reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 15 lipca. Imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pikieta pod oleśnickim sądem

Aktualności1.12.2019 o 16:37Komentarzy: 398
Kilku mieszkańców pojawiło się pod oleśnickim sądem, aby zadeklarować swoje poparcie dla niezależnego i niezawisłego sądownictwa.Dzisiaj po godzinie 16 pod Sądem Rejonowym w Oleśnicy pojawiło się kilka osób w ramach ogólnopolskiej akcji w sprawie obrony niezawisłości sądownictwa i represjonowanych przez władzę sędziów. Na miejsce przyjechała policja, które obserwowała zgromadzonych tam mieszkańców.

Pikieta odbyła się w odpowiedzi na apel sędziowskiego stowarzyszenie Iustitia. - W niedzielę o godz. 16 wyjdźmy na ulice. Sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, Polki i Polacy, chodźcie z nami - wzywała organizacja. Popiera ją między innymi tegoroczna noblistka Olga Tokarczuk.

* * *

Szanowni Państwo,

Robimy to dla wszystkich. Organizujemy to wydarzenie, aby wyrazić swój sprzeciw wobec tego, co się dzieje obecnie w naszym kraju. Robimy to dla wszystkich Polaków, niezależnie od wieku, wyznania, miejsca zamieszkania czy poglądów politycznych.

Mamy wspaniałych polskich sędziów, którzy postawili na szali karierę zawodową, a także życie osobiste swoje i swoich rodzin, po to, żebyśmy w różnych sprawach, zarówno w błahych, jak i poważnych, osobistych czy zawodowych, mieli pewność, że zwracamy się do niezależnego i bezstronnego sądu.

Paweł Juszczyszyn stanął po stronie tych wartości, bo nie wyobraża sobie, że sędzia mógłby zachować się inaczej, gdy są wątpliwości prawne co do prawidłowości przebiegu procesu sądowego. Próbował zweryfikować zgłaszane zastrzeżenia, znając zwłaszcza treść orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ale w ciągu kilku dni zwaliła się na niego cała machina, którą dysponuje władza polityczna. Uderzył w niego Minister Sprawiedliwości Z. Ziobro i powiązane z nim osoby – rzecznicy dyscyplinarni, członkowie neoKRS, a także mianowany przez tegoż Ministra prezes, który zasiada w neoKRS i uniemożliwił publikację list poparcia. Teraz chce się pozbawić sędziego Juszczyszyna tego, co jest ważne dla niego i dla społeczeństwa – możliwości pełnienia służby sędziowskiej i wydawania wyroków w imieniu RP.

Z szykanowaniem polskich sędziów mamy do czynienia już od 4 lat. Używano wszelkich możliwych narzędzi: najpierw była słynna kampania bilboardowa mająca zniszczyć ich wizerunek, potem rozwiązania ustawowe w celu podporządkowania sędziów politycznej władzy, a także kupowanie przychylności sędziów rozmaitymi stanowiskami, wreszcie uruchomienie rzeczników dyscyplinarnych i neoKRS. A do tego wszystkiego jeszcze obrzydliwy hejt, którego źródło było w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Teraz nadszedł czas wyzwania – wierzymy, że nie zostawicie Pana Sędziego i jemu podobnych sędziów samych, godząc się, żeby zamiast nich wyroki wydawali polityczni urzędnicy. Wierzymy w nasze społeczeństwo i potrzebujemy wsparcia jak nigdy dotąd. Już za kilka dni zapadnie pierwsze orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie, której dotyczył wyrok TSUE. Ten wyrok Paweł próbował wykonać.

Obawiamy się, że władza polityczna nie uszanuje wyroku Sądu Najwyższego i nie będzie chciała go wykonać, podobnie jak postąpiła w przypadku wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego nakazującego opublikowanie list poparcia do KRS oraz podobnego postanowienia, które wydał Paweł w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Mówi się o sędziach, że jesteśmy ostatnim bastionem praworządności. To pewnie prawda, ale stanowimy ów bastion wspólnie ze społeczeństwem. Bądźcie z nami. Polskie sądy to nasze wspólne sądy, nie pozwólcie politykom ich sobie odebrać.

Robimy to dla wszystkich. Bo chcemy, aby w Polsce żyli Wolni Ludzie, a sądy były wolne od władzy politycznej.

Krystian Markiewicz
Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (398)

ryś6.12.2019 o 14:11

No właśnie dzięki Armii Czerwonej nastąpił szybki przyrost naturalny Polaków i to w czasach kiedy nie było edukacji seksualnej. Jest profit? Jest. To o co chodzi?

Zgłoś
ryś6.12.2019 o 14:10

Widzę, że wystarczy w komentarzu napisać o izraelitach a MO dostaje sraczki i kasuje post. Otóż my Polacy nie zgadzamy się na pisanie naszej historii przez Żydów? Czy to jest antysemityzm?

Zgłoś
Tylko PO6.12.2019 o 13:57

ptysiu - rysiu - ty rzeczywiście masz za co jej dziękować. Gdyby nie czerwonoarmiści twoja babka nigdy nie wiedziała by co to seks.

Zgłoś
ryś6.12.2019 o 13:34

Gsyby nie Armia Czerwona to byś się nie urodził a twoi dziadkowie zginęliby w obozach

Zgłoś
śmierć6.12.2019 o 12:39

Kiedy w końcu poumierają ci co tak kochają i tęsknią za PRL i uwolnią ta udręczoną Polskę? Czarzastemu powinni napluć w twarz za słowa o "wyzwolicielskiej" armii czerwonej.

Zgłoś
tylko PO6.12.2019 o 12:26

Pogonić tych sędziów do Szwecji. Razem z fałszywym rysiem i zw-kowalskim, niech siedzą w ciemnościach koła podbiegunowego. Tam wszyscy bedą mogli mieszać Królowi Szwecji do woli i bez żadnych konsekwencji no chyba, że zaczną uprawiać seks z pijanymi kobietami, których tam tysiące.

Zgłoś
ryś6.12.2019 o 12:21

zw- nie obrażaj bo łatwo mógłbym się odwdzięczyć pisząc, że jesteś debilem, który polemizuje z ludźmi będącymi specjalistami w swej dziedzinie. A tu masz definicje podatku: "Podatek ? obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych. " Jeżeli czegoś nie rozumiesz zapytaj.

Zgłoś
zw-kowalski :-)6.12.2019 o 09:21

mad. To popatrz na to realnie. Jak Polska oddala się od innych państw. Kiedy Polska robi krok do przodu inne państwa robią dwa lub trzy kroki. Kiedyś w PRL dużo rzeczy robiono z powodu kolejnego zjazdu PZPR. Czyli nowy Autosan, nowy Star czy Jelcz był z tej właśnie okazji. I tak jest teraz. To nie Solidarność i Pis zlikwidowały analfabetyzm i zelektryfikowały wsie ale PRL. Lub za PRL. Taka była potrzeba chwili. Mad. Nie zamierzam przepraszać ciebie za fakt, że Kaczyński w swoim doktoracie cytuje artykuł Urbana. Chciał całować Urbana w d... to całował.

Zgłoś
ryś6.12.2019 o 06:25

Brawo Panie Kowalski!

Zgłoś
mad5.12.2019 o 22:38

"mad. I tu Cię mam. Nie można pochwalać przemian 89-2019 z tych samych powodów. Rozwój Polski to nie zasługa rządu PiS tylko rozwoju ekonomicznego i globalizacji. pampersy dał wam P&G. Karty kredytowe Visa i Master Card. Internet, komórki, auta, pralki, lodówki czy telewizory to nie zasługa rządów Solidarności, Po czy PiS ale globalizacji. lepiej to widać w Tajlandii" - Jerzy Urban, rzecznik PRLu, by tego nie wymyślił ;))

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube