reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 15 lipca. Imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Pikieta pod oleśnickim sądem

Aktualności1.12.2019 o 16:37Komentarzy: 398
Kilku mieszkańców pojawiło się pod oleśnickim sądem, aby zadeklarować swoje poparcie dla niezależnego i niezawisłego sądownictwa.Dzisiaj po godzinie 16 pod Sądem Rejonowym w Oleśnicy pojawiło się kilka osób w ramach ogólnopolskiej akcji w sprawie obrony niezawisłości sądownictwa i represjonowanych przez władzę sędziów. Na miejsce przyjechała policja, które obserwowała zgromadzonych tam mieszkańców.

Pikieta odbyła się w odpowiedzi na apel sędziowskiego stowarzyszenie Iustitia. - W niedzielę o godz. 16 wyjdźmy na ulice. Sędziowie, adwokaci, prokuratorzy, Polki i Polacy, chodźcie z nami - wzywała organizacja. Popiera ją między innymi tegoroczna noblistka Olga Tokarczuk.

* * *

Szanowni Państwo,

Robimy to dla wszystkich. Organizujemy to wydarzenie, aby wyrazić swój sprzeciw wobec tego, co się dzieje obecnie w naszym kraju. Robimy to dla wszystkich Polaków, niezależnie od wieku, wyznania, miejsca zamieszkania czy poglądów politycznych.

Mamy wspaniałych polskich sędziów, którzy postawili na szali karierę zawodową, a także życie osobiste swoje i swoich rodzin, po to, żebyśmy w różnych sprawach, zarówno w błahych, jak i poważnych, osobistych czy zawodowych, mieli pewność, że zwracamy się do niezależnego i bezstronnego sądu.

Paweł Juszczyszyn stanął po stronie tych wartości, bo nie wyobraża sobie, że sędzia mógłby zachować się inaczej, gdy są wątpliwości prawne co do prawidłowości przebiegu procesu sądowego. Próbował zweryfikować zgłaszane zastrzeżenia, znając zwłaszcza treść orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ale w ciągu kilku dni zwaliła się na niego cała machina, którą dysponuje władza polityczna. Uderzył w niego Minister Sprawiedliwości Z. Ziobro i powiązane z nim osoby – rzecznicy dyscyplinarni, członkowie neoKRS, a także mianowany przez tegoż Ministra prezes, który zasiada w neoKRS i uniemożliwił publikację list poparcia. Teraz chce się pozbawić sędziego Juszczyszyna tego, co jest ważne dla niego i dla społeczeństwa – możliwości pełnienia służby sędziowskiej i wydawania wyroków w imieniu RP.

Z szykanowaniem polskich sędziów mamy do czynienia już od 4 lat. Używano wszelkich możliwych narzędzi: najpierw była słynna kampania bilboardowa mająca zniszczyć ich wizerunek, potem rozwiązania ustawowe w celu podporządkowania sędziów politycznej władzy, a także kupowanie przychylności sędziów rozmaitymi stanowiskami, wreszcie uruchomienie rzeczników dyscyplinarnych i neoKRS. A do tego wszystkiego jeszcze obrzydliwy hejt, którego źródło było w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Teraz nadszedł czas wyzwania – wierzymy, że nie zostawicie Pana Sędziego i jemu podobnych sędziów samych, godząc się, żeby zamiast nich wyroki wydawali polityczni urzędnicy. Wierzymy w nasze społeczeństwo i potrzebujemy wsparcia jak nigdy dotąd. Już za kilka dni zapadnie pierwsze orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie, której dotyczył wyrok TSUE. Ten wyrok Paweł próbował wykonać.

Obawiamy się, że władza polityczna nie uszanuje wyroku Sądu Najwyższego i nie będzie chciała go wykonać, podobnie jak postąpiła w przypadku wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego nakazującego opublikowanie list poparcia do KRS oraz podobnego postanowienia, które wydał Paweł w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Mówi się o sędziach, że jesteśmy ostatnim bastionem praworządności. To pewnie prawda, ale stanowimy ów bastion wspólnie ze społeczeństwem. Bądźcie z nami. Polskie sądy to nasze wspólne sądy, nie pozwólcie politykom ich sobie odebrać.

Robimy to dla wszystkich. Bo chcemy, aby w Polsce żyli Wolni Ludzie, a sądy były wolne od władzy politycznej.

Krystian Markiewicz
Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (398)

ryś2.12.2019 o 20:13

Chałwa pierogu!

Zgłoś
ryś2.12.2019 o 19:26

ryśdzisiaj o 15:50,ryśdzisiaj o 15:42 - oczywiście to nie moje wpisy ale cieszę się, że jakiś gamoń dostaje sraczki i piany na pysku. A czytając komentarze poniżej utwierdzam się w przekonaniu, że Polacy są mądrzy i sądząc po wyniku ostatnich kilku wyborów jest ich-nas większość. Chwała Bogu.

Zgłoś
osa2.12.2019 o 18:32

Krystianie Markiewicz -szefie kasty a całuj ty mnie w żope i Borowik też!

Zgłoś
obserwator2.12.2019 o 18:27

ten co się podszywa pod rysia to pracownik urzędu

Zgłoś
obiektywny2.12.2019 o 18:24

skąd się jeszcze tacy biorą.Proszę Was nie róbcie tego dla mnie i przestańcie pajacować. Pozdrówcie tego sędziego co leżał pijany 2,5 promila z opuszczonymi spodniami i galotami z fujarą na wierzchu.

Zgłoś
zbigniew2.12.2019 o 17:44

Jak Sedzia ukradl pendreiva to z roztargnienia. Banda sciemniaczy ktora uwaza sie za klase lepszych bo skonczyli prawo. Sa takimi samymi obywatelami jak inni co np skonczyli podstawowke. Ale te typy samiast sluzyc Narodowi uwazaja sie za jakichs Bogow.

Zgłoś
Klekx2.12.2019 o 17:22

Wy j ebać tych sędziów co się sprzeniewierzyli narodowi polskiemu a reszcie zabrać imunitety i przywileje i wtedy zapanuje spokój w kraju.

Zgłoś
;)2.12.2019 o 16:26

lepiej się nie odzywaj wcale, nikt tu na ciebie nie czeka trollomadzie

Zgłoś
kuria twoja mać2.12.2019 o 16:11

ryś badałeś kiedykolwiek swój płyn ustrojowy mózgowo-rdzeniowy w głowie ? Zbadaj, a jak usłyszysz w czaszce stukot to pewne jest twój mózg usycha i tłucze się o czaszkę, biada ci katomatołku

Zgłoś
mad2.12.2019 o 15:52

Ktoś podszywa się pod nicki, ja nie dyskutuję teraz, odezwę się w nocy.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube