reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 19 lutego. Imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

APO gra mimo złej pogody

8.10.2019 o 07:37Komentarzy: Kategoria: Sport
Publikujemy relację Akademii Piłkarskiej Oleśnica z ostatnich meczów, które rozegrały jej młodsze drużyny.
Jesienna aura nie nastrajała w weekend do dłuższego przebywania na dworze, mimo to nasi dzielni zawodnicy rywalizowali w rozgrywkach ligowych oraz na turniejach.

Nie ma złej pogody - są tylko niewłaściwie ubrani ludzie, to motto co roku przyświeca naszym zawodnikom, którzy mimo lekkiego deszczu i zdecydowanie już nie letniej temperatury 🌡 rywalizują dziś na boiskach dolnego śląska.

Sprawdźmy jak im idzie:

Wspaniałe zwycięstwo odnieśli zawodnicy Dolnośląskiej Ligi Młodzika, zespół trenera Nikity Medvedieva w dwóch ostatnich kolejkach zdobył zaledwie 1 punkt, remisując z liderem tabeli – Śląsk Wrocław.

W ostatnim spotkaniu, po nie najlepszym występie chłopcy, musieli uznać wyższość zespołu FC Wrocław Academy. Dziś jednak młodzicy APO, wracają z tarczą z Ząbkowic, gdzie po bardzo wyrównanym meczu odnieśli zwycięstwo nad gospodarzem Orlikiem Ząbkowice Śląskie 4:3.

Bramki: Mateusz Biernat 2, Maciej Gorczyca, Alan Węgrzyński

Skład: Miłosz Moździerz, Bartek Rosiński, Bartek Janicki, Wiktor Krajewski, Alan Węgrzyński, Aleks Pyta, Kamil Bęben, Maciej Gorczyca, Mateusz Biernat
Zmiennicy: Tomasz Bruzdewicz, Dominik Bien, Oliwier Łazarski, Piotr Smoliński.Pogoda nie przeszkadza też drużynie Orlika A, która obecnie ma bardzo pracowity okres. Zawodnicy trenera Michała Więckiewicza w zeszłą sobotę wzięli udział w turnieju Orlika, organizowanym przez DZPN. W turnieju wzięła udział cała drużyna, w związku z czym zgłoszone zostały dwa składy. Nasi zawodnicy rywalizowali z takimi drużynami jak Zenit Międzybórz, LZS Solniki Małe, Barycz Sułów czy Widawa Bierutów. Pierwszy zespół APO osiągnął fantastyczny wynik, wygrywając wszystkie mecze i kończąc turniej bilansem 24-2.

Druga drużyna wygrała 2 spotkania, zanotowała też 1 remis i 2 porażki. Na zakończenie najlepszym zawodnikom oraz zawodniczkom wręczono pamiątkowe dyplomy. W pierwszej drużynie APO wyróżnienie otrzymali Igor Tabisz oraz Michał Grzesik, a w drugiej Laura Zmarzlik oraz Martyna Nuckowska. Gratulujemy.

Na tym jednak nie koniec, bowiem nasi Orlicy ponownie wybiegli rywalizując w turnieju DZPN.

Za nami druga odsłona turnieju, którego pomysłodawcą oraz organizatorem jest Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Dziś rywalizowaliśmy w systemie 6+1,grając przeciwko takim drużyną jak: Pogoń Syców, UKS Bierutów, LZS Solniki Małe czy Zenit Międzybórz.

- Mimo braków kadrowych spowodowanych lekkim przeziębieniem lub niegroźnymi urazami, jestem bardzo dumny z mojego zespołu. Graliśmy bardzo dobrze, wygraliśmy wszystkie mecze, ostatecznie kończąc bilansem 18-3. W większości zagrali dziś rezerwowi, czego na boisku zupełnie nie było widać. W bramce świetnie spisywał się dziś Bartek Kasprzak, zbierając pochwały od trenerów i rodziców z innych drużyn, doskonale zaprezentowała się cała drużyna. W jednym ze spotkań przegrywaliśmy 1:3, mimo to chłopcy podnieśli się, duża w tym zasługa dobrej atmosfery w drużynie i fajnych relacji między zawodnikami. Daniel Rejak wziął dzisiaj na siebie ciężar gry, był absolutnie wszędzie, pomagał w obronie, strzelał bramki, dosłownie latał nad murawą - informuje trener Więckiewicz.

- Widać efekty ciężkiej pracy na treningach i progres tych zawodników, wyniki cieszą ale nie możemy się teraz zatrzymać, mamy wysokie aspiracje i nadal będziemy nad sobą pracować.
Jutro także jesteśmy na turnieju, przed nami ostatnie spotkania ligi orlika okręgu wrocławskiego, przed fazą play-off
- dodaje.

Po meczu wyróżnieni w drużynie APO zostali: Daniel Rejak oraz Bartosz Kasprzak. Gratulujemy.

Skład: Bartosz Kasprzak, Eryk Andrzejewski, Kacper Tutak, Kuba Lewicki, Oskar Cierach, Daniel Rejak

źródło: APO

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Zaproszenie na czwarty Męski Różaniec
dzisiaj o 15:12/ Aktualności
Ukradziono puszkę z pieniędzmi dla Tosi!
dzisiaj o 12:36/ Aktualności
Ordynator oskarża antyaborcyjnych działaczy
dzisiaj o 12:20/ Aktualności
Bypassy powstaną przy dwóch rondach
dzisiaj o 11:40/ Aktualności
Kto zastąpi naczelnika wydziału w ratuszu?
dzisiaj o 09:49/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube