reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 2 czerwca. Imieniny Erazma, Marianny, Marzanny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

List otwarty Pogoni do APO

Sport4.11.2019 o 19:05Komentarzy: 23
Prezes Pogoni Michał Krej napisał list otwarty do Mariusza Kartochy, prezesa Akademii Piłkarskiej Oleśnica.


źródło: Pogoń Oleśnica

* * *

W odpowiedzi na publikację AP Oleśnica zamieszczoną w mediach, przekazujemy stanowisko naszego klubu.

List otwarty do AP Oleśnica

Szanowny Panie Prezesie, bardzo dziękuję za zajęcie przez Pana stanowiska na piśmie. Wiem, że nie było to dla Pana łatwe. Jest to jednak forma dialogu, którą pragnę podtrzymać. Szkoda, że prowadzimy ją za pomocą mediów, ale lepsza taka forma dialogu, niż żadna.

Na wstępie muszę sprostować. Zobowiązania, o których Pan pisze powstały za czasów Pana Prezesury w stowarzyszeniu MKS Pogoń Oleśnica. Pełnił Pan funkcję Prezesa od 15 lipca 2013 roku do 27 marca 2015 roku. Łatwo to sprawdzić w ogólnodostępnym rejestrze publicznym Krajowego Rejestru Sądowego. Na wszelki wypadek załączam wyciąg z tego rejestru. Zobowiązania, o których Pan pisze, powstały w 2014 roku, a więc w czasie, kiedy to Pan pełnił funkcję Prezesa. Dotyczyły zapłaty należnych składek ZUS od umowy zlecenia, z tytułu, której w tamtym okresie czasu to Pan pobierał wynagrodzenie z klubu. Pozwoli Pan, że w tej kwestii na tym zakończę.

Panie Prezesie, bardzo proszę, aby zawodników, czyli dzieci i młodzież oraz ich Rodziców, nie przeliczał Pan wprost na składki. Stawia to znaczną część środowiska piłkarskiego w Oleśnicy, w bardzo złym świetle. Fakt, dużej liczby zawodników, którzy przeszli z APO do MKS, to nie tylko, jak Pan pisze, składki po stronie przychodów. W MKS tak na to nie patrzymy. To również zobowiązanie, prowadzenia zajęć sportowych i uczestnictwa w rozgrywkach ligowych oraz szereg innych nakładów na rozwój piłkarski naszych zawodników.

Panie Prezesie, my nie rozdajemy sprzętu. Przekazujemy go na użytek naszych zawodników, aby stworzyć im jak najlepsze warunki. Tylko w tym roku udało nam się, jako organizacji przekazać drużynie juniorów kompletny sprzęt treningowy składający się z darmowych strojów, dresów treningowych i ortalionów. Dzięki wsparciu i pomocy wspaniałych sponsorów w przyszłym miesiącu przekażemy dresy wyjściowe dla dwóch zespołów młodzieżowych programu #POGOŃ2020.

Panie Prezesie, nie „szafujemy darmowymi badaniami” – my je naprawdę robimy. W tym sezonie były dwa terminy badań w sierpniu. Przebadano na koszt klubu większą część zawodników. Posiadamy również aktualną polisę, wspieramy w wyjeździe na obóz zawodników, którzy tej pomocy potrzebują, dopłacamy im do butów. Wszystkie te działania udaje nam się realizować w oparciu o składki Rodziców (które są jawne), dotację Urzędu Miasta i wpłaty sponsorów. Nie generujemy długów.

Panie Prezesie, pisze Pan o wymaganiach transferowych stawianych przez MKS. Tylko w ostatnich okienkach transferowaliśmy zawodników do takich klubów jak FC Academy Wrocław, Śląsk Wrocław SA, Lech Poznań SA – wszyscy odeszli za darmo na zasadzie transferu definitywnego. Nie na darmowe wypożyczenie, w trakcie, którego rośnie wysokość ekwiwalentu, tylko na zasadzie transferu definitywnego. To w ich rozwoju ma olbrzymie znaczenie. Mówi Pan Prezes o zawodnikach z roczników 97 – 01. Zapomina Pan, że całe APO powstało głównie w oparciu o przejęcie zawodników wszystkich grup młodzieżowych MKS, które miało miejsce w latach 2011-2012. To już jednak historia. Zostawmy to i nie wracajmy do tego co było.

Bardzo mnie to cieszy, że prowadzona przez Pana organizacja posiada swój statut. Rozumiem doskonale, że jako Prezes Stowarzyszenia, poczuwa się Pan do osobistej odpowiedzialności. Przepisy dotyczące ekwiwalentu są nam znane. Bardzo proszę się nie martwić. Kiedy wykorzystamy wszelkie dostępne środki regulaminowe, z całą pewnością uregulujemy należną opłatę z tytułu pozyskania przez MKS kolejnych zawodników z APO. Póki co, akcja dobrowolnej zrzutki przyniosła bardzo pozytywny i konstruktywny efekt. Udało się zebrać 16.913 Zł. To olbrzymia kwota. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim za dobrowolną pomoc. Również Panu, za dodatkowe nagłośnienie tej akcji poprzez zajęcie stanowiska w mediach.

Program #POGOŃ2020 dobiega końca. W styczniu 2020 roku (a więc sześć miesięcy wcześniej niż pierwotnie planowano) MKS Pogoń Oleśnica będzie posiadać zespoły szkoleniowe w każdej kategorii wiekowej! Uważam, że wszyscy ludzie związani ze środowiskiem piłkarskim w Oleśnicy powinni być z tego dumni. Potrafiliśmy się zjednoczyć i działać razem. Myślę, że tego oczekują od nas nie tylko Zawodnicy, Rodzice, Kibice, ale także władze Miasta Oleśnica.

Dlatego na koniec pragnę przekazać całemu APO, seniorom z B-klasy, trampkarzom z rocznika 2006 oraz wszystkim innym młodym piłkarzom serdeczne sportowe pozdrowienia. Powodzenia w każdym kolejnym meczu. Jak najwięcej radości i zapału do treningu oraz żeby Was kontuzje omijały. Mam również nadzieję, że kiedy znowu będziemy mijali się na pięknym Stadionie Miejskim im. Mirosława Mularczyka, każdego z nas, będzie na to stać, żeby powiedzieć sobie po ludzku: „Dzień dobry”.

Z wyrazami szacunku Michał Krej
Prezes MKS Pogoń Oleśnica


* * *

Zobacz też: Starcie Pogoni i APO!

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (23)

...7.11.2019 o 08:37

Wiem, ironicznie napisałem. Niestety niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę

Zgłoś
@...6.11.2019 o 22:58

Przecież Pogoń nie jest już Miejskim klubem tylko prywatnym. APO - prywatny Kartocha Pogoń prywatny Krej. Nasze miasto nie ma swojego klubu tak jak kiedyś było i było ok.

Zgłoś
...6.11.2019 o 14:51

MKS - MIEJSKI klub sportowy - MIEJSKI, rozumiecie?

Zgłoś
mieszkaniec6.11.2019 o 01:28

90 tyś to 9 razy za dużo na takie wielkie g...o jakie prezentuje Pogoń.

Zgłoś
Tok5.11.2019 o 22:13

Nie trzeba być madrym żeby widzieć co się dzieje z doświadczenia wiem co się w Ap dzieje i jest coraz gorzej jeśli chodzi o rozwój jeslu ktoś chce coś więcej robić zaraz jest gaszony bo to generuje koszty...

Zgłoś
Kop5.11.2019 o 22:11

Ap tragedia trenerzy pouciekali przez jednego wice prezesa co robi wszystko pod siebie a tak wogle porażka....

Zgłoś
Uu5.11.2019 o 22:09

Ap może grać na poziomach powiatowych dalej to nie bo koszty ....kasa

Zgłoś
ŻENADA5.11.2019 o 21:09

PIERDOLETY chłopców z piaskownicy

Zgłoś
1...2...35.11.2019 o 16:38

Jsj - ty człowieku twierdzisz że Pogoń ośmiesza się? Czytaj artykuł ze zrozumieniem.Chyba wiesz co to jest list otwarty?. Kto to wie może jednemu panu z APO zaczęło coś nie grać w księgach rachunkowych,o ile takowe ma... Pogoń walczy o swoje,o prawdę...

Zgłoś
Jsj5.11.2019 o 16:06

Jezu jaki wstyd co ta pogoń robi ośmieszacie się tylko tym że walczycie przez neta myśląc że każdy się przejmie tym a tak naprawdę każdy się z tego śmieje hahahahaha

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube