reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 14 lipca. Imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśniczanie czekają na budowę obwodnicy

Aktualności7.11.2019 o 08:33Komentarzy: 47
Choć przetarg na budowę wschodniej obwodnicy Oleśnicy rozstrzygnięto w zeszłym roku, to rozpoczęcie prac prawdopodobnie odbędzie się dopiero w 2020 roku.


Trasa, którą ma przebiegać wschodnia obwodnica / źródło: DSDiK

W zeszłym roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 451. Prace za 25,7 mln zł brutto wykona firma Budimex S. A.

Nowa trasa ma odciążyć ulice Wojska Polskiego, Klonową, Sudoła i Krzywoustego. Wzdłuż drogi pojawią się cztery ronda - na ul. Strefowej, Wileńskiej i Warszawskiej. Zmodyfikowana trasa uwzględnia wiele wcześniejszych uwag mieszkańców. W tym przypadku nikt nie posłuchał jednak głosów zwolenników reaktywacji powojskowego lotniska, ponieważ nitka drogi przetnie jego teren.

Pierwotnie planowano, że roboty rozpoczną się jeszcze w wakacje. To się jednak nie udało. - Z uwagi na potrzebę rozwiązania nieprzewidzianych kolizji, Wykonawca zaktualizował program prac projektowych i obecnie termin uzyskania decyzji ZRiD przewidywany jest na początek listopada 2019 r. a rozpoczęcie prac budowlanych na koniec roku (jeżeli pozwolą warunki pogodowe) - informowała w lipcu Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu.

- Prace opóźnia brak uzgodnień z Wodami Polskimi, które - mówiąc kolokwialnie - nie wyrabiają się z przygotowywaniem opinii - poinformował w wakacje burmistrz Jan Bronś o kulisach opóźniania się inwestycji.

Urząd Miasta Oleśnicy we wrześniu opublikował obwieszczenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Znajduje się w nim informacja, że województwo dolnośląskie, które jest odpowiedzialne za inwestycję, uzyskało wymagane pozwolenia wodnoprawne.

Natomiast dopiero w październiku DSDiK ogłosiła konkurs na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu. To wskazuje, że ewentualne rozpoczęcie prac mogłoby się rozpocząć w okolicach połowy przyszłego roku.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (47)

bob18.02 o 22:23

Chyba Bronś czegoś nie dopilnował bo na stronie ministerstwa infrastruktury nie ma w planach obwodnicy Oleśnicy na lata 2020 - 2030.

Zgłoś
inwestor12.11.2019 o 19:55

Janek, mieszkańcy chcą reaktywacji lotniska , związanych z tym miejsc pracy, inwestycji ,budowy hoteli , wypożyczalni aut , dodatkowych hangarów dla biussnes avionetek, rozwoju miasta i powiatu dzięki lotnisku ... tego chcą mieszkańcy !

Zgłoś
Oleśniczanin11.11.2019 o 15:58

Jeżeli już, to pamiętaj Gostak, że reaktywację lotniska rozpoczęli Panowie Potyrała, Bronś i Kasina, a nie Kołaciński. Faktem jest, że Kołaciński i jego PiS-owska ferajna, oszukali JM Rektora Politechniki Prof. Tadeusza Więckowskiego i Senat uczelni, podejmując rozmowy i poparcie dla rewitalizacji lotniska, a następnie bez najmniejszych rozmów, zerwali jednostronnie prowadzone uzgodnienia i wycofali swoje samorządowe zgody udzielone wcześniej Politechnice. Wstyd !!!

Zgłoś
Mieszkaniec8.11.2019 o 20:04

Do super. Popieram cię w stu procentach. Należy wyrzucić te rajdy z lotniska. Tylko smród i złomy. Złomy tylko z Wrocławia.

Zgłoś
Kazik8.11.2019 o 19:55

Dobra decyzja panie Janku. Kołatek chciał nam reaktywować lotnisko, i w błoto poszło 2mil. Z placem zwycięstwa też dobra decyzja.

Zgłoś
mike8.11.2019 o 18:50

@do zmiany: co to według Ciebie jest E-12????

Zgłoś
Przeciwnik Kaczyzmu8.11.2019 o 09:30

Zapomnieliśmy wszyscy że ta obwodnica niby jest potrzebna tylko bardziej jest ma potrzebne dokończenie obwodnicy wschodniej we Wrocławiu po co mi Oleśnicy W olesnicy nie ma pracy i trzeba dojerzdżać do wrocławia .A Urząd Marszałkowski który rozdziela na to środki Ma W du pie ludzi dokładnie Marszałek Pisowski Co EA da obwodnica w Oleśnicy i tak jeździcie wszyscy to pracy na Wrocław i stoicie w korkach

Zgłoś
Super8.11.2019 o 07:16

Koniec hałasów z tego lotniska.upalac złomy na torze do tego stworzoym a nie pod domami.

Zgłoś
Magic Z reja7.11.2019 o 22:08

To lotnisko to patologia. Dobrze zrobił Jan b.

Zgłoś
Ryszardi7.11.2019 o 21:54

Znowu obsuwa, standard

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube