reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 14 lipca. Imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśniczanie czekają na budowę obwodnicy

Aktualności7.11.2019 o 08:33Komentarzy: 47
Choć przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Oleśnicy rozstrzygnięto w zeszłym roku, to rozpoczęcie prac prawdopodobnie odbędzie się dopiero w 2020 roku.


Trasa, którą ma przebiegać wschodnia obwodnica / źródło: DSDiK

W zeszłym roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 451. Prace za 25,7 mln zł brutto wykona firma Budimex S. A.

Nowa trasa ma odciążyć ulice Wojska Polskiego, Klonową, Sudoła i Krzywoustego. Wzdłuż drogi pojawią się cztery ronda - na ul. Strefowej, Wileńskiej i Warszawskiej. Zmodyfikowana trasa uwzględnia wiele wcześniejszych uwag mieszkańców. W tym przypadku nikt nie posłuchał jednak głosów zwolenników reaktywacji powojskowego lotniska, ponieważ nitka drogi przetnie jego teren.

Pierwotnie planowano, że roboty rozpoczną się jeszcze w wakacje. To się jednak nie udało. - Z uwagi na potrzebę rozwiązania nieprzewidzianych kolizji, Wykonawca zaktualizował program prac projektowych i obecnie termin uzyskania decyzji ZRiD przewidywany jest na początek listopada 2019 r. a rozpoczęcie prac budowlanych na koniec roku (jeżeli pozwolą warunki pogodowe) - informowała w lipcu Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

- Prace opóźnia brak uzgodnień z Wodami Polskimi, które - mówiąc kolokwialnie - nie wyrabiają się z przygotowywaniem opinii - poinformował w wakacje burmistrz Jan Bronś o kulisach opóźniania się inwestycji.

Urząd Miasta Oleśnicy we wrześniu opublikował obwieszczenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Znajduje się w nim informacja, że województwo dolnośląskie, które jest odpowiedzialne za inwestycję, uzyskało wymagane pozwolenia wodnoprawne.

Natomiast dopiero w październiku DSDiK ogłosiła konkurs na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu. To wskazuje, że ewentualne rozpoczęcie prac mogłoby się rozpocząć w okolicach połowy przyszłego roku.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (47)

XYZ7.11.2019 o 15:37

Zamiast budować drogi, zamiast poprawić lecznictwo to rozdano społeczne pieniądze wg widzi mi się polityków.

Zgłoś
Oleśniczanin7.11.2019 o 14:40

Zauważcie, ile miasteczek polski regionalnej wykorzystuje tego typu nieruchomości dla swojego innowacyjnego rozwoju. Prokurator powinien podjąć wyjaśnienia, dlaczego oleśnickie władze samorządowe odmówiły finalnie poparcia Politechnice Wrocławskiej zagospodarowania lotniska na nowy etap rozbudowy największej uczelni technicznej, która opracowała i przedstawiła plan rewitalizacji. Dlaczego oleśnickie władze i Pan Redaktor do tej pory nie opublikowali tych materiałów, wraz z propozycją optymalnego przebiegu tzw. obwodnicy ???

Zgłoś
klon7.11.2019 o 13:08

haha żebyście się nie zdziwili, największa głupota jest budowa tej obwodnicy w tym założeniu ,to oczywiście wymysl Pana Kolacnskiego bez przemyślenia więcej rujnuje niż pomoże

Zgłoś
Też Oleśniczanin7.11.2019 o 13:06

Tego inteligenta-nieuka "fana trepuf", starosta powinien zaangażować do obsługi "posiadanego" Su-22, (który to samolot, wg Pani Redaktor "Oleśniczanina", to bohater walk w Iraku i Afganistanie). A Pan Starosta nie wie co przyjmował od poprzednika ?

Zgłoś
Też Oleśniczanin7.11.2019 o 13:04

Tego inteligenta-nieuka "fana trepuf", starosta powinien zaangażować do obsługi "posiadanego" Su-22, (który wg Pani Redaktor "Oleśniczanina" to bohater walk w Iraku i Afganistanie). A Pan Starosta nie wie co przyjmował od poprzednika ? Do kompletu znawców tematu pasuje bardzo towarzystwo Pana Grzesia z lądowiska Świebodzice, który zapewne kiedyś planowane wirnikowe pługi odśnieżne dla rewitalizacji oleśnickiego lotniska GA, byłby gotów wykorzystywać do odśnieżania świebodzickiej łąki. Zestaw fanaberii jakie w temacie porzuconej darowizny oleśnickiego lotniska wyprawiają w Starostwie, jest nie do zrozumienia.

Zgłoś
. 7.11.2019 o 12:57

Na lotnisku prezes zarobił ładne pieniądze. Ponad 2 miliony utopiono

Zgłoś
ola7.11.2019 o 12:41

@spocony, masz rację są stosowane takie rozwiązania http://www.widebridge.pl/9-najciekawszych-lotnisk-swiata/ , ale czy Wolsce się to przyjmie.

Zgłoś
spocony7.11.2019 o 12:37

Na czas lądowania samolotów można przymknąć szlaban dla nadjeżdżających aut w obu kierunkach, informując o planowanym zamknięciu szlabanu już przed wjazdem na obwodnicę. Jak często lądują obecnie samoloty na oleśnickim lotnisku?, a pozwoli takowa informacja określić stopień uciążliwości dla kierowców.

Zgłoś
...7.11.2019 o 12:30

A czy to nie poprzedni burmistrz ugiął się przed działkowcami i mamy projekt jaki mamy ??? Ktoś przypomni bo ? Powinna isc bliżej miasta i łączyć się z Krzywoustego jeszcze przed torami !!!

Zgłoś
Mieszkanka7.11.2019 o 12:12

Nie czekamy na budowę zbędnej obwodnicy.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube