reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wystawa militariów na święcie niepodległości

Aktualności24.10.2019 o 09:08Komentarzy:
11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, odbędzie się wystawa broni, pojazdów militarnych oraz umundurowania.* * *

11 listopada w dzień odzyskania niepodległości, Dobroszycki klub strzelecki WILK we współpracy z Urzędem Miasta Oleśnicy, ma przyjemność zaprosić Państwa na wystawę broni, pojazdów militarnych oraz umundurowania. Będzie to wspaniała okazja do zobaczenia oręża i wyposażenia różnych formacji wojskowych biorących udział w odzyskaniu niepodległości i tych, które dbają o nią dziś. Między wieloma eksponatami znajdziemy legendarną armatę 85mm, a tuż obok dzięki uprzejmości 2 Kompanii Regulacji Ruchu, będą mieli Państwo okazję zobaczyć i zwiedzić wóz bojowy Rosomak w całej okazałości.

Swoją siedzibę, specjalnie na tą okazję opuści również jedyne w Polsce, Muzeum Foteli Katapultowych prezentując na Oleśnickim rynku swoje, często unikatowe eksponaty z samolotem TS11 Iskra na czele. Wśród tak doborowego towarzystwa pasjonatów nie może zabraknąć Stowarzyszenia Żywej Historii ARMA, którego naczelny wódz i wytrawny historyk Mateusz Błaszczyk będzie raczył Państwa prelekcjami na temat zgromadzonej na wystawie broni historycznej i bojowej, z których niejedna przyprawi o zawrót głowy. Imprezę zaszczyci też Stowarzyszenie Olsensium, które na wystawę dotrze niezawodnym Starem 266 wypełnionym eksponatami do pokazania i kuchnią polową z prawdziwą wojskową grochówką.

Dzięki obecności Wilków będą Państwo mogli zgłębić tajniki sportu strzeleckiego, poznać bliżej zawodników, dyscypliny które uprawiają, a także broń i akcesoria z których korzystają na treningach i zawodach strzeleckich tej pięknej pasji. Atrakcji będzie bez liku, a każda z nich pomoże przenieść się na chwilę w czasy świetności prezentowanych eksponatów. Na imprezę serdecznie zapraszają: Urząd Miasta Oleśnica, Stowarzyszenie Miłośników Techniki Olsensium, 2 Kompania Regulacji Ruchu, Muzeum Foteli Katapultowych, Stowarzyszenie Żywej Historii ARMA oraz Dobroszycki Klub Strzelecki WILK.

DKS Wilk

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube