reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 11 lipca. Imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zasadzili w Niemczech drzewa przyjaźni

Aktualności22.10.2019 o 07:13Komentarzy:
LO Syców w Kaiserslautern, czyli kolejny etap projektu Forest 3.0 w ramach programu Erasmus+. Podsumowanie działań odbędzie się wiosną na Słowacji.Grupa projektowa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Sycowie właśnie wróciła z tygodniowego pobytu w Kaiserslautern, gdzie razem z kolegami ze szkół partnerskich
z Niemiec i Słowacji realizowali działania związane z kolejnym etapem projektu Forest 3.0. Tym razem młodzież pochyliła się nad gospodarczym i ekonomicznym aspektem lasu. Uczniowie
z trzech krajów w trakcie spotkania porównywali sposoby przetwórstwa drewna w swoich ojczyznach, ucząc się od siebie nawzajem.

Wyjazd obfitował w różnorodne formy pracy i atrakcje przygotowane przez gospodarza, którym tym razem było Hohenstaufen-Gymnasium w Kaiserslautern. Uczniowie zwiedzili Muzeum Papiernictwa w Frankeneck - miejscowości, która powstała dzięki przetwórstwu drewna i w której do dziś działa fabryka papieru. Odwiedzili też tartak, warsztat rzeźby w drewnie, House of Sustainability (placówkę ekologiczną, w 100% wybudowaną z drewna i surowców odnawialnych), która prowadzi działalność edukacyjną oraz zajmuje się ochroną rezerwatu biosfery Lasu Paltynackiego, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.W Ottenbergu, podobnie jak to miało miejsce w Polsce, uczniowie zasadzili drzewa przyjaźni. Symbolizują one współpracę między szkołami i wspólne działania na rzecz ochrony lasu. Mieli okazję także zwiedzić szkołę swoich niemieckich kolegów z Kaiserslautern.

W czasie zajęć wymienili się efektami swoich dotychczasowych działań i zaplanowali pracę na ostatni etap projektu. Trzecie spotkanie odbędzie się wiosną, na Słowacji, gdzie młodzież będzie poznawać kulturowe i turystyczne walory lasu. Tam też nastąpi podsumowanie działań projektowych oraz prezentacja wypracowywanych efektów m.in. aplikacji mobilnej, herbarium, libdupa i książki kucharskiej.

Działania grupy projektowej w LO Syców koordynują nauczycielki Małgorzata Herbeć, Joanna Zawada i Dorota Byrka.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube