reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 14 lipca. Imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśniczanie czekają na budowę obwodnicy

Aktualności7.11.2019 o 08:33Komentarzy: 47
Choć przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Oleśnicy rozstrzygnięto w zeszłym roku, to rozpoczęcie prac prawdopodobnie odbędzie się dopiero w 2020 roku.


Trasa, którą ma przebiegać wschodnia obwodnica / źródło: DSDiK

W zeszłym roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 451. Prace za 25,7 mln zł brutto wykona firma Budimex S. A.

Nowa trasa ma odciążyć ulice Wojska Polskiego, Klonową, Sudoła i Krzywoustego. Wzdłuż drogi pojawią się cztery ronda - na ul. Strefowej, Wileńskiej i Warszawskiej. Zmodyfikowana trasa uwzględnia wiele wcześniejszych uwag mieszkańców. W tym przypadku nikt nie posłuchał jednak głosów zwolenników reaktywacji powojskowego lotniska, ponieważ nitka drogi przetnie jego teren.

Pierwotnie planowano, że roboty rozpoczną się jeszcze w wakacje. To się jednak nie udało. - Z uwagi na potrzebę rozwiązania nieprzewidzianych kolizji, Wykonawca zaktualizował program prac projektowych i obecnie termin uzyskania decyzji ZRiD przewidywany jest na początek listopada 2019 r. a rozpoczęcie prac budowlanych na koniec roku (jeżeli pozwolą warunki pogodowe) - informowała w lipcu Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

- Prace opóźnia brak uzgodnień z Wodami Polskimi, które - mówiąc kolokwialnie - nie wyrabiają się z przygotowywaniem opinii - poinformował w wakacje burmistrz Jan Bronś o kulisach opóźniania się inwestycji.

Urząd Miasta Oleśnicy we wrześniu opublikował obwieszczenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Znajduje się w nim informacja, że województwo dolnośląskie, które jest odpowiedzialne za inwestycję, uzyskało wymagane pozwolenia wodnoprawne.

Natomiast dopiero w październiku DSDiK ogłosiła konkurs na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu. To wskazuje, że ewentualne rozpoczęcie prac mogłoby się rozpocząć w okolicach połowy przyszłego roku.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (47)

znajomy7.11.2019 o 21:20

Czy można udostępnic mapkę w wyższej rozdzielczości ?, bo na tej g.... widać.

Zgłoś
Do zmiany7.11.2019 o 18:41

Patrząc na zdjęcie to ta obwodnica powinna lecieć w linii prostej od drogi wjazdowej do GKN do serwisu tirów na E-12. Była by krótsza i tańsza.

Zgłoś
Dla Oleśnicy7.11.2019 o 18:32

Jak można zniszczyć całą infrastrukturę lotniska? Tysiące ton podbudowy pod pasem startowym, dostosowany teren okoliczny do funkcjonowania lotniska. Jak można? bo jakiś dzban który mieszka w pobliżu zaprotestował przeciwko budowie w pierwszej wersji - obwodnicy obok lotniska (nie niszcząc go) a drugi dzban się zgodził.

Zgłoś
Owca7.11.2019 o 18:26

Ludu ciemny , patrzcie na to, że nie widzicie ,a pierdu wypowiadacie... lotnisko nie potrzebne. Tylko wyścigi tam zauważycie. Mętne pole , jebitne chwasty tam zauważycie.... patrzcie co się dzieje na naszych drogach ... W powiecie... Dziura dziurę gonią , pieniędzy nie ma , bo nagrody sobię robią. Pieniądze ściągnąć z podatnika łatwo , wydać łatwiej na pierdoły. Brak szacunku dla pieniążka , brak szacunku podatnika. Patrzcie ludu ciemny, jak was w uja robią. Planowane to ja mam remont , a pieniążka mi nikt nie doda... Może w końcu powstanie ta droga.... odciąży miasto z trzech stronach ... Olesniczanin owca

Zgłoś
Zzz7.11.2019 o 18:18

Jakie lotnisko przecież tu nie ma wojska cywile sprzątają cywile chronią żołnierzy.

Zgłoś
Junior 7.11.2019 o 18:12

Będą kiełbaski z naszej kasy na otwarciu nowej obwodnicy,,,

Zgłoś
mieszkaniec7.11.2019 o 18:02

Jka można ogłaszać przetarg na wykonanie inwestycji jak ona nie ma wszystkich uzgodnień i pozwoleń tylko pobożne życzenia narysowane na papierze...kpina !!!

Zgłoś
Wrr7.11.2019 o 17:30

Kamil kopareczka bardzo dobrze gadasz podejrzewam na 99.9 % taki scenariusz

Zgłoś
Ona7.11.2019 o 17:11

Jak prace będą postępować w takim tempie jak prace związane z łącznikiem Krzywoustego z Moniuszki to na obwodnicę poczekamy do 2030

Zgłoś
Kamil kopareczka7.11.2019 o 15:42

A jeszcze minie trochę czasu i będzie jak z obwodnicą - łącznikiem Długołęka Łany że Firma Strabag zażądał dodatkowych 60 mln zł to jest 60% dopłaty do przetargu ponieważ były podwyżki stali betonu itp . I w Oleśnicy jak nasza obwodnica miał kosztować 26 mln zł to zobaczycie na wiosnę co się będzie dziać to samo jak w Długołęce podwyżka min o 50 % do 39 mln zł a pieniędzy nie ma i wszystko spali się na panewkach.Obym był w błędzie i do tego scenariusza nie doszło ale wszystkie przetargi wygrane 1 rok do 2 lat wstecz mają taki czarny scenariusz.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube