reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 2 czerwca. Imieniny Erazma, Marianny, Marzanny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Policyjna akcja Zima 2019/2020

Aktualności8.11.2019 o 11:25Komentarzy: 7
Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, które szczególnie są narażone na niskie temperatury.


Policja czeka na sygnały o bezdomnych, których życie może być zagrożone z powodu niskich temperatur / arch.

W związku z okresem jesienno-zimowym i mogącymi pojawić się znacznymi spadkami temperatur, zwłaszcza nocą, istotnym jest zwrócenie uwagi na problemy osób, które są szczególnie narażone na działanie takich właśnie warunków pogodowych. Dlatego dolnośląscy policjanci wzorem lat ubiegłych prowadzą wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i nieporadnych życiowo oraz znajdującym się w stanie upojenia alkoholowego.

Należy podkreślić, że każdego roku odnotowuje się znaczną liczbę zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Częste spadki temperatur w okresie jesienno-zimowym stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych życiowo, znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz będących w podeszłym wieku.

Mając to na uwadze dolnośląscy policjanci wzorem lat ubiegłych realizują działania w ramach akcji pn. „ZIMA 2019/2020”, której głównym celem jest przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych oraz bezradnych. Podjęte działania prewencyjne funkcjonariuszy zmierzać będą do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń oraz zapewnienia pomocy jak największej ilości osób będących w potrzebie.

Wykonywane w ramach akcji czynności to m. in. bieżące monitorowanie i kontrolowanie miejsc, gdzie mogą przebywać bezdomni: parki, ogrody działkowe, węzły cieplne, dworce kolejowe czy autobusowe, a także miejsca, gdzie najczęściej spożywany jest przez nich alkohol czyli pustostany. Policjanci zwracać będą również szczególną uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, w okolicznościach zagrażających ich życiu. Funkcjonariusze realizując założenia akcji będą współpracowali z innymi służbami i instytucjami.

Wszystkie działania będą miały charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielą potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagającym bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

Dolnośląscy mundurowi apelują także do wszystkich mieszkańców naszego województwa o informowanie Policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu. Nie przechodźmy obok takich ludzi obojętnie. Wystarczy, że w takim przypadku zareagujemy i powiadomimy odpowiednie służby.

Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy jeden telefon.

źródło: Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

zw-kowalski :-)10.11.2019 o 00:10

Ajron 32 . Dobre.

Zgłoś
Ajron 328.11.2019 o 18:18

W Twardogórze przygotowania w toku. Nawet pewna wymalowana psica sprawdzała miejsce noclegowe w lesie. Tylko po cholerę jej był radiowóz z ogrzewaniem?

Zgłoś
bubi8.11.2019 o 13:25

co roku to samo zdjęcie

Zgłoś
Pracownik zakładu8.11.2019 o 12:13

Mówicie że tak zimno a codziennie Kazik idzie rano do roboty i wraca do domu w krótkim rękawku i spodenkach a jest 1-5 stopni max i ciekawe co wy na to on mówi że jest gorąco tylko ludzie powariowali że chodzą w kurtkach, czapkach, szalikach i swetrach a on gorący chłopak ma jeszcze lato

Zgłoś
Anty PiS8.11.2019 o 12:10

Bieda i bezdomność to wina PiS

Zgłoś
Pomoc od pisu 8.11.2019 o 11:44

Włączyć ogrzewanie na full w kościołach i przewozić wszystkich bezdomnych do kościoła nich w końcu każdy taki moloch się na coś przyda, tak samo pijakow, meneli, cpunow i wszystkich co śpią po klatkach schodowych . Kościół się do tego nadaje dużo miejsca, wreszcie facet w czarnej sukience będzie miał okazję zrealizować to co mówi czasem z ambony coś o dobrym uczynku i dobrym sercu, a nie tylko garną kasę do siebie klechy. Przy okazji może w końcu zaczną pomagać ci co tak zachwalaja karitas że to taka bogata instytucja pomocowa, maja się okazję wykazać.

Zgłoś
Tylko PiS8.11.2019 o 11:36

Brawo Policja. Brawo PiS

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube