reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 11 lipca. Imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kolejna parka alpak w Krzeczynie

Ciekawostki31.10.2019 o 14:55Komentarzy:
W hodowli alpak w Krzeczynie pojawiły się dwie samiczki - Pola i Lala. Tym samym w całym gospodarstwie będą dwie pary tych sympatycznych zwierząt.W lipcu na łamach portalu MojaOlesnica.pl opisywaliśmy (LINK do materiału) hodowlę alpak w Krzeczynie. Wówczas w gospodarstwie pani Doroty Bohuckiej-Rzechonek i jej męża Pawła Rzechonka znajdowała się para zwierząt tego gatunku - Cudak (brązowy) i Cwałek (biały).

Jak usłyszeliśmy, pomysł zakupu tych czworonogów narodził się z miłości do zwierząt i chęci prowadzenia terapii. Pani Dorota w tym celu ukończyła specjalny kurs. Alpaki sprawdzają się przy współpracy m.in. z dziećmi autystycznymi, a także jako forma terapii dla osób z depresjami i nerwicami.W ostatnich dniach do Cudaka i Cwałka dołączyły kolejne zwierzęta. Są to samice - Pola (szara) i Lala (dwukolorowa, pinto). - Dziewczyny są u nas od niedzieli - mówi nam D. Bohucka-Rzechonek. - Ciekawostką jest, że przyleciały prosto z Chile. Póki co bardzo dobrze się zadomowiły.

Jak się okazuje, Pola i Lala zostały ciepło przyjęte przez Cudaka i Cwałka, dla których to pierwszy kontakt z innymi zwierzętami z tego samego gatunku od roku.

Zobacz też: Alpaki z Krzeczyna - od pasji do terapii [ZDJĘCIA, WIDEO]

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube