reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 14 lipca. Imieniny Marcelina, Ulryka, Bonawentury.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zbigniew Zamachowski w MOKiS-ie

Kultura25.10.2019 o 18:26Komentarzy: 7
W MOKiS-ie rozpoczął się 8. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. Dziś przed publicznością wystąpił Zbigniew Zamachowski z recitalem "Nie tylko o miłości".* * *

Recital autorski Zbigniewa Zamachowskiego, aktora teatralnego i filmowego - to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji. Talent muzyczny aktora wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo zostają w pamięci.

W koncercie znajdują się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego (między innymi „Credo życiowe”, „W małym miasteczku”), oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Wasowskiego, Przybory, Młynarskiego, Korcza, Nohavicy, Dębskiego, Satanowskiego, Stachury, Bukartyka i wielu innych. Wykonawca śpiewa również utwory pochodzące z przedstawienia Teatru Syrena – „Zamach na MoCarta”, a więc przede wszystkim przebój radiowej „Trójki” – „Kobiety jak te kwiaty”.
Panu Zbigniewowi towarzyszy w programie pianista, kompozytor i aranżer – Roman Hudaszek.

A już jutro!

26.10.2019, godz. 18.00, Sala widowiskowa MOKiS,
RECITAL PIOTRA MACHALICY ,,KOFTA”

Bilet w cenie 40 zł do nabycia w kasie MOKiS od 02.10.2019.
Rezerwacja on-line na stronie www.mokis.info od 30.09.2019.

Po udanych projektach poświęconych Wojciechowi Młynarskiemu i Janowi Wołkowi, Piotr Machalica zmierzy się z twórczością kolejnego wybitnego polskiego poety – Jonasza Kofty. Fascynacja Piotra Machalicy twórczością Jonasza Kofty i współpraca z doskonałym kompozytorem, aranżerem i akompaniatorem Wojciechem Borkowskim sprawiła, że usłyszycie Państwo dojrzały, nienachalny, melancholijny i zabawny koncert. Ciepły głos aktora, przemyślane interpretacje i ciekawe aranżacje wybrzmią w takich utworach jak np. „Pamiętajcie o ogrodach”, „Jakoś leci”, „Niedomówienie”, „Jej portret”, „Podróżą każda miłość jest” czy „Wakacje z blondynką”.
„W czterech spektaklach, nad którymi pracowałam przed laty – „Zimy żal”, „Big Zbig Show”, „Zimy żal”, „Młynarski – trzy elementy” – występował Piotr.

Bez niego te przedstawienia byłyby inne. Był doskonały. Często słyszałam od ludzi, którzy znali go tylko ze sceny „jaki to musi być ciepły człowiek! Chciałoby się do niego przytulić!”. Bo Piotr ma ciepło w głosie i w uśmiechu. I ogrzewa nas nimi. Jak stary kaflowy piec. A to w dzisiejszych czasach – unikat! Warto także przytulić się do tych pięknych piosenek. Ja już to zrobiłam i nie żałuję!”, Magda Umer

MOKiS

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

Arczi26.10.2019 o 08:29

Ferrari powinieneś podpisać się trabant braku jeden

Zgłoś
Ferrari26.10.2019 o 02:09

Pajac co krzyczy konstytucja

Zgłoś
Bob25.10.2019 o 21:48

Bilety do nabycia od 2.10 ! Fajnie ....

Zgłoś
Weronika25.10.2019 o 20:32

Recital-perełka!! Człowiek z niezwykłym poczuciem humoru i dystansem do siebie.Szkoda,że nie pokazuje w filmach,jakie ma zdolności wokalne. Głos czysty i bezpretensjonalny.Dykcja!! Multiinstrumentalista-fortepian,gitara,flecik prosty i organki.Piosenka Stinga we własnym tłumaczeniu- dla tego utworu warto było tam być.Jestem pod ogrymnym wrażeniem.A swoją drogą Anno-nie lubisz typa? A znasz go? Smutny ten twój komentarz ,Nie Twój,twój.

Zgłoś
Anna25.10.2019 o 19:21

Nie lubie typa.Jakoś mnie niczym nie urzeka w swoich rolach.

Zgłoś
Leśniczy25.10.2019 o 18:45

A dla mnie żadna z ciebie puszcza zagajniczku.

Zgłoś
Puszcza25.10.2019 o 18:37

Dla mnie żaden z niego aktor.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube