reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 23 stycznia. Imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Podkupiono lekarzy ze szpitala?

6.12.2019 o 08:11Komentarzy: 114Kategoria: Aktualności
Czy ktoś podkupił lekarzy z oleśnickiej interny i próbował przejąć kolejnych? Taką informację TVP3 Wrocław podała zastępczyni dyrektora zespołu szpitali do spraw medycznych.Jak informowaliśmy kilka dni temu, lekarze z oddziału wewnętrznego Powiatowego Zespołu Szpitali z siedzibą w Oleśnicy złożyli wypowiedzenia swoich umów z jednostką. Być może w ten sposób postąpią też chirurdzy.

- Lekarze interny złożyli wypowiedzenia. O chirurgach oficjalnie mi nic nie wiadomo, ale mówi się o tym. Wszyscy wpisali, że powody rezygnacji są takie same - "z przyczyn osobistych". Przypuszczam, że idą do Brzegu - mówił niedawno portalowi MojaOlesnica.pl Krzysztof Wywrot, dyrektor zespołu szpitali.

Co ciekawe, dyrektorem brzeskiego szpitala jest Kamil Dybizbański, który jeszcze do niedawna zarządzał oleśnicką lecznicą. Obecnie PZS prowadzi poszukiwania na wakaty. Placówka ma na to trzy miesiące.

O sprawie mówiono niedawno w programie "Fakty" na antenie TVP3 Wrocław. - Migracja jest bardzo duża. Wystarczy zaproponowanie wyższej stawki i całe zespoły odchodzą. Poza tym, polityka dyrektorów szpitali jest taka, że warto podkupić cały zespół. Nas też na ginekologii chcieli kupić, ale my się nie poddaliśmy. Interna tak. Czemu? Nie wiem - tłumaczyła Gizela Jagielska, zastępca dyrektora ds. medycznych. W materiale padła też informacja, że lekarze odmówili komentarza.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (114)

nie prawda9.12.2019 o 15:41

Lekarz,uważam,że masz rację z tego względu,że jak nie mają winy zganić na kogo to szukają zmowy albo waszych wysokich zarobków .

Zgłoś
wiara9.12.2019 o 13:15

Idek nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz tylko co nie powinno nam być niezbędne

Zgłoś
Idek9.12.2019 o 09:10

Przede wszystkim to nie są lekarze z Oleśnicy...Z Oleśnicy zostali sukcesywnie wywalani,żeby zrobić miejsce kolesiom Rogalskiego...I jeszcze jedno:to nienormalne, że TV nagrywa program na tle porodówki gdzie Interna złożyła wypowiedzenia...Czyżby koleina firma reklamy ...I jak zobaczyłem panią J.przy pacjentce to uśmiałem się jak nigdy....Ale plama

Zgłoś
Lekarz8.12.2019 o 22:59

Czy ktokolwiek z komentujących wziął pod uwagę, że może tu jednak nie o pieniądze chodzi? To tak tylko odnośnie tych wszystkich rozgrywek politycznych.

Zgłoś
trzeba było się uczyć8.12.2019 o 01:00

Takie pi....nie, lekarze z Oleśnicy odchodzą za chlebem, i za chlebem inni lekarze przyjdą do nas. Problem w tym, czy obecna opcja rządząca zrozumiała,że to lekarze dyktują warunki, że trzeba lekarzom zapłacić tyle ile płaci się na rynku medycznym. Taki urzędniczyna przeciera oczy ze zdziwienia, że lekarz w szpitalu którym on niby-rządzi zarabia trzy, a może czterokrotnie więcej niż on.Może nawet pięciokrotnie więcej. Takie czasy.

Zgłoś
!7.12.2019 o 21:12

Jeśli do czegokolwiek doprowadził dyrektor to do zatrudnienia malarza (etat pierwszej potrzeby w szpitalu, tyle ze w poprzednim ustroju chyba), zatrudnienia kilku strażaków, o mało nie zrobił z salowej szefa pogotowia, wyda kilkaset tysięcy na odprawę dla zwolnionego z przyczyn politycznych lekarza z paliatywu i sprawi ze odejdą lekarze dzięki którym w szpitalu zrobiło się normalnie. Faktycznie - jest się czym chwalić.

Zgłoś
Chirurg7.12.2019 o 20:53

No to dyrektor d/s medycznych nie wywiązał się z umowy...Miala spiąć zespół ale nie pyklo..A na internie i chirurgii świetny był zespół...Czego nie można powiedzieć o ginekologii

Zgłoś
Pracownik7.12.2019 o 20:34

Pieniądze dobre mają.Dyrektor nowy sprzęt kupił i doprowadził szpital do stanu używalności.Rysyje się perspektywa modernizacji i rozbudowy o nowy blok a lekarze żeby nie było lepiej jak za pisu odchodzą do Brzegu bo wuc tak kazał .Wstyd .Słowa uznania dla obu dyrektorów .Dacie radę.A z niewolnika nie ma pracownika

Zgłoś
Ola7.12.2019 o 17:35

Ale se wyhodowali specjalistów .Za moje pieniądze wykształceni uciekają do Unii. I ja zdaje się pojadę tam na leczenie pewnie do Polskiego lekarza .

Zgłoś
.7.12.2019 o 16:09

@cisza-niestety masz rację,bardzo wielu Oleśniczan udało się na t.zw. emigrację wewnętrzną zecwzgledu na nieakceptowalną opcję i ludzi którzy doszli do władzy.

Zgłoś
!7.12.2019 o 15:40

Będzie stopniowy upadek. Ta z ginekologii nikogo nie szanuje. Już zraziła do siebie swój personel, lekarze z innych oddziałów wściekli ze tak zle o nich mówiła. Nawet dyrektor tak po nich nie jechał w wywiadzie jak ich ?koleżanka?. A już miałyśmy nadzieje ze się jej pozbędziemy. I cała reszta pójdzie a ta zostanie i dalej będzie truć. Władza uderzyła do małej główki

Zgłoś
?7.12.2019 o 14:34

Co będzie jak dwie psuje będą dyrektować?

Zgłoś
Namysłów 7.12.2019 o 12:46

Ceglecki zaorał szpital czyżby u siebie nie miał co robić ? Przecież tam dopiero się sypie. Nawet jego koledzy są przeciw niemu. Urologia do zamknięcia z braku lekarzy. Czyżby szykował się do pracy w Oleśnicy? Mało już szpitali zepsuł ?

Zgłoś
Oczywiste7.12.2019 o 12:44

Do [email protected] Zostają rozsądni czy chciwi na wladze? Bo pani Jagielska jeszcze niedawno sama biegała do starostwa chcąc rozbudowy szpitala a wystarczyło dać stołek dyrektora medycznego i już wywrotowi w du..e włazi. Zostaja ci co nie maja wyboru.

Zgłoś
mieszkaniec7.12.2019 o 12:35

Chciwi to dopiero przyjdą... A swoją drogą zgrabnie Was Rado Powiatu radny Ceglecki wmanewrował. Załatwił Waszymi rękami własne porachunki, a teraz Wy za to wszytko zapłacicie głowami.

Zgłoś
cisza?7.12.2019 o 11:28

niestety ale wyborcy na tych radnych zagłosowali w powiecie i mieście,brak dziś żadnej krytyki, interwencji z ich strony , przecież oni wybrali tych radnych,włodarzy *starosta i burmistrz=jedna rodzina, nie piszę o przeciwnikach ale o zwolennikach tej władzy,miasta i starostwa - tak więc chyba nie będą mieli żadnych pretensji gdyby szpital spadł na ryj, a następnie został zamknięty - cisza jest nieprawdopodobna w wielu kwestiach drażliwych i ważnych dla mieszkańców znając pełny jazgot w tamtej kadencji, na każdą bzdurę reagowano w sposób agresywny i histeryczny - a dziś? cicho!no cóż, dla mnie nie będzie żadnym problemem gdy ten szpital przestanie istnieć,lekarze sobie poradzą,wiem w jakim mieście żyję i kto nim trzęsie - na co dzień odcinam się całkowicie od spraw tego miasta i powiatu, nie interesuje mnie już kompletnie nic, ale nadal dziwię się wyborcom że są takimi głupcami.

Zgłoś
Oleśniczanin7.12.2019 o 11:17

PiS nie wie co robi i nikt na nich nie głosował dlatego sfałszowali wybory a jedyne prawdziwe zasady to moje własne

Zgłoś
s7.12.2019 o 11:11

Radny C. jest powodem zamieszania .To on doprowadził do zwolnienia dyrektora a nowy dyrektor miał główne zadanie odwołać Rogalskiego ,który był wcześniej dyrektorem w Namysłowie i miał z nim konflikt.Szkoda ,że prywatne wojny robi się kosztem pacjentów.

Zgłoś
Oleśniczanin7.12.2019 o 11:10

Pis wie co robi i dla tego tak wielu mu zaufało a ty zjadający resztki ze stołu pańskiego jesteś pozbawiony wszelkich zasad sprzedawczyku targowicki

Zgłoś
Obs7.12.2019 o 11:05

Rozsądni identyfikujący sie ze szpitalem zostają .Odchodza chciwi na pieniądze i słuchający rozkazów rogala. Wyznający zasadę że po nas można szpital zaorać .Pacjentów maja za nic

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Rafał B. będzie sądzony na Śląsku
wczoraj/ Aktualności
Stare zdjęcie ulicy Wrocławskiej
wczoraj/ Ciekawostki
Występy uczniów Trójki w bibliotece
wczoraj/ Aktualności
Kiermasz ciast oraz animacje dla Tosi i Frania
wczoraj/ Aktualności
Występy przedszkolaków z Jedynki
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube