reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 22 listopada. Imieniny Cecylii, Marka, Maura.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Utrudnienia przez remont drogi w Piszkawie

7.11 o 08:37Komentarzy: 15Kategoria: Aktualności
Rusza remont drogi w Piszkawie. Kierowcy mogą natrafić na utrudnienia.Umowa na remont dwukilometrowego odcinka w Piszkawie (gmina Oleśnica) została podpisana 5 listopada. Termin zakończenia zadania pn. "Wykonanie nakładki bitumicznej na drodze nr 1920D" przewidziano do 17 grudnia.

Inwestycję zrealizuje firma Berger Bau za kwotę 692 373,70 zł. Wyremontowany zostanie odcinek od granic powiatu wrocławskiego w kierunku miejscowości Krzeczyn. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych prosi wszystkich użytkowników drogi o ostrożność i wyrozumiałość.

- Mając na uwadze krótki okres realizacji tego zadania, już w najbliższym czasie kierowcy mogą natrafić na utrudnienia - informuje Krzysztof Górecki.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (15)

wojtek9.11 o 13:23

tak bo prędkość w terenie zabudowanym to przekraczają tylko osoby nie mające dzieci wnuków i w służbowych autach.

Zgłoś
mika9.11 o 12:51

Bzdura. Chcemy aby przepisowo jeździli koło naszego domu, szkoły przedszkola, ale my u innych gnamy.

Zgłoś
olo9.11 o 09:01

niech mieszkańcy Piszkawy jeżdżą przepisowo w Oleśnicy a Oleśnica w Piszkawie i żadne progi nie będą potrzebne

Zgłoś
Alicja9.11 o 06:28

Gwoli wyjaśnienia, droga w Śliwicach i Brzeziej Łące to ta sama co w Piszkawie (Oleśnica - Piszkawa - Brzezia Łąka - Kiełczów - Wrocław). Tam Można było zamontować progi które zmuszają do zwolnienia do prędkości 20 km/h ("daje" po zawieszeniu i kręgosłupie). Te na Wileńskiej bez problemu przejeżdża się 30 km/h, wielu nie zwalnia, ciężarówki również. Rozmawiałem podczas powstawania projektu obywatelskiego z p. kierownik ZDP w sprawie przejścia wyniesionego przy szkole na ul. Wileńskiej w Oleśnicy (niestety zostały progi bliźniacze). Przejście jest niebezpieczne (zdecydowanie bardziej niż te w Brzeziej Łące), tam wyniesienie i zmuszenie do hamowania wszystkich uczestników ruchu jest wskazane. Obecnie są trzy przejścia na ul. Wileńskiej: przy szkole, przy Lotniczej, przy jednostce wojskowej. Wyniesienie ich poprawiłoby bezpieczeństwo pieszych (zmusiłoby do jazy bliżej 40 km/h) i jest dopuszczone przez przepisy dla komunikacji autobusowej (nie zaleca się pełnych progów w przypadku komunikacji zbiorowej, ale nie mówi się o przejściach wyniesionych). Jak pan dyrektor ZDP przegląda forum pod artykułami dotyczącymi jego zakładu pracy, to może przychyliłby się nad bezpieczeństwem nas Oleśniczan (w Piszkawie po tych zakrętach kierowcy nie poszaleją).

Zgłoś
Progi8.11 o 12:42

Historia wygląda tak że komu się zawsze spieszy albo ma służbowe auto to się skarży a kto ma rodzinę i dzieci to chce je mieć. Najlepiej napisać że się nie da na takiej drodze bo to bo tamto bo przepisy. A jeśli dojdzie do wypadku to wtedy będą gorzkie żale.

Zgłoś
Alicja8.11 o 09:07

Progi powstały we wtorek 22 października 2019r w miejscowości Śliwice - 2 x bliźniaki (dosyć wrednie ukształtowane). Dwa tygodnie wcześniej niż próg na ul. Wileńskiej w miejscowości Brzezia Łąka powstały trzy przejścia wyniesione. Czyli da się. Prosiłbym jednak malować je szybciej niż po dwóch tygodniach, można nakleić "kocie oczka" przed progiem.

Zgłoś
Krzysztof Górecki dyrektor ZDP8.11 o 07:12

Do Mieszkańca Piszkawy. Ja bym tego nie traktował jako walka, natomiast tak jak napisałem z życia wiem jak wygląda historia z progami. Inna sprawa, że na takiej drodze progi nie mogą być. Wniosek pani sołtys zostanie przeanalizowany i zobaczymy co będzie możliwe.

Zgłoś
Mieszkaniec Piszkawy8.11 o 00:29

Panie Dyrektorzy to proszę sobie usiąść pod sklepem między godzinami 8 a 19 i zobaczyc jak się samochody po tej drodze poruszają. 90 wzwyż... Ciekawe do jakiej tragedii musi tam dojść żeby ktoś zareagował i zrobił progi i przejście dla pieszych. Jak to takie trudne to proszę się przejechać do Śliwic. W jeden dzień zrobili dwa progi koło przystanku i zrobili ten krok o który my będziemy pewnie walczyć z kilka lat.

Zgłoś
Krzysztof Górecki-Dyrektor ZDP7.11 o 21:44

Do [email protected], wniosek w tej sprawie wpłynął w ostatnich dniach. Zostanie przeanalizowany w zderzeniu z zakresem zadania, możliwościami wynikającymi z przepisów prawa (progi zwalniające) i zostanie udzielona odpowiedź. Jednak przyznam, że to jest nagminna sytuacja. Najpierw oczekiwania (czasami uzasadnione) na remont drogi z uzasadnieniem, że nie można jeździć (nawet 30km/h za dużo) potem wniosek o progi, ponieważ samochody jeżdżą za szybko, a potem wniosek o zdjęcie progów, ponieważ są głośne i nikt ich nie chce obok swojego domu. Szanowni Państwo, to wszystko kosztuje.I to nie małe pieniądze.

Zgłoś
Alicja7.11 o 16:33

Prosiłbym jeszcze o połatanie dziury na wysokości tablicy Oleśnica w kierunku Piszkawy.

Zgłoś
Fillip7.11 o 12:24

Czy zgodnie z wnioskiem Pani Sołtys zostaną wykonane progi zwalniające i przejście dla pieszych?

Zgłoś
Zbyszek ale nie kieliszek7.11 o 11:28

Super. Proszę połatać dziury w Poniatowicach w wolnej chwili, szczególnie na drodze do Jemielnej. Sołtys śpi. Nikt nie chce nam pomóc.

Zgłoś
Krzysztof Górecki dyrektor ZDP7.11 o 09:50

Oczywiście, każdy ma prawo do swojego zdania. Jednakże chciałem uspokoić obawy co do przewidzianego zakresu/technologii. Jest to rzeczywiście wykonanie nakładki bitumicznej, natomiast nie jest to jedynie położenie warstwy ścieralnej na starą drogę. Przewidziane jest frezowanie planimetryczne, warstwa wyrównująca i ścieralna oraz pobocza. I kwestia zasadnicza, można robić kilometr drogi za milion lub nawet kilka milionów, wówczas zostanie zrobiony mały odcinek drogi w skali roku co przy potrzebach nie jest dobrym rozwiązaniem.

Zgłoś
Yt7.11 o 09:40

Nakładka? Przecież ta droga jest zrujnowanana do podbudowy!!! Jak został wylany asfalt na drogę po wojnie, tak nic nie robili do tej pory...

Zgłoś
Hmm7.11 o 08:43

Niby powinno nas to cieszyć, ale jeżeli będzie to "wykonanie nakładki bitumicznej" na zrujnowane podłoże, to zapewne długo się nową drogą nie pocieszymy. Ale inwestycja zostanie zapewne uroczyście ofajkowana przez zarobiony po pachy zarząd na czele z wiadomo kim.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Więcej przypadków HIV i AIDS w powiecie!
dzisiaj o 19:40/ Aktualności
Tajemnicza instalacja przy wjeździe do Oleśnicy
dzisiaj o 19:35/ Ciekawostki
Zderzenie rowerzysty i bmw w Nieciszowie
dzisiaj o 19:12/ Aktualności
Przedłużono rekrutację wolontariuszy do WOŚP
dzisiaj o 18:41/ Aktualności
Dwójka wygrywa turniej mini koszykówki
dzisiaj o 18:34/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube