reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 11 lipca. Imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Uczniowie SP7 w muzeum Pana Tadeusza

Aktualności18.11.2019 o 06:21Komentarzy:
Publikujemy relację z wycieczki uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy. Odwiedzili oni m.in. muzeum Pana Tadeusza.* * *

Dnia 15 listopada uczniowie klas czwartych i piątej uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Mieliśmy zaplanowaną lekcję muzealną w Muzeum Pana Tadeusza i zabawę w kręgielni.

W kręgielni podzieliliśmy się na drużyny 5-osobowe żeby móc zacząć emocjonującą grę. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Mimo że zwycięzca jest tylko jeden, to decyzją pani Beaty Rubaszewskiej wszyscy otrzymali dyplomy z napisem I miejsce!

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer w stronę Rynku, a tam Muzeum Pana Tadeusza. Uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły. Każdy miała za zadanie jak detektyw odkryć informacje na temat najważniejszych wydarzeń XX wieku. Pierwsze zadanie to zaszyfrowanie tajnej informacji dla drugiej drużyny za pomocą alfabetu Morsea.Omówiliśmy również najważniejsze wydarzenia XX wieku zaznaczając je na osi czasu. Radiostacja – to kolejny punkt zwiedzania. Tym razem odczytywaliśmy szyfr, który otrzymał Londyn od kuriera Jana Nowaka Jeziorańskiego. Inną poznaną postacią był Władysław Bartoszewski. Na podstawie jego życia dowiedzieliśmy się, czym był komunizm. Zajrzeliśmy do celi i pokoju przesłuchań. Przez chwilę byliśmy w studiu, z którego nadawało Radio Wolna Europa.

Poznaliśmy grę Cenzor i dowiedzieliśmy się czym była cenzura w PRL. Na koniec dowiedzieliśmy się co t była Solidarność. Atmosfera była bardzo miła, wszyscy świetnie się bawili, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

SP7

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube