reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 27 lutego. Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Francuzi i Finowie w oleśnickim starostwie

8.10.2019 o 16:56Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Kolejnych gości z zagranicy powitał starosta oleśnicki Jan Dżugaj. 7 października podjął w starostwie uczniów i ich nauczycieli z Francji oraz z Finlandii, którzy, w ramach programu Comenius, przyjechali na zaproszenie II LO w Oleśnicy.Goście reprezentują Lycée d’Enseignement Général et Technologique Agricole z francuskiego Laval oraz fińską Peimarin koulutuskuntayhtymä, Ammattiopisto Livia, Pemarns samkommun för utbildning, Yrkesinstitut Livia z miejscowości Piikkiö niedaleko Turku. Realizowany przez nich projekt rozpoczął się 1 września i przyświeca mu hasło „Woda jako dziedzictwo podlegające ochronie”.

- Mama zawsze mi powtarzała „szanuj wodę”, bo to źródło życia. Do dziś szanuję wodę, do czego i was gorąco namawiam - starosta rozpoczął krótkie spotkanie ze swymi zagranicznymi gośćmi. Słysząc, że nazajutrz planują uczestniczyć w zajęciach na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, poinformował ich, że to jeden największych w Europie kompleksów stawów rybnych w Europie.

Życzył młodym ludziom wielu ciekawych wrażeń z pobytu w tym regionie, nie omieszkał również zachęcić ich do spróbowania smażonego karpia milickiego. - Ekologia jest cool! Liczymy na to, że będziecie dbać o ekologię, o tę naszą matkę ziemię - staroście wtórował jego zastępca Sławomir Kapica. Na koniec obaj rozdali swym gościom pluszowe gadżety powiatu w postaci jeżyków i słoników.

W trakcie mobilności polskiej uczniowie zobaczą również ścieżkę przyrodniczą w Borowej Oleśnickiej oraz Karkonoski Park Narodowy. Ponadto zostaną zaznajomieni z historią i ciekawostkami powiatu, a weekend spędzą u goszczących ich rodzin.

Osoby zaangażowane podczas części polskiej: 3 nauczycieli oraz 15 uczniów z Francji; 2 nauczycieli oraz 10 uczniów z Finlandii; 12 uczniów i 7 nauczycieli (Jolanta Kwaśniewska, Maciej Swędzioł, Tomasz Szczęsny, Tomasz Stępień, Magda Dwojak, Anna Lisiecka, Katarzyna Jaworska-Dawidziuk) z Polski.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Antyaborcyjny film w kinie? Propozycja Kołacińskiego
dzisiaj o 17:24/ Kultura
Czy salę gimnastyczną uda się wybudować taniej?
dzisiaj o 17:09/ Aktualności
Koronawirus we Włoszech. Relacja oleśniczanek
dzisiaj o 17:01/ Aktualności
Oleśnica Razem o podwyżkach cen za śmieci
dzisiaj o 16:10/ Aktualności
Radni zdecydowali ws. podwyżki cen za śmieci
dzisiaj o 15:59/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube