reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 30 września. Imieniny Honoriusza, Wery, Hieronima.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Burmistrz na kongresie samorządowym

Aktualności20.11.2019 o 19:08Komentarzy: 11
Burmistrz Jan Bronś reprezentował Oleśnicę na VII Dolnośląskim Kongresie Samorządowym.Dzisiaj Burmistrz Jan Bronś wziął udział VII Dolnośląskim Kongresie Samorządowym, organizowanym pod hasłem „Silny Samorząd - Silne Państwo".

- Motywem przewodnim Kongresu były zagadnienia związane z rolą i znaczeniem samorządu terytorialnego u progu zmian zachodzących we współczesnej Polsce. Samorządowcy, przedstawiciele administracji rządowej, naukowcy, działacze organizacji pozarządowych oraz eksperci rozmawiali o rozwoju transportu i kolei oraz o walce ze smogiem w kontekście ekologii na Dolny Śląsk. Poruszone zostały również kwestie ochrony zdrowia i związanych z nią wyzwań. Wydarzenie odbyło się na Stadionie miejskim we Wrocławiu - informuje Urząd Miasta Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (11)

Krzysztof A. Kowalski21.11.2019 o 23:25

Pochwalił się tym jak się dał wyrolować w kwestii dworca kolejowego? Kto słuchał wypowiedź Krzysztofa Mamińskiego (Prezes PKP SA) w radiowej Trójce (21.11.19 o 18:30) ten wie.

Zgłoś
a21.11.2019 o 19:11

Reprezentował, czyli co mówił lub co oklaskiwał? Czy wyrażał jakieś stanowisko wobec omawianych kwestii? Jakie? Czy to było w godzinach pracy? Proszę o informację do wiadomos ci opinii publicznej. Może składał w naszym oleśniczan imieniu jakieś deklaracje osłabiające spójność Polski, ku radości Niemiec lub innych bogatych sponsorów światowych.

Zgłoś
Oleśniczanin21.11.2019 o 15:56

45,to pewnie nie pierwszy ani ostatni raz.

Zgłoś
Krystyna L.21.11.2019 o 11:22

Nepotyzm zawsze kreuje miernoty intelektualne!

Zgłoś
synekura21.11.2019 o 11:05

Synekury samorządu to takie malutkie "korzyści" w stosunku do SYNEKUR jakie daje zaszczytne zasiadanie w ławach Sejmu RP i ławach rządowych. Może samo "bycie posłem" nie ma to większego wpływu -większość naszych wybrańców- to postacie anonimowe. Łatwiej "ukryć się" w gronie 460 niż np. 30, ale największym "apanażem" jest możliwość wpływania na obsady szeregu stanowisk w spółkach skarbu państwa, urzędach szczebla centralnego czy wojewódzkiego. Radni z naszego miasta też zrobili kariery na szczeblach centralnych i wojewódzkich. Ale to nie może dziwić biorąc pod uwagę fakt że ich wiedza i doświadczenie przesądzały o ich awansie! Centralny skok na spółki, zarządy banków i centrale przyjął obecnie wręcz monstrualne rozmiary. Przywoływanie samorządy gminnego w kontekście synekur w porównaniu z centralą to nieporozumienie. Przecież wiedza naszych radnych w zakresie np. ekologii i ochrony przyrody jest ogromna ale synestety niedoceniana. Słynne ju ż wystąpienie w obronie wycinanych drzew w przyszłym parku Południowym. Nie uwzględniło ono jednak faktu że największe koszty będą związane z wywózką ton gruzu, setek starych opon i innych śmieci!

Zgłoś
meteo21.11.2019 o 07:39

Pojechał też burmistrz Twardej ale przy wejściu usłyszał że ma przyjść z rodzicem bo dzieci nie wpuszczają.

Zgłoś
AntyPiS21.11.2019 o 06:42

Brawo Panie Janku!

Zgłoś
4121.11.2019 o 00:44

Klapouchy na targowicy

Zgłoś
Warto Być Polakiem!20.11.2019 o 23:07

Dzisiaj istota samorządu jest w istocie obsadzeniem co najmniej kilkadziesiąt synekur, a każda z nich ? nie licząc oczywiście dochodów ubocznych ? gwarantuje takiemu jednemu z drugim szczęściarzowi, roczny dochód w wysokości co najmniej 50 000 tysięcy złotych i to przez całe pięć lat. Do tego POlityczne działania byłego i obecnego prezydenta Gdańska, co to proklamowali oderwanie Gdańska od Rzeczypospolitej, jako ?wolnego miasta?. To znaczy formalnie nie oderwali, ale faktycznie ? jak najbardziej - sprzeciwiając się udziałowi Wojska Polskiego w rocznicowych uroczystościach na Westerplatte 1 września. Rząd sprawia wrażenie bezsilnego wobec jawnego buntu gdańskiego królewięcia. Gdyby nasze państwo było normalne, to rząd natychmiast wprowadziłby w Gdańsku zarząd komisaryczny, a pan prezydent Adamowicz powędrowałby do lochu, gdzie jęczałby i szlochał, zwłaszcza gdyby puszczano mu tam przez 24 godziny na dobę kompozycje ?Nergala?, czyli pana Adama Darskiego, uchodzącego za pełnomocnika Belzebuba na Polskę?! A w Oleśnicy dlaczego do dzisiaj nie ma polskiego pomnika ku czci polskiego heroizmu?? A kwiaty musimy składać pod pruskim pomnikiem , żeby Złota Aniela była zadowolona??

Zgłoś
nergal20.11.2019 o 22:09

Co lansik na salonach PO frajerstwo

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube