reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 15 lipca. Imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Debata profesorów z PiS w Oleśnicy [ZDJĘCIA]

Aktualności8.10.2019 o 18:28Komentarzy: 131
Dwóch profesorów związanych z Prawem i Sprawiedliwością - Jan Szyszko i Mariusz Orion Jędrysek - debatowało w oleśnickim zamku o polityce klimatycznej.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaDzisiaj w Zamku Książąt Oleśnickich odbyła się debata profesorów związanych z partią Prawo i Sprawiedliwość - byłego ministra środowiska Jana Szyszko i wiceministra tego resortu Mariusza Oriona-Jędryska, który w nadchodzących wyborach startuje do Sejmu RP w okręgu wrocławskim. Tematem była polityka klimatyczna w Polsce, Europie i na świecie.

- Zgodnie z umowami zawartymi przed laty, myśmy zredukowali emisję dwutlenku węgla o ponad 30%, a państwa tzw. starej unii tylko o 2%. Można wiec powiedzieć, że Polska chroniła klimat a tzw. stara unia go niszczyła - mówił prof. Jan Szyszko.

- Pytanie, czy i jak bardzo człowiek wpływa na klimat. Nawet ośmiokrotne podniesienie stężenia dwutlenku węgla w powietrzu nie spowoduje radykalnego podniesienia temperatury - mówił z kolei Mariusz Orion-Jędrysek.

Z kolei w najbliższy piątek o 19 w hotelu "Perła" w Oleśnicy odbędzie się kolejne spotkanie z kandydatem PiS do sejmu - wojewodą Pawłem Hreniakiem.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (131)

sda10.10.2019 o 07:36

https://www.youtube.com/watch?v=92ajhL9fk9Y&t=2213s 20:25 - poparcie dla Wojciecha Bartnika - warto posłuchać

Zgłoś
Szwedzki Debilizm10.10.2019 o 00:23

Szwecja kojarzyła się wielu osobom z państwem dobrobytu, w którym płynnie powiązano odpowiedzialność społeczną, interwencjonizm państwowy i działanie na rzecz obywateli. Tymczasem coraz bardziej okazuje się, że Szwecja pod rządami lewackiej koalicji zaczyna zamieniać się w pośmiewisko. Zima nie oszczędziła niestety Szwedom kompromitacji - tak zwane równouprawnienie w odśnieżaniu sparaliżowało ich stolicę. Dziś jednak przeczytałem informację, która mnie dosłownie zamurowała. Okazuje się, że pół murzyńska (córka Gambijczyka i Szwedki) Minister do spraw Kultury i Demokracji, pani Alice Bah Kuhnke, zapowiedziała miękkie lądowanie dla islamskich bojowników ISIS, wracających z wojny na Bliskim Wschodzie. Początkowo myślałem, że to żart, ale ona naprawdę tak rozumie swoją "kulturę i demokrację".

Zgłoś
Towarzysz Szmaciak10.10.2019 o 00:21

Picie ciepłego moczu komunistycznego kretyna Jurbana to perfidia szwedzka??! To takie makagigi śpiocha??!

Zgłoś
args10.10.2019 o 00:14

gabryś, a weź [email protected]

Zgłoś
Nikola Pontus10.10.2019 o 00:09

Ja też uważam, że propagowanie picia ciepłego moczu Urbana to z powodu braku argumentów.

Zgłoś
:-) zw-kowalski9.10.2019 o 21:50

Mad. "niech go pieklo pochlonie pierwszego niszczyciela puszczy" dla mnie to też mowa nienawiści. masz przykład tutaj jednego chorego typa, który nie mając argumentów innym zarzuca picie moczu Urbana a MO to toleruje. Takie standardy macie w Oleśnicy i Polsce.

Zgłoś
:-) zw-kowalski9.10.2019 o 21:47

Aza. Szyszko zrobił dużo dobrego dla ochrony środowiska. Wbrew hejtowi to był fachowiec. Puszcza Białowieska wymagała korekt. To samo dotyczy innej zwierzyny łownej. Najbardziej przyrodę dewastuje sama przyroda. Przekonaj bociana aby nie zjadał chronionych prawem traszek czy żab. Przekonaj łosia lub żubra aby w Dolinie Rospudy nie zjadały prawnie chronionych roślin. W Szwecji mamy sezon polowań. Łosi rocznie trzeba odstrzelić ok 150 000 sztuk aby ekosystem był zdrowy. I tu żadna Kinga Rusin nie wyzywa myśliwych od morderców . Nikt im nie robi blokad w lesie. Tu w lesie w czasie polowań rządzą myśliwy i wtedy nawet nie próbuję tam się pojawiać.

Zgłoś
:-) zw-kowalski9.10.2019 o 21:38

mad. Ma znaczenie gdzie stoją kominy. Bo kominy jakie mają Szwedzi nie emitują syfów do Was. CO2 jest praktycznie neutralizowany na miejscu. Mad Bałtyk na południu , od strony Polski i obwodu Kalingradzkiego to syf. Bałtyk na północy jest dużo czyściejszy. Mimo zmian klimatycznych zimę mamy normalną. Za kilka lat Szwecja odejdzie od wszystkich paliw kopalnianych jak benzyna czy diesel (z wyjątkiem sprzętu specjalistycznego). My od 20 lat możemy tankować etanol do auta bez nakazu UE. Gazu praktycznie nie używamy w gospodarstwach domowych. Ostatnią miejscowością gdzie zatankujesz gaz do auta jest Sundsvall. 230 km na południe ode mnie. W Sztokholmie gaz do auta ma (chyba) tylko jedna stacja. A sąsiedzi Norwedzy gazu maja w bród !

Zgłoś
karma9.10.2019 o 18:15

A mógł jak na dziadzię w tym wieku przystało siedzieć w domu i niańczyć wnuki to zachciało mu się po świecie jeździć i cóż, zdrowie nie wytrzymało...wina Kaczyńskiego.

Zgłoś
Obywatel GC9.10.2019 o 17:03

Wczoraj Janek był w Oleśnicy, a dziś nie żyje. Przypadek? Nie sądzę...

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube