reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 21 listopada. Imieniny Janusza, Marii, Konrada.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dwudziestolecie i spotkanie Akcji Katolickiej [ZDJĘCIA]

9.11 o 13:33Komentarzy: 110Kategoria: Aktualności
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprosił na mszę i spotkanie z okazji dwudziestolecia Akcji Katolickiej. Całość odbyła się pod hasłem "Rola Kościoła, wspólnot, stowarzyszeń katolickich w odzyskaniu niepodległości Polski i powstaniu Unii Europejskiej".

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaParafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy zaprosił dziś mieszkańców na mszę świętą i spotkanie z okazji dwudziestolecia Akcji Katolickiej. W programie znalazły się wystąpienia na temat "Roli Kościoła, wspólnot, stowarzyszeń katolickich w odzyskaniu niepodległości Polski i powstaniu Unii Europejskiej".

O POAK opowiedziała w oleśnickim zamku Maria Gozdawa-Giżycka, a po niej ks. prof. dr hab. Józef Pater wygłosił referat tematyczny. Natomiast z podsumowaniem wystąpiła europoseł Beata Kempa.

- Gdyby nie rodzina, kościół i wiara dzisiaj nie bylibyśmy na mapie Europy. Zawsze ostatecznie wiara i prawda się obroni, pomimo wielkiej ilości najemników, którzy próbują dokonywać dehumanizacji wierzących - mówiła Beata Kempa.

Współorganizatorem wydarzenia jest grupa EKR (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) w Parlamencie Europejskim, którego członkiem jest B. Kempa.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

źródło: POAK

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (110)

mieszkaniec13.11 o 12:30

Tak patrząc na obecnych na sali to kiepsko działa ta AK ...gdzie ma młodych ? czemu nie potrafi ich przyciągnąć do tego co czynią skoro taka wspaniała incjatywa ...za 20 lat będzie koniec AK jak duchowni nie zmienią swego postępowania.

Zgłoś
Jarek12.11 o 21:13

Komunizm to największe zło XX wieku = równa sie wielki głód na Ukrainie w latach 30 + ludobojstwo. Najwięcej chrześcijan zginęło w XX wieku to jest więcej niż od początku chrześcijaństwa.

Zgłoś
Jarek12.11 o 21:11

do zgreda Niech twoja NAUKA odpowie na pytanie czy świat jest skończony (gdzie są granice i co jest poza jego granicami) czy nieskończenie wielki? Czekam na TWOJE NAUKOWE WYWODY.

Zgłoś
Jarek12.11 o 21:09

do racjonalista Domański skoro masz wiedzę to powiedz mi czy świat jest skończony (gdzie są granice i co jest poza jego granicami) czy nieskończenie wielki?

Zgłoś
is12.11 o 11:02

racjonalisya Domański,skoro chrześcijaństwo to kłamstwo i okrucieństwo to co powiesz o komuniżmie skoro to tak wychwalasz.

Zgłoś
racjonalista Domański12.11 o 09:39

@mik - możesz zaprzeczyć temu co napisałem ? Kościół jest zbudowany tylko na kłamstwie, okrucieństwie i zbrodni. Tylko twój zryty mózg z braku wiedzy tego nie przyjmuje, kruchtowy matole...

Zgłoś
"12.11 o 09:26

O! Q!!10.11 o 21:44 Nie można pisać tak źle o Edmuntcie- Edmuntowiczu! Nie jest bowiem całkiem bezwartościowy jako TW "Anna"?! Przecież dla naszej młodzieży zawsze może służyć za Zły Przykład!

Zgłoś
mik12.11 o 07:56

Racjonalista czy ty cały jesteś taki durny czy dopiero od kolan?

Zgłoś
racjonalista Domański12.11 o 07:50

Polskę ochrzczono ? Gdzie, kiedy i kto to widział, jak to się odbyło. Żaden historyk nie jest w stanie tego stwierdzić. To tylko kościelna propaganda, przez 1054 lata, została ubrana w ustawowe bezprawie. Prawie jedenaście wieków kłamstwa. Niżej przytoczono słowa Jerzego Sosnowskiego o nienawiści do chrześcijaństwa. Oto przyczyna manipulacja. A ponadto niechże ów dziennikarz poczyta Ludwika Feuerbacha, Nietzschego... Polski sejm na polecenie Kościoła, uchwalił co następuje: W celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego, ustanowiono 14 kwietnia świętem państwowym. Na takim ustawowym bezprawiu swój podpis złożył dr nauk prawnych Andrzej Duda. Formalnym doktorem to on może i jest, ale prawnikiem nie. Prawnik wie co to prawo i rozumie jego istotę, on nie. "Przez osiemnaście wieków płynie rzeka krwi, a na jej brzegach mieszka chrześcijaństwo" (Ludwig Boerne, niemiecki filozof i pisarz, 1786?1837).

Zgłoś
Pejson12.11 o 00:34

@pejson mówisz o tych liczbach i statystykach prowadzonych przez katoli? Ile z tych procent jest praktykujących?

Zgłoś
Pejson12.11 o 00:33

@haldareju podstawy historii się kłaniają

Zgłoś
Hałdareju11.11 o 23:06

Jakie groźby?

Zgłoś
Dontcare11.11 o 23:02

Jakby nie groźby ze strony chrześcijaństwa to Polski by nie ochrzczono.

Zgłoś
młody11.11 o 17:16

Chrześcijaństwo jest obecnie największą religią, skupiającą 32% ludności świata.

Zgłoś
zgred11.11 o 16:53

20 lat robienia wody z mózgu. Kto wierzy w aniołki. diabła, życie wieczne (za kasę), dziewicę z dzidziusiem to zapomniał co to jest NAUKA.

Zgłoś
Klakson11.11 o 16:47

zw-kowalski, ladyboye w Tajlandii to przemysł i popkultura [https://www.theblondtravels.com/pl/ladyboy-tajlandia/]. A ping pong show widziałeś? Poza tym, doceń to że dziś możesz bez przeszkód podróżować po świecie, za komuny nie mogłeś.

Zgłoś
mad11.11 o 16:03

zw-kowalski, ty już od dawna nie potrafisz dyskutować. W Tajlandii, gdzie 90% społeczeństwa stanowią buddyści, może faktycznie problemów z "trzecią płcią" nie mają, ja jednak pisałem o Tunezji. Kto wyszedł na idiotę?

Zgłoś
zw-kowalski :-)11.11 o 15:48

Mad. Twoja wiedza to kopiuj wklej. Przed wyjazdem do Tajlandii poczytałem sobie nieco o tym kraju. I tu wychodzi twoja głupota. Wszystkiemu jest winne lewactwo. W Tajlandi od dawna (nim lewacy na to wpadli) uznawano trzecią płeć. Są nawet dokumenty tożsamosci wydawane na trzecią płeć. I toalety w szkołach dla trzeciej płci. Wynika to z wiary. jako odkupienia za grzechy rozwiązłości w poprzednim życiu. I znowu wyszedłeś na idiotę.

Zgłoś
mad11.11 o 15:45

Gazeta Wyborcza, a w niej artykuł zachęcający do przyjmowania imigrantów, podaje przykłady państw świeckich: - Dostosowanie się do wymogów laickiego systemu państw europejskich może rodzić trudności, jako że islam jest religią regulująca życie doczesne, także sferę publiczną. Nie dowodzi to jednak, że muzułmanin nie może żyć w państwie świeckim. Co więcej, przecież istnieją państwa, w którym to islam jest religią dominującą, a mimo wszystko są świeckie. Taki właśnie ustrój wykształcił się w Tunezji, Maroku czy w Indonezji. Oczywiście w tych państwach panuje przywiązanie do tradycji i wartości islamu, ale każda religia niesie za sobą ładunek etyczny, z którego można czerpać. Co nie znaczy, że Koran zastępuje świecką konstytucję". Panie Edmundzie, Tunezja jest państwem świeckim, choć apostazja jest konstytucyjnie zakazana, a islam jest religią państwową. Polska podobno państwem świeckim nie jest, no to może powinniśmy się wzorować na Tunezji. Jak pięknie o religii Wyborcza napisała, tam "panuje przywiązanie do tradycji i wartości islamu, ale każda religia niesie za sobą ładunek etyczny, z którego można czerpać". Panie Edmundzie, zamiast walczyć z religiami, niech się pan nauczyć czerpać ładunek etyczny, który każda religia niesie za sobą. Może jakaś pogadanka z księdzem, rekolekcje adwentowe, będą lada dzień. Pańskie SŁOWO NA NIEDZIELĘ będzie bogatsze, pełniejsze. Jak to pan przed chwilą napisał - "jest szansa na sensowne życie" !!

Zgłoś
Maro11.11 o 15:11

Kaleciński komuchu wypowiedź się lepiej na temat zbrodni twojej partii PZPR.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Spotkanie z Olkiem Dobą
dzisiaj o 06:18/ Aktualności
Burmistrz na kongresie samorządowym
wczoraj/ Aktualności
Jak zmieni się system rowerów miejskich?
wczoraj/ Aktualności
Kolejna myjnia samoobsługowa w mieście
wczoraj/ Aktualności
Poseł Jaros pyta premiera o linię kolejową
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube