reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 17 lutego. Imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

OKiS zaprasza na Bierutowskie Zaduszki

21.10.2019 o 08:27Komentarzy: 11Kategoria: Kultura
OKiS w Bierutowie zaprasza na Bierutowskie Zaduszki "Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady".* * *

Bierutowskie Zaduszki
„Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady”

Bilety do nabycia:
- w biurze OKiS (ul. Przyjaciół Żołnierza 14a)
- kupbilecik.pl LINK DO BILETÓW: http://kbq.pl/43621

Informacje o koncercie i biletach w OKiSie oraz pod numerem telefonu: 71 314 64 71

Bułat Okudżawa był głosem pokolenia. Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość, tłumaczoną na wszystkie języki świata, spopularyzowali w Polsce m.in: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Mandalian, Witold Dąbrowski i poeci związani ze Studenckim Teatrem Satyryków. Pieśni Bułata Okudżawy już od lat 60-tych wykonywali najwięksi i najlepsi Polscy aktorzy. Okudżawa zresztą nigdy nie ukrywał swojej ogromnej sympatii do Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Zapraszamy na koncert pełen emocji i wzruszeń, podczas którego usłyszycie Państwo najważniejsze i najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy.

„Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady” to jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory. Będzie można usłyszeć np.: Pieśń gruzińską, Piosenkę o niebieskim baloniku, Wybaczcie piechocie, legendarną Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Ostatni trolejbus, Piosenkę o Arbacie, Wańkę Morozowa, Puszkina i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka Państwa 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych w najlepszym poetyckim, aktorskim i muzycznym wydaniu przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.

W maju 2017 roku nakładem Wytwórni MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem „Krótka płyta o Okudżawie”. To album z piosenkami Bułata Okudżawy nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko „Modlitwa” czy „Puszkin”, można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. „Piosenkę o młodym huzarze” w znakomitym polskim tłumaczeniu. Płyta ta szczególnie przypadła do gustu Pani Oldze Okudżawie, wdowie po legendarnym bardzie – i została umieszczona w zbiorach muzeum Bułata Okudżawy w Moskwie jako jeden z eksponatów – obok płyt, które nagrał sam mistrz.

W listopadzie 2018 zespół Piramidy został ponadto zaproszony przez Panią Olgę Okudżawę z koncertem do Moskwy. Muzycy wystąpili obok największych rosyjskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata – w Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Koncert transmitowany był na żywo w telewizji w kilku krajach.

Program wykonują:

Piotr Kajetan Matczuk
Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów”. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium, we Frankfurcie, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ, w Brugg, w Zurichu, na Litwie – w Solecznikach i w Wilnie oraz w Rosji – w Moskwie w Sali Koncertowej im. Piotra Czajkowskiego. Akompaniował w Teatrze Ateneum w Warszawie. Autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2).

Artur Chyb
Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.

Tomasz Imienowski
Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy oraz z projektami muzyki bluesowej. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie.
Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego.Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Szwajcaria, Chorwacja, Litwa, Czechy). Koncertował także w radiu i telewizji.

OKiS w Bierutowie

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (11)

Fan zaduszek dżemowych24.10.2019 o 21:17

Szkoda, siedem lat uczestniczyłem w zaduszkach dżemowych. Szkoda :(

Zgłoś
Zbulwersowany24.10.2019 o 17:30

ŁyKyRyGy za duzo sobie pozwalasz! Dlaczego zwalniasz dlugoletnich pracownikow???

Zgłoś
Żal24.10.2019 o 09:31

Okudżawa śpiewał: "Co było - nie wróci i szaty rozdzierać, by próżno. Cóż każda epoka ma własny porządek i ład ... A przecież mi żal, że ".... nie usłyszę w Bierutowie bluesa, nie usłyszę Dżemu, nie zaśpiewam z nimi "Zapal świeczkę, za tych których zabrał los..."

Zgłoś
:/23.10.2019 o 10:10

Zrobiłem dwa podejścia na YouTube aby tego wysłuchać i jakoś nie byłem wstanie wytrwać do końca utworów - masakra :(

Zgłoś
Misiek23.10.2019 o 09:05

Nie jest wstydem słuchać piosenek Okudzawy ,wstydem jest mówic o czyms czego sie nie zna.

Zgłoś
Bierutowianin22.10.2019 o 22:53

Taka tradycja i po zmianach co?! Smutne :(

Zgłoś
Antek22.10.2019 o 15:21

WSTYD DO POTĘGI!!!!!!! NA CALY POWIAT

Zgłoś
Kisiel22.10.2019 o 12:47

Ale wstyd mamy zmiany kur....a:(

Zgłoś
.21.10.2019 o 12:19

Ostatnie Zaduszki były rok temu,teraz to koncert.Szkoda było extra.

Zgłoś
prześmiewca 21.10.2019 o 09:55

Hahahaha, dobrze wam, cepy. Dokładnie rok temu po wyborach tego łba na bumistrza, napisałem że to koniec Bierutowa. A czemu? Do nie ma Dżemu !!!! :-) :-) :-)

Zgłoś
obserwator21.10.2019 o 09:14

No to mamy" Tak dla zmian" w Bierutowie. Proponuję w przyszłym roku Szczepcio i Papcio. A co? Jak się bawić to się bawić. Przewiduję super Zaduszki , a nie jak Kobiałka jakiś Dżem ,Shakin Dudi , Harlem itd.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Pomogą przy kwalifikacji wojskowej
dzisiaj o 16:49/ Aktualności
Kolejna kraksa na skrzyżowaniu z Dobroszycką
dzisiaj o 12:52/ Aktualności
Pożar w kamienicy przy św. Jadwigi. Podpalenie?
dzisiaj o 10:44/ Aktualności
Dzieci z Polski poza losowaniem leku na SMA
dzisiaj o 09:33/ Aktualności
Najnowsze oferty pracy w PUP
dzisiaj o 09:15/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube