reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 14 grudnia. Imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pikieta pod oleśnickim sądem

1.12 o 16:37Komentarzy: 398Kategoria: Aktualności
Kilku mieszkańców pojawiło się pod oleśnickim sądem, aby zadeklarować swoje poparcie dla niezależnego i niezawisłego sądownictwa.Dzisiaj po godzinie 16 pod Sądem Rejonowym w Oleśnicy pojawiło się kilka osób w ramach ogólnopolskiej akcji w sprawie obrony niezawisłości sądownictwa i represjonowanych przez władzę sędziów. Na miejsce przyjechała policja, które obserwowała zgromadzonych tam mieszkańców.

Pikieta odbyła się w odpowiedzi na apel sędziowskiego stowarzyszenie Iustitia. - W niedzielę o godz. 16 wyjdźmy na ulice. Sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, Polki i Polacy, chodźcie z nami - wzywała organizacja. Popiera ją między innymi tegoroczna noblistka Olga Tokarczuk.

* * *

Szanowni Państwo,

Robimy to dla wszystkich. Organizujemy to wydarzenie, aby wyrazić swój sprzeciw wobec tego, co się dzieje obecnie w naszym kraju. Robimy to dla wszystkich Polaków, niezależnie od wieku, wyznania, miejsca zamieszkania czy poglądów politycznych.

Mamy wspaniałych polskich sędziów, którzy postawili na szali karierę zawodową, a także życie osobiste swoje i swoich rodzin, po to, żebyśmy w różnych sprawach, zarówno w błahych, jak i poważnych, osobistych czy zawodowych, mieli pewność, że zwracamy się do niezależnego i bezstronnego sądu.

Paweł Juszczyszyn stanął po stronie tych wartości, bo nie wyobraża sobie, że sędzia mógłby zachować się inaczej, gdy są wątpliwości prawne co do prawidłowości przebiegu procesu sądowego. Próbował zweryfikować zgłaszane zastrzeżenia, znając zwłaszcza treść orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ale w ciągu kilku dni zwaliła się na niego cała machina, którą dysponuje władza polityczna. Uderzył w niego Minister Sprawiedliwości Z. Ziobro i powiązane z nim osoby – rzecznicy dyscyplinarni, członkowie neoKRS, a także mianowany przez tegoż Ministra prezes, który zasiada w neoKRS i uniemożliwił publikację list poparcia. Teraz chce się pozbawić sędziego Juszczyszyna tego, co jest ważne dla niego i dla społeczeństwa – możliwości pełnienia służby sędziowskiej i wydawania wyroków w imieniu RP.

Z szykanowaniem polskich sędziów mamy do czynienia już od 4 lat. Używano wszelkich możliwych narzędzi: najpierw była słynna kampania bilboardowa mająca zniszczyć ich wizerunek, potem rozwiązania ustawowe w celu podporządkowania sędziów politycznej władzy, a także kupowanie przychylności sędziów rozmaitymi stanowiskami, wreszcie uruchomienie rzeczników dyscyplinarnych i neoKRS. A do tego wszystkiego jeszcze obrzydliwy hejt, którego źródło było w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Teraz nadszedł czas wyzwania – wierzymy, że nie zostawicie Pana Sędziego i jemu podobnych sędziów samych, godząc się, żeby zamiast nich wyroki wydawali polityczni urzędnicy. Wierzymy w nasze społeczeństwo i potrzebujemy wsparcia jak nigdy dotąd. Już za kilka dni zapadnie pierwsze orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie, której dotyczył wyrok TSUE. Ten wyrok Paweł próbował wykonać.

Obawiamy się, że władza polityczna nie uszanuje wyroku Sądu Najwyższego i nie będzie chciała go wykonać, podobnie jak postąpiła w przypadku wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego nakazującego opublikowanie list poparcia do KRS oraz podobnego postanowienia, które wydał Paweł w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Mówi się o sędziach, że jesteśmy ostatnim bastionem praworządności. To pewnie prawda, ale stanowimy ów bastion wspólnie ze społeczeństwem. Bądźcie z nami. Polskie sądy to nasze wspólne sądy, nie pozwólcie politykom ich sobie odebrać.

Robimy to dla wszystkich. Bo chcemy, aby w Polsce żyli Wolni Ludzie, a sądy były wolne od władzy politycznej.

Krystian Markiewicz
Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (398)

zw-kowalski :-)5.12 o 21:08

ryś. ekonomiczny nieuku. Za 2018 klienci zapłacili mi ok 100 000 SEK VAT. I jako mały podatnik do 1 mln płacę ten VAT, wpłacony przez klienta, dopiero 26 lutego 2020 roku. mam zatem jakieś 100 000 kredytu od Królestwa Szwecji. Kumasz coś takiego. w 2017 w PL musiałem VAT płacić co miesiąc. Ale jak się wyrejestrowałem to barany nie widzą nic. Ścigają tylko tych co składają deklaracje.

Zgłoś
zw-kowalski :-)5.12 o 21:04

ryś z 11:09. Baranie. W Polsce możesz mieć stratę gospodarczą a bandyckie państwo polskie każe ci płacić 12 rat o ok 1200 zł ZUS twierdząc, że ZUS to nie podatek. Czyli mając stratę płacisz oszustom ok 14,4 tys rocznie. Ale jak wykażesz większy dochód i pójdziesz na zwolnienie lekarskie to to samo państwo oszust wyśle ci kontrolę. W Królestwie Szwecji jest uczciwie. masz dochód płacisz podatek w tym ZUS. nie masz. jesteś bida to nie okradają cie na 14,4 tys. ZUS.

Zgłoś
zw-kowalski :-)5.12 o 21:00

mad. I tu Cię mam. Nie można pochwalać przemian 89-2019 z tych samych powodów. Rozwój Polski to nie zasługa rządu PiS tylko rozwoju ekonomicznego i globalizacji. pampersy dał wam P&G. Karty kredytowe Visa i Master Card. Internet, komórki, auta, pralki, lodówki czy telewizory to nie zasługa rządów Solidarności, Po czy PiS ale globalizacji. lepiej to widać w Tajlandii. Zasługą PiS jest to, że nadal nie macie kaucjowanych opakowań typu PET i puszek po napojach. Że sprawy w sądach drożeją i będą kosztować majątek.

Zgłoś
zw-kowalski :-)5.12 o 20:54

rys 20:26. Tak teraz tylko historycy PiS mają patent na prawdę. Najlepszym dowodem jest towarzysz Kaczyński, który w swoim doktoracie cytował artykuły Jerzego Urbana a w stanie wojennym przespał teleranek a raczej jego brak. Obrońca RP obudził się w południe gdy mamusia podała śniadanko.

Zgłoś
ryś5.12 o 20:51

Pan Kowalski dobrze napisał

Zgłoś
mad5.12 o 20:42

zw-kowalski: "Tak jak kolonialiści wzmocnili Indie, Honkong, RPA itp itd. Pod zaborami Polska rozwijała się lepiej niż przed zaborami. Polsce narzucono dobre i sprawdzone rozwiązania gospodarcze" - No z pewnością Polska po 5-6 pokoleniach i po 123 latach zaborów rozwijała się lepiej, niż przed zaborami w XVIII wieku ;)) To tak, jakby porównywać Polskę z 1939 do Polski z 1989 i zachwalać PRL ;))

Zgłoś
ryś5.12 o 20:39

Tę prawdziwą opisał Pan Z. W. Kowalski

Zgłoś
MojaOlesnica.pl5.12 o 20:26

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
ZW-Kowalski5.12 o 20:03

Ryś. Ja mam w Królestwie Szwecji rocznie 3-4 miesięcy wolnego. Kwiecień spędziłem w Izraelu i Polsce. Listopad spędziłem w Królestwie Tajlandii. Jak mówiłem, że mieszkam w Szwecji to pełen szacun - wy też macie króla mówiła większość która mnie pytała o kraj pochodzenia.

Zgłoś
zw-kowalski :-)5.12 o 20:00

ryś. Sięgnij kilkaset lat wstecz. Dlaczego Polska przestała być królestwem i dlaczego króla wybierał Sejm ? Skoro Polska nie potrafiła się samodzielnie rządzić to zastąpiono gorsze rządy lepszymi. Gdy upadło powstanie warszawskie część ludności Warszawy też się cieszyła. Wrócił porządek, jedzenie na kartki itp itd. Są wspomnienia Warszawiaków. Czytam je teraz , w wolnych chwilach.

Zgłoś
ZW-Kowalski5.12 o 19:56

ryś. Płacę setki tysięcy bo zarabiam kolejne setki tysięcy realnie. Państwo jest przyjazne podatnikowi (jeszcze) więc koszty księgowania znikome. Na paliwo nie muszę mieć faktury (stacje paliw nie wydają faktur) więc rozliczam paragony. jedna pozycja za cały rok. paliwo netto i VAT z paliwa. A US jak chce to może sobie sumować poszczególne paragony. Twój umysł tego nie ogarnie. Przy tym samym obrocie w Polsce dochód miałbym mniejszy bo US dużo kosztów nie uznałby za koszt prowadzenia działalności. nawet ostatni pobyt w Tajlandii wpisałem w koszty. Poszukiwałem ludzi do pracy w sezonie.

Zgłoś
ryś5.12 o 11:09

zw - "płace rocznie setki podatków w Królestwie Szwecji." - no przecież tam płacisz dużoooo mniej niż w Polsce więc o co ci chodzi?

Zgłoś
ryś5.12 o 11:01

He!He! Tiiaaa! Szczególnie w zaborze rosyjskim, gdzie do lat 70-tych XX wieku ludzie s...ć chodzili na dwór. Pomijam Warszawę bo ta rzeczywiście dzięki ruskiemu generałowi została komunalnie unowocześniona. Zapewne Szwedzi będąc rozbici na trzy części przez 200 lat z przerwą 20-to letnią by następnie zostać doszczętnie zniszczeni przez hitlerowskiego okupanta i potem przez kolejne 50 lat przez sowieckiego okupanta byliby by dzisiaj gospodarczo bardziej rozwinięci niż USA. A te 200 lat wzmocniło w myśl zasady "co cie nie zabije to cię wzmocni".

Zgłoś
:-) zw-kowalski5.12 o 10:59

drugi ryś. Zgadzam się z Twoim poglądem, że największym wrogiem Polaka jest inny Polak. Pod koniec lat 90-tych wygraliśmy przetarg na lokal 3 Maja 54/I. Chcieliśmy mieć zgodę na sprzedaż alkoholu. Miasto Oleśnica wolało dać zgodę Biedronce (ostatnie wolne zezwolenie) a nam odpisało, że brak wolnych miejsc. Był limit. Dziś pewnie miałbym sieć sklepów jak radny Sarna. A tak dzięki miastu Oleśnica płace rocznie setki podatków w Królestwie Szwecji. A Królestwo to nie zainwestowało we mnie ani złotówki. We mnie , Kaczyńskiego, Macierewicza zainwestował PRL. PS. Przy moich kłopotach z UM Oleśnica radnym był Pan Edmund.

Zgłoś
:-) zw-kowalski5.12 o 10:33

ryś. 200 lat rzekomego niebytu wzmocniło Polskę. Tak jak kolonialiści wzmocnili Indie, Honkong, RPA itp itd. Pod zaborami Polska rozwijała się lepiej niż przed zaborami. Polsce narzucono dobre i sprawdzone rozwiązania gospodarcze. Nie pozwolono na dziwaczenie.

Zgłoś
ryś5.12 o 07:50

No i to że istniała 20 lat to żadna wymówka ani tłumaczenie. Republika Weimarska, Austria, Czechosłowacja, Węgry i inne państwa które powstały po rozpadzie Cesarstwa Niemieckiego, Austro-Węgier, Imperium Rosyjskiego trwały tyle samo czasu, a najczęściej stały wyżej gospodarczo od Polski

Zgłoś
ryś5.12 o 07:44

No i to wszystko wina Dmowskiego i Piłsudskiego że było tak fatalnie.

Zgłoś
ryś5.12 o 07:32

zw ( o ile to ty) i ptysiu-rysiu ( Rabiej i Biedroń wciąż czekają) - czy jesteście nie rozgarnięci? II Rzeczypospolita istniała ledwo 20 lat po blisko 200 latach niebytu. Resztę chyba sami sobie dopowiecie.

Zgłoś
ryś4.12 o 23:00

Stan gospodarczy II RP w szczytowym jej okresie był gorszy niż jej stan w czasie zaborów przed I wojną światową. II RP jest niesłusznie otoczona sentymentem i narosło na jej temat wiele szkodliwych mitów. PRL jaka była nieudolna i zależna, to gospodarczo wciągała nosem II RP. A Szwecja to kraj bogaty z racji swojego niegdysiejszego liberalizmu, oraz mentalności Szwedów. Przez lata dorobili się to teraz stać ich na rozdawnictwo, silną pozycję związków zawodowych, socjal, wysokie podatki i państwo opiekuńcze. Z mentalnością Polaków to samo nie ma prawa zdarzyć się u nas, Polak to mentalny biedak i homo sovieticus, zamiast samemu troszczyć się o to żeby mieć lepiej będzie robił wszystko żeby inni mieli gorzej. Największym wrogiem Polaka jest drugi Polak

Zgłoś
:-) zw-kowalski4.12 o 21:59

Ryś. To sprawdź sobie stan gospodarki w Polsce 1/9 1939 i ten sam stan gospodarki w Szwecji. Ty i mad zawsze znajdziecie usprawiedliwienia.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
SPR przegrywa mecz z Żagwią
dzisiaj o 19:19/ Sport
Gala oleśnickich krwiodawców
dzisiaj o 18:13/ Aktualności
Dobroszycki Jarmark Bożonarodzeniowy
dzisiaj o 16:49/ Aktualności
Próba samobójcza w Twardogórze
dzisiaj o 15:35/ Aktualności
Co wydarzyło się w Dziadowej Kłodzie?
dzisiaj o 15:10/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube