reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 14 lipca. Imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Dwudziestolecie i spotkanie Akcji Katolickiej [ZDJĘCIA]

Aktualności9.11.2019 o 13:33Komentarzy: 110
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprosił na mszę i spotkanie z okazji dwudziestolecia Akcji Katolickiej. Całość odbyła się pod hasłem "Rola Kościoła, wspólnot, stowarzyszeń katolickich w odzyskaniu niepodległości Polski i powstaniu Unii Europejskiej".

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaParafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pod wezwaniem św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy zaprosił dziś mieszkańców na mszę świętą i spotkanie z okazji dwudziestolecia Akcji Katolickiej. W programie znalazły się wystąpienia na temat "Roli Kościoła, wspólnot, stowarzyszeń katolickich w odzyskaniu niepodległości Polski i powstaniu Unii Europejskiej".

O POAK opowiedziała w oleśnickim zamku Maria Gozdawa-Giżycka, a po niej ks. prof. dr hab. Józef Pater wygłosił referat tematyczny. Natomiast z podsumowaniem wystąpiła europoseł Beata Kempa.

- Gdyby nie rodzina, kościół i wiara dzisiaj nie bylibyśmy na mapie Europy. Zawsze ostatecznie wiara i prawda się obroni, pomimo wielkiej ilości najemników, którzy próbują dokonywać dehumanizacji wierzących - mówiła Beata Kempa.

Współorganizatorem wydarzenia jest grupa EKR (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) w Parlamencie Europejskim, którego członkiem jest B. Kempa.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

źródło: POAK

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (110)

mieszkaniec13.11.2019 o 12:30

Tak patrząc na obecnych na sali to kiepsko działa ta AK ...gdzie ma młodych ? czemu nie potrafi ich przyciągnąć do tego co czynią skoro taka wspaniała incjatywa ...za 20 lat będzie koniec AK jak duchowni nie zmienią swego postępowania.

Zgłoś
Jarek12.11.2019 o 21:13

Komunizm to największe zło XX wieku = równa sie wielki głód na Ukrainie w latach 30 + ludobojstwo. Najwięcej chrześcijan zginęło w XX wieku to jest więcej niż od początku chrześcijaństwa.

Zgłoś
Jarek12.11.2019 o 21:11

do zgreda Niech twoja NAUKA odpowie na pytanie czy świat jest skończony (gdzie są granice i co jest poza jego granicami) czy nieskończenie wielki? Czekam na TWOJE NAUKOWE WYWODY.

Zgłoś
Jarek12.11.2019 o 21:09

do racjonalista Domański skoro masz wiedzę to powiedz mi czy świat jest skończony (gdzie są granice i co jest poza jego granicami) czy nieskończenie wielki?

Zgłoś
is12.11.2019 o 11:02

racjonalisya Domański,skoro chrześcijaństwo to kłamstwo i okrucieństwo to co powiesz o komuniżmie skoro to tak wychwalasz.

Zgłoś
racjonalista Domański12.11.2019 o 09:39

@mik - możesz zaprzeczyć temu co napisałem ? Kościół jest zbudowany tylko na kłamstwie, okrucieństwie i zbrodni. Tylko twój zryty mózg z braku wiedzy tego nie przyjmuje, kruchtowy matole...

Zgłoś
"12.11.2019 o 09:26

O! Q!!10.11 o 21:44 Nie można pisać tak źle o Edmuntcie- Edmuntowiczu! Nie jest bowiem całkiem bezwartościowy jako TW "Anna"?! Przecież dla naszej młodzieży zawsze może służyć za Zły Przykład!

Zgłoś
mik12.11.2019 o 07:56

Racjonalista czy ty cały jesteś taki durny czy dopiero od kolan?

Zgłoś
racjonalista Domański12.11.2019 o 07:50

Polskę ochrzczono ? Gdzie, kiedy i kto to widział, jak to się odbyło. Żaden historyk nie jest w stanie tego stwierdzić. To tylko kościelna propaganda, przez 1054 lata, została ubrana w ustawowe bezprawie. Prawie jedenaście wieków kłamstwa. Niżej przytoczono słowa Jerzego Sosnowskiego o nienawiści do chrześcijaństwa. Oto przyczyna manipulacja. A ponadto niechże ów dziennikarz poczyta Ludwika Feuerbacha, Nietzschego... Polski sejm na polecenie Kościoła, uchwalił co następuje: W celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego, ustanowiono 14 kwietnia świętem państwowym. Na takim ustawowym bezprawiu swój podpis złożył dr nauk prawnych Andrzej Duda. Formalnym doktorem to on może i jest, ale prawnikiem nie. Prawnik wie co to prawo i rozumie jego istotę, on nie. "Przez osiemnaście wieków płynie rzeka krwi, a na jej brzegach mieszka chrześcijaństwo" (Ludwig Boerne, niemiecki filozof i pisarz, 1786?1837).

Zgłoś
Pejson12.11.2019 o 00:34

@pejson mówisz o tych liczbach i statystykach prowadzonych przez katoli? Ile z tych procent jest praktykujących?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube