reklama
reklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 18 listopada. Imieniny Klaudyny, Romana, Filipiny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kolejny zlot miłośników lalek reborn

30.10 o 08:25Komentarzy: Kategoria: Ciekawostki
Niedawno w Oleśnicy odbył się kolejny zlot miłośników lalek reborn, które wyglądają jak żywe dzieci. Organizatorką wydarzenia była oleśniczanka Barbara Smolińska.Jedni kolekcjonują znaczki, inni figurki superbohaterów. Co najmniej od kilkunastu lat na świecie istnieje hobby polegające na zbieraniu lalek Reborn, które wyglądają jak żywe dzieci. Wciąż nietypowa w Polsce pasja jest szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

Oleśniczanka Barbara Smolińska od kilku lat tworzy własne modele, o czym już niejednokrotnie pisaliśmy na łamach portalu MojaOlesnica.pl. Ma nawet swoją pracownię.- Kiedy szukałam prezentu dla córki natknęłam się na Allegro na lalkę Reborn. Kupiłam dla dziecka, trochę dla siebie, aby zobaczyć, jak to jest zrobione - mówiła nam w 2016 roku B. Smolińska o początkach swojej nietypowej i wciąż budzącej niekiedy kontrowersje pasji. - Jest to forma sztuki, która ma zaspokajać duszę, oko. I nie ukrywam - potrzeby macierzyńskie niektórych kobiet - dodała.

W miniony weekend B. Smolińska zorganizowała w naszym mieście kolejny zlot lalek reborn. Zjawiło się łącznie jedenaście osób. Była to okazja do integracji miłośników tej formy kolekcjonerstwa oraz do zwiedzania Oleśnicy.

- Tak ja jak zwykle, od siedmiu lat jestem jedyną organizatorka zlotów w Oleśnicy. Odbyło się zwiedzanie mojej pracowni, spacer po Oleśnicy i impreza integracyjna w restauracji Garden - relacjonuje nam B. Smolińska.rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Uczniowie SP7 w muzeum Pana Tadeusza
dzisiaj o 06:21/ Aktualności
Atak na policjanta w Twardogórze
wczoraj/ Aktualności
Znaleziono zwłoki 33-letniego mężczyzny
wczoraj/ Aktualności
Interwencja służb przy Daszyńskiego
wczoraj/ Aktualności
Oliwia Teresińska z brązowym medalem
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube