodowli? ????

Zgłoś
5g i szczepionka8.12.2019 o 18:48

Czemu daniel i kaśka siedzą cicho??

Zgłoś
bigabong8.12.2019 o 17:14

Nie masz pojęcia durniu o czym piszesz, skoro nawet nie potrafisz poprawnie napisać słowa "hodowla".

Zgłoś
PO8.12.2019 o 13:11

Pseudo chodowla i pseudo obrońcy zwierząt, kto chciał adoptować psa od nich to wie o czym piszę.

Zgłoś
Lili8.12.2019 o 00:18

Jakiś czas temu jeden z amstafów biegał po osiedlu,pseudo ogrodzenie wokół domu, dobrze że zabrano psy, bo za jakiś czas mogłaby wydarzyć się tragedia

Zgłoś
Danka7.12.2019 o 17:45

Czemu dziennikarz studia Polaków nic nie pisze na swoim Faceboku o tym?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube