reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 8 sierpnia. Imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Podkupiono lekarzy ze szpitala?

Aktualności6.12.2019 o 08:11Komentarzy: 114
Czy ktoś podkupił lekarzy z oleśnickiej interny i próbował przejąć kolejnych? Taką informację TVP3 Wrocław podała zastępczyni dyrektora zespołu szpitali do spraw medycznych.Jak informowaliśmy kilka dni temu, lekarze z oddziału wewnętrznego Powiatowego Zespołu Szpitali z siedzibą w Oleśnicy złożyli wypowiedzenia swoich umów z jednostką. Być może w ten sposób postąpią też chirurdzy.

- Lekarze interny złożyli wypowiedzenia. O chirurgach oficjalnie mi nic nie wiadomo, ale mówi się o tym. Wszyscy wpisali, że powody rezygnacji są takie same - "z przyczyn osobistych". Przypuszczam, że idą do Brzegu - mówił niedawno portalowi MojaOlesnica.pl Krzysztof Wywrot, dyrektor zespołu szpitali.

Co ciekawe, dyrektorem brzeskiego szpitala jest Kamil Dybizbański, który jeszcze do niedawna zarządzał oleśnicką lecznicą. Obecnie PZS prowadzi poszukiwania na wakaty. Placówka ma na to trzy miesiące.

O sprawie mówiono niedawno w programie "Fakty" na antenie TVP3 Wrocław. - Migracja jest bardzo duża. Wystarczy zaproponowanie wyższej stawki i całe zespoły odchodzą. Poza tym, polityka dyrektorów szpitali jest taka, że warto podkupić cały zespół. Nas też na ginekologii chcieli kupić, ale my się nie poddaliśmy. Interna tak. Czemu? Nie wiem - tłumaczyła Gizela Jagielska, zastępca dyrektora ds. medycznych. W materiale padła też informacja, że lekarze odmówili komentarza.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (114)

nie prawda9.12.2019 o 15:41

Lekarz,uważam,że masz rację z tego względu,że jak nie mają winy zganić na kogo to szukają zmowy albo waszych wysokich zarobków .

Zgłoś
wiara9.12.2019 o 13:15

Idek nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz tylko co nie powinno nam być niezbędne

Zgłoś
Idek9.12.2019 o 09:10

Przede wszystkim to nie są lekarze z Oleśnicy...Z Oleśnicy zostali sukcesywnie wywalani,żeby zrobić miejsce kolesiom Rogalskiego...I jeszcze jedno:to nienormalne, że TV nagrywa program na tle porodówki gdzie Interna złożyła wypowiedzenia...Czyżby koleina firma reklamy ...I jak zobaczyłem panią J.przy pacjentce to uśmiałem się jak nigdy....Ale plama

Zgłoś
Lekarz8.12.2019 o 22:59

Czy ktokolwiek z komentujących wziął pod uwagę, że może tu jednak nie o pieniądze chodzi? To tak tylko odnośnie tych wszystkich rozgrywek politycznych.

Zgłoś
trzeba było się uczyć8.12.2019 o 01:00

Takie pi....nie, lekarze z Oleśnicy odchodzą za chlebem, i za chlebem inni lekarze przyjdą do nas. Problem w tym, czy obecna opcja rządząca zrozumiała,że to lekarze dyktują warunki, że trzeba lekarzom zapłacić tyle ile płaci się na rynku medycznym. Taki urzędniczyna przeciera oczy ze zdziwienia, że lekarz w szpitalu którym on niby-rządzi zarabia trzy, a może czterokrotnie więcej niż on.Może nawet pięciokrotnie więcej. Takie czasy.

Zgłoś
!7.12.2019 o 21:12

Jeśli do czegokolwiek doprowadził dyrektor to do zatrudnienia malarza (etat pierwszej potrzeby w szpitalu, tyle ze w poprzednim ustroju chyba), zatrudnienia kilku strażaków, o mało nie zrobił z salowej szefa pogotowia, wyda kilkaset tysięcy na odprawę dla zwolnionego z przyczyn politycznych lekarza z paliatywu i sprawi ze odejdą lekarze dzięki którym w szpitalu zrobiło się normalnie. Faktycznie - jest się czym chwalić.

Zgłoś
Chirurg7.12.2019 o 20:53

No to dyrektor d/s medycznych nie wywiązał się z umowy...Miala spiąć zespół ale nie pyklo..A na internie i chirurgii świetny był zespół...Czego nie można powiedzieć o ginekologii

Zgłoś
Pracownik7.12.2019 o 20:34

Pieniądze dobre mają.Dyrektor nowy sprzęt kupił i doprowadził szpital do stanu używalności.Rysyje się perspektywa modernizacji i rozbudowy o nowy blok a lekarze żeby nie było lepiej jak za pisu odchodzą do Brzegu bo wuc tak kazał .Wstyd .Słowa uznania dla obu dyrektorów .Dacie radę.A z niewolnika nie ma pracownika

Zgłoś
Ola7.12.2019 o 17:35

Ale se wyhodowali specjalistów .Za moje pieniądze wykształceni uciekają do Unii. I ja zdaje się pojadę tam na leczenie pewnie do Polskiego lekarza .

Zgłoś
.7.12.2019 o 16:09

@cisza-niestety masz rację,bardzo wielu Oleśniczan udało się na t.zw. emigrację wewnętrzną zecwzgledu na nieakceptowalną opcję i ludzi którzy doszli do władzy.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube