reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 14 lipca. Imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Sukcesy karateków Bushidan na zawodach

Sport9.11.2019 o 08:21Komentarzy:
Rozpoczęcie sezonu dla zawodników Instytutu Sztuk Walki Bushidan Jerzego Urbana było udane. Zawodnicy mają już za sobą dwa starty w zawodach, w tym jeden w Pucharze Polski, organizowanym przez Polski Związek Karate.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaW pierwszych zawodach w tym sezonie startowym, które odbyły się we wrześniu w Prochowicach pod Legnicą pod nazwą XIX Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate pod Patronatem Burmistrza MiG Prochowice wystartowało 10 zawodników reprezentujących Bushidan i nasz region.

Na podium stanęli: Mikołaj Łukasiewicz z sekcji Bushidan w Borowej Oleśnickiej w konkurencji tor przeszkód i fantom, który zdobył pierwsze miejsce w torze przeszkód i trzecie w konkurencji fantom.

Brązowy medal w Kata drużynowym chłopców do lat 10 zdobyli: Maciej Cygan, Adrian Woszczyk, Oliwier Woszczyk z sekcji w Borowej Oleśnickiej. Ponadto Oliwier Woszczyk zdobył brązowy medal w kumite chłopców do lat 6. Maciej Cygan miał trzecie miejsce w kumite chłopców do lat 8, Antoni Świeboda z Oleśnicy wywalczył złoty medal w kumite chłopców do lat 8. O podium otarli się również Julia Zwolińska, Michał Grzyb, zajmując czwarte miejsca w swoich konkurencjach.

Drugie zawody, w ISW Budhidan wziął udział, to Puchar Polski w Karate Olimpijskim, odbyły się pod koniec października w Legnicy. Zostały one zorganizowane przez Klub Sportowy "Tora Legnica". W wydarzeniu wzięło udział sześciu zawodników z ISW Bushidan. Troje z nich wróciło z medalami. Brązowy medal i trzecie miejsce w kumite dzieci do 9 lat zdobył Oliwier Woszczyk z sekcji w Borowej Oleśnickiej, brązowy medal i trzecie miejsce w kumite młodziczek wywalczyła Dominika Wierzbicka z sekcji w Oleśnicy, a brązowy medal i trzecie miejsce w kumite kadetek zdobyła Julia Zwolińska z sekcji w Ligocie Polskiej.

Ponadto o podium otarli się Antoni Świeboda z sekcji w Oleśnicy, zajmując dwa czwarte miejsca w kata i w kumite chłopców 9 lat, Adrian Woszczyk - czwarte miejsce w kata i kumite chłopców 10 lat. Natomiast Maciej Cygan w kumite chłopców 8 lat zajął również czwarte miejsce. W swoich kategoriach trafili na silnych zawodników z KS Budokan Wrocław oraz Olimp Łódź.

- Zawody miały naprawdę wysoki poziom. Wszystkim zawodnikom gratuluję sukcesów i jestem dumny z ich startów. Nawet tym, którym mimo ciężkich zmagań na macie nie udało się zdobyć medali, ponieważ ich udział jest także sprawdzianem przed każdymi kolejnymi zawodami. Przed nami listopadowy XX Turniej Karate Cuprum Cup w Legnicy. To duża impreza o charakterze międzynarodowym. Weźmiemy w niej udział, a czy zdobędziemy medale, to okaże się dopiero na zawodach. Dziękuję także rodzicom za dowóz dzieci i doping oraz trenerom technicznym Marcinowi Zwolińskiemu oraz Radosławowi Cyganowi, za pomoc i obsługę techniczną zawodów - podsumowuje Jerzy Urban z ISW Bushidan.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd, źródło: ISW Bushidan

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube