reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 21 listopada. Imieniny Janusza, Marii, Konrada.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

ITD chce ukarać Polbusa!

22.10 o 08:25Komentarzy: 58Kategoria: Aktualności
Autobus komunikacji miejskiej należący do przewoźnika Polbus-PKS był w tak złym stanie technicznym, że Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła postępowanie administracyjne. Firma zapewnia, że połączenia autobusowe nie są zagrożone.


W najgorszym stanie był autobus wożący oleśniczan w ramach komunikacji miejskiej

Jak już wczoraj informowaliśmy, aż połowa z szesnastu skontrolowanych na terenie Oleśnicy autobusów przewoźnika Polbus-PKS nie nadawała się do jazdy. To wyniki kontroli przeprowadzonej wczoraj rano przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

- Inspektorzy ITD mieli najczęściej zastrzeżenia do funkcjonowania układu hamulcowego. W jednym ze skontrolowanych autobusów różnica w sile hamowania kół na jednej osi wynosiła ponad 90 procent. Z niektórych pojazdów wyciekały płyny eksploatacyjne. Jeden z autobusów emitował do atmosfery spaliny wielokrotnie przekraczające dopuszczalne normy zadymienia. W niektórych samochodach był też niesprawny system awaryjnego otwierania drzwi - informują inspektorzy.

Z naszych informacji wynika, że w najgorszym stanie był autobus komunikacji miejskiej, który woził oleśniczan. Okazuje się, że przez jego stan przewoźnik może się wkrótce liczyć się ze szczególnymi karami finansowymi. - W jednym przypadku liczba poważnych usterek była tak duża, że ITD wszczęła postępowanie administracyjne wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie w sprawie nałożenia kar pieniężnych - podaje ITD.

Pytania w sprawie niesprawnego taboru oraz o realizowanie połączeń wysłaliśmy już firmy Polbus-PKS. - Uprzejmie informuję, iż nie jest zagrożone funkcjonowanie komunikacji miejskiej na terenie Oleśnicy oraz innych połączeń przebiegających przez powiat oleśnicki. Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, prześlę Panu stosowne informacje - informuje Mariusz Kruk, prezes zarządu spółki.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (58)

Anty PiS24.10 o 10:14

To wszystko wina PiS

Zgłoś
Pasazer24.10 o 08:31

Ludzie ogarnijcie się! Smierdzi w autobusie? Tak ale to dzieki Wam bo kierowcy nie syfią tylko pasażerowie, autobus miejski jeździ, pyt czy juz naprawiony? Tak bo jest takich kilka a jak jakaś mameja nie wie to niech sie nie udziela. Jesli pasażer mówi do kierowcy "ej wysadz mnie tu bo mam bliżej" a kierowca mówi "nie" to oczywiście cham i prostak ale to nie Wy placicie później kary za wysadzanie poza przystankiem. Ogarnijcie sie!

Zgłoś
Do Anty PiS24.10 o 07:38

Zajmicie się swoimi jądrami jeśli nie macie pojecia o komunikacji zbiorowej.

Zgłoś
:-) zw-kowalski23.10 o 22:52

wpis z 18:06 nie jest moim wpisem. Na osiołku to Chrystus w niedzielę palmową wjeżdżał do Jerozolimy. Tą tradycje przejął o. Rydzyk mając limuzyny od bezdomnego.

Zgłoś
Zw-Kowalski23.10 o 22:50

do @Pozdrawiam z .. W okresie od 14-18.10 w Polsce na drogach zginęło setki ludzi. Dokonano kilkudziesięciu gwałtów. Kilka tysięcy włamań i kradzieży. Kilkaset oszustw emerytów. W czasie wyborów doszło do bójki w okręgu wyborczym w Dobroszycach. Połowa zbadanych autobusów w Polbus była niesprawna. Kultura krzewiona jest w busach zaparkowanych na Klonowej. Fajnie macie.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl23.10 o 18:06

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
. 23.10 o 16:44

Jak jest idea bezpłatnych przewozów? Przecież obrzydzenie bierze kiedy się jedzie linią 1 czy 2 bo przeważnie jeździ nimi patologia z orki. Dlaczego kierowcy pozwalają wsiadać tym obszczanym smierdzielom?! :! Muszą wrócić opłaty za przewozy lub karty na przejazdy wydawane normalnym obywatelom: emerytom jadącym na działkę czy do lekarza, dzieciom dojeżdżajacym do szkoły, reszta niech płaci. Patologia przecież nie chce być częścią normalnego społeczeństwa to z jakiej racji korzysta i do reszty dewastuje to co zostało z tych miejskich autobusów. Czy w tym polbusie jest jakieś kierownictwo?!

Zgłoś
Pozdrawiam z kalifatu23.10 o 15:31

Zw. Kowalski czy jak ci tam stulejarzu? W twojej mlekiem i miodem płynącej Szwecji od 14-18.10 4 morderstwa 8 prób morderstwa 3 postrzelonych 11 ranionych nożem 3 strzelaniny Wybuch/groźba wobec komisariatu 8 wybuchów Znalezione bomby 12-latek obrabowany z użyciem noża Morderstwo/płonące samochody Gwałty Uczeń maltretowany w szkole przez zamaskowanych mężczyzn.

Zgłoś
Polbus dla ziemniaków 23.10 o 14:54

Każdy może wezwać policję jeśli budzi niepokój stan techniczny tych autobusów polbusu, to tak jak autobusy które mają przewieźć dzieci np na wycieczkę lub np do kina. W obu przypadkach jest podobnie, przewoźnik ma obowiązek podstawic sprawny pojazd w 100 procentach, a kierowca bierze odpowiedzialność za pasażerów gdy godzi się wsiąść i kierować takim autobusem, chyba że godzi się też na jazdę niesprawnym pojazdem wtedy bierze pełną odpowiedzialność taką samą jak firma przewozowa.

Zgłoś
:-) zw-kowalski23.10 o 09:17

mad. ryś. Obrońcy dobrej zmiany i obrońcy polskiego dobrego imienia. Co wy na to ?

Zgłoś
Głos milicza 23.10 o 09:13

Dziś już wrócił autobusik komunikacji miejskiej pytanie czy został naprawiony

Zgłoś
Qwerty23.10 o 08:34

Teraz trzeba skontrolować stację diagnostyczne co robiom przeglądy techniczne tych autobusów.

Zgłoś
Anna23.10 o 08:29

Wina Bronsia.

Zgłoś
@@@23.10 o 06:55

Siedzenia w autobusie śmierdzą ?---- to proszę nie jeść w autobusach i będzie o.k a tak jak jest to po każdym trzeba byłoby prac tapicerkę ale nie którym ciężko to wytłumaczyć że autobus nie jest do spożywania posiłków.

Zgłoś
@@@23.10 o 06:55

Siedzenia w autobusie śmierdzą ?---- to proszę nie jeść w autobusach i będzie o.k a tak jak jest to po każdym trzeba byłoby prac tapicerkę ale nie którym ciężko to wytłumaczyć że autobus nie jest do spożywania posiłków.

Zgłoś
@@@23.10 o 06:54

Siedzenia w autobusie śmierdzą ?---- to proszę nie jeść w autobusach i będzie o.k a tak jak jest to po każdym trzeba byłoby prac tapicerkę ale nie którym ciężko to wytłumaczyć że autobus nie jest do spożywania posiłków.

Zgłoś
mi22.10 o 23:19

A skad wiesz, że był ok? Były kontrole? Poprzedni burmistrz zlecił audyt Polbusa?

Zgłoś
też Jan22.10 o 19:59

Panie Burmistrzu Bronś, niejaki Hieronim ma "rację": za burmisztra Kołacińskiego i starostę Kocińskiego POLBUS był ok. A Pan wg tegoż hieronima taki niedobry.

Zgłoś
Jj22.10 o 18:38

Niestety na przewozy wygrywa zazwyczaj najniższa oferta i trzeba liczyć się z tym że idzie za tym stary Tabor samochodowy. Powinien być nakaz wymiany tego szrotu na elektryki albo hybrydy. Tyle się płaci za bilety to chociaż żeby były to sprawne i wygodne autobusy.

Zgłoś
pasażer22.10 o 17:43

Polbus ma swoją stację diagnostyczną i tylko dlatego jego autobusy są dopuszczone do ruchu. A jaki jest ich stan techniczny to widać po kontroli ITD. Warto by sprawdzić tych panów diagnostów czy w ogóle oglądają te szroty.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Biotechnologia dla człowieka i środowiska
dzisiaj o 14:46/ Aktualności
Przekazano plac pod budowę świetlicy
dzisiaj o 14:26/ Aktualności
Zderzenie trzech aut pod Bierutowem
dzisiaj o 13:00/ Aktualności
Zamek książęcy w obiektywie drona
dzisiaj o 11:27/ Ciekawostki
Polbus likwiduje ulgę dla seniorów
dzisiaj o 11:22/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube