reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nadchodzi Night Walk Oleśnica

Aktualności5.11.2019 o 09:23Komentarzy:
Już niedługo odbędzie się Night Walk Oleśnica - nocny spacer po mieście z możliwością poznania oferty różnych instytucji i organizacji pozarządowych.* * *

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja (Biblioteka w Oleśnicy) od lipca wspiera projekt skierowanym do mieszkańców Oleśnicy. Do grudnia 2019 r. wspólnie z Fundacją Manufaktura Inicjatyw z Wrocławia realizujemy szereg działań w ramach projektu Centrum Aktywności Obywatelskiej.

Centra Aktywności Obywatelskiej to szkolenia, warsztaty, doradztwo i spotkania tematyczne, których celem jest wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój potencjału organizacji pozarządowych mających siedziby na terenie powiatu oleśnickiego. Chcemy wspólnie inspirować mieszkańców do samoorganizacji i aktywności.

W ramach projektu realizowane są właśnie bezpłatne szkolenia i doradztwo z zakresu:
Zakładania i prowadzenia fundacji i stowarzyszeń
Pozyskiwania i rozliczania grantów dla NGO
Doradztwo prawne
Organizacja wolontariatu

Ważnym elementem programu była „letnia” „SZKOŁA LIDERÓW - ANIMATORÓW”.

„Szkoła liderów-animatorów” był kursem kształcenia liderów – animatorów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Oferta skierowana była do jednostek samorządowych oraz lokalnych organizacji pozarządowych, Lokalnych Grup Działania oraz innych podmiotów realizujących działania na rzecz rozwoju, pracujących z lokalnymi liderami - animatorami. W trakcie kursu poruszane były tematy takie jak: mobilizowanie ludzi do działania; diagnozowanie problemów lokalnych,; kompetencje lidera/animatora; praca metodą projektów; pozyskiwanie środków na działania w społeczności lokalnej; komunikacja społeczna; praca w zespole; rozwiązywanie konfliktów; animowanie lokalnych partnerstw na rzecz rozwoju; wystąpienia publiczne; kreowanie wizerunku organizacji.

Uczestnicy kursu liderów-animatorów mogli w ramach niniejszego zadania zaplanować i zrealizować wypracowaną przez siebie inicjatywę adresowaną do lokalnych mieszkańców.

Stąd pomysł wydarzenia NIGHT WALK Oleśnica – nocnego spaceru w Oleśnicy, który ma zachęcać do aktywności mieszkańców – zwłaszcza osoby dorosłe, które z wielu powodów nie zawsze mają możliwość skorzystania z oferty instytucji i działających tutaj NGO.

To okazja do poznania oferty warsztatowej i rozwojowej, możliwość skorzystania z oferty kulturalnej, poszukanie inspiracji do działań, a przede wszystkim szansa do SPOTKANIA SIĘ podczas wyjątkowych, wieczornych wydarzeń.

Działanie te podejmowane jest przy współpracy z lokalnymi instytucjami w tym OLEŚNICKĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ IM. MIKOŁAJA REJA i Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy

W organizacją działań zaangażowani są także:
Spółdzielnia artystyczna MAK
Fundacja Ekopotencjał - Przestrzeń Możliwości
Grupa Rowerowa Oleśnica Bajk Stajl
Grupa Bagienne Świetliki
Centrum Kultury w Sycowie
Kachny Fundacja
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu
Cuda&Miłostki Kreatywna Pracownia Florystyczna
Kawiarnia Pasja
Centrum Zabaw Aktywna Rozrywka CZAR

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W WYDARZENIU!

Pełny program wydarzenia już niebawem.

Projekt dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube