reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 11 lipca. Imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

ITD chce ukarać Polbusa!

Aktualności22.10.2019 o 08:25Komentarzy: 58
Autobus komunikacji miejskiej należący do przewoźnika Polbus-PKS był w tak złym stanie technicznym, że Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła postępowanie administracyjne. Firma zapewnia, że połączenia autobusowe nie są zagrożone.


W najgorszym stanie był autobus wożący oleśniczan w ramach komunikacji miejskiej

Jak już wczoraj informowaliśmy, aż połowa z szesnastu skontrolowanych na terenie Oleśnicy autobusów przewoźnika Polbus-PKS nie nadawała się do jazdy. To wyniki kontroli przeprowadzonej wczoraj rano przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

- Inspektorzy ITD mieli najczęściej zastrzeżenia do funkcjonowania układu hamulcowego. W jednym ze skontrolowanych autobusów różnica w sile hamowania kół na jednej osi wynosiła ponad 90 procent. Z niektórych pojazdów wyciekały płyny eksploatacyjne. Jeden z autobusów emitował do atmosfery spaliny wielokrotnie przekraczające dopuszczalne normy zadymienia. W niektórych samochodach był też niesprawny system awaryjnego otwierania drzwi - informują inspektorzy.

Z naszych informacji wynika, że w najgorszym stanie był autobus komunikacji miejskiej, który woził oleśniczan. Okazuje się, że przez jego stan przewoźnik może się wkrótce liczyć się ze szczególnymi karami finansowymi. - W jednym przypadku liczba poważnych usterek była tak duża, że ITD wszczęła postępowanie administracyjne wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie w sprawie nałożenia kar pieniężnych - podaje ITD.

Pytania w sprawie niesprawnego taboru oraz o realizowanie połączeń wysłaliśmy już firmy Polbus-PKS. - Uprzejmie informuję, iż nie jest zagrożone funkcjonowanie komunikacji miejskiej na terenie Oleśnicy oraz innych połączeń przebiegających przez powiat oleśnicki. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, prześlę Panu stosowne informacje - informuje Mariusz Kruk, prezes zarządu spółki.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (58)

Anty PiS24.10.2019 o 10:14

To wszystko wina PiS

Zgłoś
Pasazer24.10.2019 o 08:31

Ludzie ogarnijcie się! Smierdzi w autobusie? Tak ale to dzieki Wam bo kierowcy nie syfią tylko pasażerowie, autobus miejski jeździ, pyt czy juz naprawiony? Tak bo jest takich kilka a jak jakaś mameja nie wie to niech sie nie udziela. Jesli pasażer mówi do kierowcy "ej wysadz mnie tu bo mam bliżej" a kierowca mówi "nie" to oczywiście cham i prostak ale to nie Wy placicie później kary za wysadzanie poza przystankiem. Ogarnijcie sie!

Zgłoś
Do Anty PiS24.10.2019 o 07:38

Zajmicie się swoimi jądrami jeśli nie macie pojecia o komunikacji zbiorowej.

Zgłoś
:-) zw-kowalski23.10.2019 o 22:52

wpis z 18:06 nie jest moim wpisem. Na osiołku to Chrystus w niedzielę palmową wjeżdżał do Jerozolimy. Tą tradycje przejął o. Rydzyk mając limuzyny od bezdomnego.

Zgłoś
Zw-Kowalski23.10.2019 o 22:50

do @Pozdrawiam z .. W okresie od 14-18.10 w Polsce na drogach zginęło setki ludzi. Dokonano kilkudziesięciu gwałtów. Kilka tysięcy włamań i kradzieży. Kilkaset oszustw emerytów. W czasie wyborów doszło do bójki w okręgu wyborczym w Dobroszycach. Połowa zbadanych autobusów w Polbus była niesprawna. Kultura krzewiona jest w busach zaparkowanych na Klonowej. Fajnie macie.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl23.10.2019 o 18:06

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
. 23.10.2019 o 16:44

Jak jest idea bezpłatnych przewozów? Przecież obrzydzenie bierze kiedy się jedzie linią 1 czy 2 bo przeważnie jeździ nimi patologia z orki. Dlaczego kierowcy pozwalają wsiadać tym obszczanym smierdzielom?! :! Muszą wrócić opłaty za przewozy lub karty na przejazdy wydawane normalnym obywatelom: emerytom jadącym na działkę czy do lekarza, dzieciom dojeżdżajacym do szkoły, reszta niech płaci. Patologia przecież nie chce być częścią normalnego społeczeństwa to z jakiej racji korzysta i do reszty dewastuje to co zostało z tych miejskich autobusów. Czy w tym polbusie jest jakieś kierownictwo?!

Zgłoś
Pozdrawiam z kalifatu23.10.2019 o 15:31

Zw. Kowalski czy jak ci tam stulejarzu? W twojej mlekiem i miodem płynącej Szwecji od 14-18.10 4 morderstwa 8 prób morderstwa 3 postrzelonych 11 ranionych nożem 3 strzelaniny Wybuch/groźba wobec komisariatu 8 wybuchów Znalezione bomby 12-latek obrabowany z użyciem noża Morderstwo/płonące samochody Gwałty Uczeń maltretowany w szkole przez zamaskowanych mężczyzn.

Zgłoś
Polbus dla ziemniaków 23.10.2019 o 14:54

Każdy może wezwać policję jeśli budzi niepokój stan techniczny tych autobusów polbusu, to tak jak autobusy które mają przewieźć dzieci np na wycieczkę lub np do kina. W obu przypadkach jest podobnie, przewoźnik ma obowiązek podstawic sprawny pojazd w 100 procentach, a kierowca bierze odpowiedzialność za pasażerów gdy godzi się wsiąść i kierować takim autobusem, chyba że godzi się też na jazdę niesprawnym pojazdem wtedy bierze pełną odpowiedzialność taką samą jak firma przewozowa.

Zgłoś
:-) zw-kowalski23.10.2019 o 09:17

mad. ryś. Obrońcy dobrej zmiany i obrońcy polskiego dobrego imienia. Co wy na to ?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube