reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 5 grudnia. Imieniny Saby, Kryspiny, Wilmy.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Fałszywy policjant w areszcie

9.10 o 17:08Komentarzy: 20Kategoria: Aktualności
Miliccy policjanci współpracując z kolegami z Katowic w Goszczu pod Twardogórą zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o działanie metodą na tzw. policjanta.W miniony czwartek miliccy policjanci współpracujący z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w Goszczu na terenie sąsiedniego powiatu oleśnickiego w wyniku przeprowadzenia szeroko zakrojonych czynności operacyjnych zatrzymali poruszającego się mercedesem 27-letniego mieszkańca Kalisza.

Zatrzymany mężczyzna kilkanaście minut wcześniej odebrał od 66-letniej mieszkanki gminy Milicz 15 tysięcy złotych. Pokrzywdzona kobieta wydała pieniądze po tym jak chwilę wcześniej zadzwonił do niej nieznany mężczyzna podający się za policjanta.- Rozmówca działając przestępczą metodą na tzw. policjanta poinformował kobietę, że jej syn spowodował śmiertelny wypadek drogowy i że jeśli natychmiast nie przekaże dużej kwoty pieniędzy, to syn trafi do więzienia. Po krótkim czasie od tego telefonu do domu pokrzywdzonej kobiety zgłosił się nieznany dla niej mężczyzna podający się za policjanta i odebrał niej pieniądze w kwocie 15 tysięcy złotych - informuje policja.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Milicza wspomaganych przez policjantów z Katowic zajmujących się m.in. podobnymi sprawami kryminalnymi, sprawca tego przestępstwa został niezwłocznie zatrzymany, gdy wyjeżdżał z gotówką z terenu powiatu milickiego. Policjanci znaleźli w jego samochodzie całość pieniędzy pochodzących z oszustwa dokonanego na mieszkance gminy Milicz oraz telefony komórkowe i karty SIM, prawdopodobnie wykorzystywane do przestępczego procederu.Zatrzymany 27-latek trafił do policyjnego aresztu, a samochód którym jechał został zabezpieczony przez policjantów na parkingu strzeżonym. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonanie na terenie ościennych województw kilku innych takich samych przestępstw popełnionych w podobny sposób, podczas których podejrzany wyłudził od pokrzywdzonych łącznie aż 400 tysięcy złotych.

Za zarzucane mężczyźnie przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawiania wolności. Na wniosek policjantów prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Miliczu przychylił się do wniosku i na trzy miesiące aresztował mężczyznę.- Trwa intensywne postępowanie w tej sprawie. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tej sprawy, w tym udział aresztowanego mężczyzny w innych wyłudzeniach dużych kwot pieniędzy popełnianych metodą „na policjanta”. Jednocześnie okazało się, że w tym samym dniu, kiedy został zatrzymany mieszkaniec Kalisza, na terenie powiatu milickiego doszło do aż 13 podobnych prób wyłudzenia pieniędzy – nieznani sprawcy podając się za rzekomych policjantów telefonowali do starszych osób opowiadając o śmiertelnych wypadkach drogowych z udziałem ich członków rodzin, żądając przekazania dużych kwot pieniędzy w celu pomocy w załatwieniu pozytywnego zakończenia spraw. Na szczęście żadna z osób, do której wykonywane były takie telefony nie dała się oszukać i nie padła ofiarą przestępstwa, co może świadczyć o dużej świadomości i wiedzy seniorów na tematy dotyczące metod stosowanych przez oszustów - czytamy w komunikacie.

- W przypadku otrzymania telefonu od osoby, która podaje się np. za krewnego lub potencjalnego policjanta i która informuje o jakimś nieszczęśliwym wypadku prosząc o przekazanie pieniędzy na pozytywne załatwienie sprawy, odbierający telefon nie powinien podejmować jakichkolwiek kroków zmierzających do przekazania takiej osobie pieniędzy i powiadomić o takim telefonie Policję – być może jest to próba oszustwa!!! Miliccy policjanci ostrzegają – szanowni Państwo przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa ograniczacie możliwości działania złodziei i oszustów. Bądźcie przezorni a o wszelkich podejrzanych osobach natychmiast prosimy informować dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu lub najbliższą jednostkę Policji w całym kraju - tel. 112 jest czynny całą dobę - apelują policjanci.

źródło: KPP w Miliczu

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (20)

poszukiwany przez policje10.10 o 23:55

Pani prokurator Kaniowska. To może ten gość mnie poszukiwał rok temu. Przy przesłuchaniu warto o to gościa zapytać. Wtedy nie będzie musiała mnie pani wzywać na przesłuchanie.

Zgłoś
boski Harvey Specter10.10 o 18:24

@kolo - A nie jest tak że łupy złodzieja razem z zabezpieczonymi ruchomościami przejmuje Skarb Państwa?

Zgłoś
zły10.10 o 17:49

On=po......y

Zgłoś
On10.10 o 08:18

Jak się daje to się kraje stare dewotki

Zgłoś
kolo10.10 o 07:02

Posiedzi pare latek w hotelu z eiropejskim menu na koszt podatników i jeszcze 400 tys bedzie mial do dyspozycji jak wyjdzie czyli złota robota w normalnej tyrce by tyle nie odłożył ciężko pracujac.

Zgłoś
:-) zw-kowalski9.10 o 22:20

do @arab. Za to im płacicie. Za to są funkcjonariuszami. Za to mają wcześniejsze emerytury i mogą jak Graczyk kolejne dziesiąt lat jako emeryci pracować w ZDP lub UM Oca lub jako portierzy na nocnych zmianach. taki ich za...y obowiązek

Zgłoś
arab9.10 o 22:14

Operacyjnie - jesteś tępy jak nie wiem co lamusie. Dobrą robotę robią pomogli niejednej osobie a ty komu ?

Zgłoś
Operacyjnie9.10 o 21:12

Nie ma co się dziwić; ludzie są już zdezorientowani. Bo jak policja wchodzi do mieszkania w buciorach i ani me, ani be, ani legitymacji, odezwiesz się to od razu gleba, kajdanki i na komisariat. Lepiej się nie odzywać, nie narażać i wyciągnąć te oszczędności...

Zgłoś
:-) zw-kowalski9.10 o 21:09

Nie zauważacie jednego. Gdyby policja nie brała łapówek (jak w przypadku kilku policjantów w Bierutowie) i społeczeństwo nie miało wyrobionego zdania na temat policji to ta metoda by nie działała. Skoro część społeczeństwa uważa, że niektórzy policjanci biorą to później chcą uchronić najbliższych przed odpowiedzialnością karną. Ode mnie prokuratura w Oleśnicy mimo postanowienia sądu II Kp 207/19 do chwili obecnej nie przyjęła zawiadomienia, że ktoś rok temu podszywając się za policjanta poszukiwał mnie. Od złożenia zawiadomienia na piśmie minął ponad rok. tak to działa w KPP i PR Oleśnica.

Zgłoś
9.10 o 20:47

Kolesia powiesić za jaja ale tej glupiej baby to mi nie jest żal. Jak można w takie cos uwierzyc....

Zgłoś
Dożywocie 9.10 o 20:40

Kaliszak yebany

Zgłoś
.9.10 o 20:35

Do CCC hlopie znajdź najbliższy mur i rypnij z banki jak najmocniej jak potrafisz bo masz łep zryty od tych telewizji

Zgłoś
.9.10 o 20:34

Do CCC hlopie znajdź najbliższy mur i rypnij z banki jak najmocniej jak potrafisz bo masz lep zrywany od tych telewizji

Zgłoś
2ws9.10 o 19:13

takich powinni pokazywać i te gęby napietnować do bulu wypalać gorącym żelazem

Zgłoś
Bolek9.10 o 19:06

Pewnie znajomy Banasia z zorganizowanej grupy przestępczej i będzie nietykalny.

Zgłoś
m9.10 o 18:50

Gębę parszywą powinni pokazać.

Zgłoś
Police9.10 o 18:28

Chyba raczej tzw. metodą na policjanta, a nie metodą na tzw. policjanta....

Zgłoś
Ccc9.10 o 18:14

W taki sposób działa pis, wyłudzają od staruszek w domu, w kościele, w radio torunskim

Zgłoś
grzesio9.10 o 18:09

jaja w imadełko i powoli skrecamy...przyzna sie nawet do tego ze był na marsie,,,, a powszystkim te jajka gotujemy ipo tygodniowej głodowce dajemy na sniadanie-potem puszczamy wolno.-tyle w temacie,

Zgłoś
Brawo wy9.10 o 17:35

Zabrać wszystko ale najpierw wpierdo....od policji i jeszcze raz wpierdo... Kto z nim wspupracuje i kręcenie wora

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Uczniowie zawieźli słodycze do domu dziecka
dzisiaj o 19:23/ Aktualności
Pierwsze prace w nowym parku wykonane
dzisiaj o 17:35/ Aktualności
Mikołajowa karuzela za darmo
dzisiaj o 15:58/ Aktualności
Fisz Emade Tworzywo w MOKiS
dzisiaj o 14:56/ Kultura
Potrącenie pieszego na Rzemieślniczej
dzisiaj o 14:24/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube