reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 14 lipca. Imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Utrudnienia przez remont drogi w Piszkawie

Aktualności7.11.2019 o 08:37Komentarzy: 16
Rusza remont drogi w Piszkawie. Kierowcy mogą natrafić na utrudnienia.Umowa na remont dwukilometrowego odcinka w Piszkawie (gmina Oleśnica) została podpisana 5 listopada. Termin zakończenia zadania pn. "Wykonanie nakładki bitumicznej na drodze nr 1920D" przewidziano do 17 grudnia.

Inwestycję zrealizuje firma Berger Bau za kwotę 692 373,70 zł. Wyremontowany zostanie odcinek od granic powiatu wrocławskiego w kierunku miejscowości Krzeczyn. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych prosi wszystkich użytkowników drogi o ostrożność i wyrozumiałość.

- Mając na uwadze krótki okres realizacji tego zadania, już w najbliższym czasie kierowcy mogą natrafić na utrudnienia - informuje Krzysztof Górecki.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (16)

Fillip28.11.2019 o 09:30

Do Krzysztof Górecki dyrektor [email protected] Kiedy startujecie z inwestycją? Czy droga cały czas będzie przejezdna? Czy wyklarował się jakiś pomysł związany ze zwiększeniem bezpieczeństwa dzieci?

Zgłoś
wojtek9.11.2019 o 13:23

tak bo prędkość w terenie zabudowanym to przekraczają tylko osoby nie mające dzieci wnuków i w służbowych autach.

Zgłoś
mika9.11.2019 o 12:51

Bzdura. Chcemy aby przepisowo jeździli koło naszego domu, szkoły przedszkola, ale my u innych gnamy.

Zgłoś
olo9.11.2019 o 09:01

niech mieszkańcy Piszkawy jeżdżą przepisowo w Oleśnicy a Oleśnica w Piszkawie i żadne progi nie będą potrzebne

Zgłoś
Alicja9.11.2019 o 06:28

Gwoli wyjaśnienia, droga w Śliwicach i Brzeziej Łące to ta sama co w Piszkawie (Oleśnica - Piszkawa - Brzezia Łąka - Kiełczów - Wrocław). Tam Można było zamontować progi które zmuszają do zwolnienia do prędkości 20 km/h ("daje" po zawieszeniu i kręgosłupie). Te na Wileńskiej bez problemu przejeżdża się 30 km/h, wielu nie zwalnia, ciężarówki również. Rozmawiałem podczas powstawania projektu obywatelskiego z p. kierownik ZDP w sprawie przejścia wyniesionego przy szkole na ul. Wileńskiej w Oleśnicy (niestety zostały progi bliźniacze). Przejście jest niebezpieczne (zdecydowanie bardziej niż te w Brzeziej Łące), tam wyniesienie i zmuszenie do hamowania wszystkich uczestników ruchu jest wskazane. Obecnie są trzy przejścia na ul. Wileńskiej: przy szkole, przy Lotniczej, przy jednostce wojskowej. Wyniesienie ich poprawiłoby bezpieczeństwo pieszych (zmusiłoby do jazy bliżej 40 km/h) i jest dopuszczone przez przepisy dla komunikacji autobusowej (nie zaleca się pełnych progów w przypadku komunikacji zbiorowej, ale nie mówi się o przejściach wyniesionych). Jak pan dyrektor ZDP przegląda forum pod artykułami dotyczącymi jego zakładu pracy, to może przychyliłby się nad bezpieczeństwem nas Oleśniczan (w Piszkawie po tych zakrętach kierowcy nie poszaleją).

Zgłoś
Progi8.11.2019 o 12:42

Historia wygląda tak że komu się zawsze spieszy albo ma służbowe auto to się skarży a kto ma rodzinę i dzieci to chce je mieć. Najlepiej napisać że się nie da na takiej drodze bo to bo tamto bo przepisy. A jeśli dojdzie do wypadku to wtedy będą gorzkie żale.

Zgłoś
Alicja8.11.2019 o 09:07

Progi powstały we wtorek 22 października 2019r w miejscowości Śliwice - 2 x bliźniaki (dosyć wrednie ukształtowane). Dwa tygodnie wcześniej niż próg na ul. Wileńskiej w miejscowości Brzezia Łąka powstały trzy przejścia wyniesione. Czyli da się. Prosiłbym jednak malować je szybciej niż po dwóch tygodniach, można nakleić "kocie oczka" przed progiem.

Zgłoś
Krzysztof Górecki dyrektor ZDP8.11.2019 o 07:12

Do Mieszkańca Piszkawy. Ja bym tego nie traktował jako walka, natomiast tak jak napisałem z życia wiem jak wygląda historia z progami. Inna sprawa, że na takiej drodze progi nie mogą być. Wniosek pani sołtys zostanie przeanalizowany i zobaczymy co będzie możliwe.

Zgłoś
Mieszkaniec Piszkawy8.11.2019 o 00:29

Panie Dyrektorzy to proszę sobie usiąść pod sklepem między godzinami 8 a 19 i zobaczyc jak się samochody po tej drodze poruszają. 90 wzwyż... Ciekawe do jakiej tragedii musi tam dojść żeby ktoś zareagował i zrobił progi i przejście dla pieszych. Jak to takie trudne to proszę się przejechać do Śliwic. W jeden dzień zrobili dwa progi koło przystanku i zrobili ten krok o który my będziemy pewnie walczyć z kilka lat.

Zgłoś
Krzysztof Górecki-Dyrektor ZDP7.11.2019 o 21:44

Do [email protected], wniosek w tej sprawie wpłynął w ostatnich dniach. Zostanie przeanalizowany w zderzeniu z zakresem zadania, możliwościami wynikającymi z przepisów prawa (progi zwalniające) i zostanie udzielona odpowiedź. Jednak przyznam, że to jest nagminna sytuacja. Najpierw oczekiwania (czasami uzasadnione) na remont drogi z uzasadnieniem, że nie można jeździć (nawet 30km/h za dużo) potem wniosek o progi, ponieważ samochody jeżdżą za szybko, a potem wniosek o zdjęcie progów, ponieważ są głośne i nikt ich nie chce obok swojego domu. Szanowni Państwo, to wszystko kosztuje.I to nie małe pieniądze.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube