reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 7 czerwca. Imieniny Roberta, Wiesława, Ariadny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Absolwent II LO stworzył grę mobilną!

Ciekawostki25.10.2019 o 09:51Komentarzy:
Absolwent II LO Mateusz Dudek stworzył grę mobilną "Light Away", którą promowali na Poznań Games Arena! Do tego zaprosił obecnych uczniów szkoły na poznańskie targi.Niedawno w Poznaniu targi PGA, będące największymi targami gier komputerowych, konsolowych i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo–Wschodniej. W jednym z pawilonów uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy znaleźli swoich dawnych kolegów.

- Znaleźliśmy absolwentów naszej szkoły, stypendystów i stażystów projektu #ZSQUAD - Mateusza Dudka, Michała Berca, Piotra Leję i Aleksandra Bylickiego, którzy promowali własną grę mobilną "Light Away"! To właśnie Oni ufundowali dla uczniów swojej Alma Mater bilety na PGA - czytamy w relacji.

- W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym starszym kolegom i życzyć im wielu sukcesów w dziedzinie tworzenia nowych gier. Samo wydarzenie było niesamowitym przeżyciem, wartym poświęcenia swojego wolnego czasu i na pewno pozwoliło to nam na poszerzenie swojej wiedzy z dziedziny, która nas pasjonuje, i z którą być może związana będzie nasza przyszłość. Jeszcze raz dziękujemy: Marta Kubacka III a, Michał Tokarski III d, Jakub Żurawski II d, Wojciech Petryszak II d - informuje II LO.

* * *

LightAway jest grą mobilną stworzoną w silniku Unity, opiera się na unikatowej mechanice stawiania ścian i unikania promieni światła. Nietypowe sterowanie sprawia, że gracz musi wykazać się zarówno zręcznością jak i umiejętnością logicznego myślenia. Całość oparta na niezwykle przystępnym, zarówno dla niedzielnego gracza jak i typowego nerda, minimalistycznym i prostym designie co czyni ją ULTRAwciągającą! Jest jednak jedna wada… to tylko 40 poziomów świetnej zabawy!

Toned Games Toned Games czyli zrzeszenie studentów kochających tworzyć i grać w gry. Naszą pierwszą produkcją jest LightAway, która osiągnęła liczne sukcesy w konkursach; LightAway porwało jurorów 11 edycji Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych w Łodzi oraz otrzymało nagrodę główną, kolejnym wielkim sukcesem naszej produkcji jest miano finalisty jednych z najbardziej prestiżowych eventów w Polsce i Europie czyli słynnego Digital Dragons.

PGA / Toned Games

* * *

źródło: II LO w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube