reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 17 lutego. Imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Po co modernizacja i rozbudowa szpitala?

8.10.2019 o 09:09Komentarzy: 30Kategoria: Aktualności
Dyrektor PZS Krzysztof Wywrot w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl wyjaśnia, że jednostka w celu spełnienia wymagań prawnych, będzie musiała powiększyć swoją powierzchnię i przejść modernizację.Poprzednia dyrekcja Powiatowego Zespołu Szpitali z s. w Oleśnicy mówiła o możliwej rozbudowie oleśnickiej lecznicy m.in. o nowy blok operacyjny. Temat wrócił niedawno na sesji Rady Powiatu Oleśnickiego, gdzie pod obrady poddano punkt dotyczący deklaracji w sprawie rozwoju placówki, a konkretnie jej zmodernizowania i powiększenia. Wszyscy obecni samorządowcy byli za jej przyjęciem.

Portal MojaOlesnica.pl rozmawiał z Krzysztofem Wywrotem, dyrektorem PZS. Niedawno odbył on spotkanie z jedną z firm, która ma za zadanie wykonać opracowanie rzeczowo-finansowe całego przedsięwzięcia.

- Żeby wiedzieć czy jest to do zrealizowania i czy jest sens na przykład z powodów ekonomicznych, społecznych i wszystkich innych powodów realizować inwestycję. Jeżeli są zagrożenia, to jakie. Żeby zrealizować to w pełni, zaoferowano też wycenę zakupu sprzętu i wyposażenia - powiedział o motywach zamówienia dokumentacji.

Przekonuje, że placówka, by spełniać współczesne wymogi prawne, musi zostać zmodernizowana i powiększona o dodatkowe pomieszczenia. - W tym byłby między innymi trzysalowy blok operacyjny z dodatkowymi powierzchniami. Przyjęto tutaj słuszne założenie, że celem nie jest powstanie powierzchni pod nową działalność, zwiększenie ilości łóżek. Wprost przeciwnie - minimalna powierzchnia do tego, ażeby na tej ilości łóżek, które mamy w rejestrze wojewody, spełniać wymagania - mówi nam K. Wywrot.

Nasz rozmówca liczy, że w najbliższym czasie poznamy m.in. finansowe aspekty ewentualnej inwestycji. Jeśli radni będą za nią, to wówczas będzie zależało mu na jak najszybszym rozpoczęciu prac. Jak nam wyjawił, będzie starał się o uzyskanie jak największej puli pieniędzy ze źródeł zewnętrznych.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (30)

zbulwersowany pacjent10.10.2019 o 08:52

Personel wie myślę,gdzie ma to zgłosić.Do Obs.

Zgłoś
Obs9.10.2019 o 19:08

Do Syc.Personel ma zgłaszać nieprawdlowości dyrektorowi albo niektórym radnym a oni na pewno odpowiednio zareagują.

Zgłoś
sycowianka9.10.2019 o 18:42

Do obs.,proszę spytać personel.

Zgłoś
Ona9.10.2019 o 16:49

Uratowalaby wiele "ludzkich serc".

Zgłoś
Ona9.10.2019 o 16:46

Omijac szerokim lukiem wewnetrzny w olesnicy!!!!!czlowiek,ktory tyra jak wol jest wysmiewany przez p.doktor.pisze z malej litery bo ta pani musi sie jeszcze duzo uczyc,oj duzo.medycyny niekonc z ylam,ale najlepszy czas dla wewnetrznego byly wtedy jak P.Doktor Wioletta B.tam pracowala.Jedyny,jedyna P.Doktor z sercem,dla ktorej zycie i ratowanie zycia jest priorytetem.Szkoda,ze tak sie stalo,ze JEJ nie ma.

Zgłoś
Pacjentka9.10.2019 o 16:10

Widzę , że temat wewnętrznego wrócił z powrotem . To jeszcze jedno proszę zrobić porządek z piel. Betką która trzęsie całym odziałem .Leżałam i niejednokrotnie widziała i słyszał sposób w jaki się odnosi do chorych i nikt na to nie , nawet przechodząca oddziałowa nie reagowała . Czyżby wszyscy się jej bali bo tak to wygląda. Smutne to,

Zgłoś
Fiki9.10.2019 o 16:08

Szpital jak szpital, lepiej nie bywać. Ale ja byłem tydzień w wakacje i jak dla mnie spoko. No chyba że ktoś się seriali naoglądał no to Leśna Góra to nie jest.

Zgłoś
Mateusz B. 9.10.2019 o 13:08

Zacznijcie od wymiany personelu na oddziale wewnętrznym. Miałem ostatnio przyjemność leżec tam przez tydzień. Pielęgniarki ziejące alkoholem i papierosami. Gdy zwróciłem uwagę dowiedziałem się że to takie perfumy. Ciekawe, wychodzi na to że przynajmniej pięć pielęgniarek używa tych samych perfum, parodia nie oddział. Z dyżurki krzyki i śmiechy a doprosic się nie można tabletki a jak już przyjdzie to obrażona. Zero kontroli. Nie polecam.

Zgłoś
Irek9.10.2019 o 11:42

Łazienki na oddziale dziecięcym wyremontujcie

Zgłoś
Janusz9.10.2019 o 11:22

Ja słyszałem że dużo kobiet z Wrocławia chce rodzić w Oleśnicy. No to chyba jest dobrze.

Zgłoś
Ole9.10.2019 o 11:04

Pan Dyrektor sugeruje chyba, że jeśli jednostka się nie rozwinie to pozostanie jeden kierunek jej istnienia i o ile jestem w stanie udzielić kredytu zaufania na to, że nowy blok powstanie i z Księżyca nawet pozyskają fundusze to mniej optymistycznie patrzę na to skad wezmą personel aby tym nowym zasadom w myśl narzuconych przepisów podołać...

Zgłoś
Ona8.10.2019 o 23:26

Oddzial wewnetrzny olesnickiego szpitala_porazka.jak nie wiedza co czlowiekowi dolega to kaza leczyc sie u psychiatry.do tego jedna pani doktor wrecz ironicznie usmiecha sie do pacjenta.

Zgłoś
V8.10.2019 o 21:15

Ten gość to Krzysztof Krawczyk?

Zgłoś
Bozka8.10.2019 o 20:18

Powtarzam to po raz kolejny...Mamy spadek po Rogalu....Robili ci chcieli ,rozpieszczeni przez poprzednikow..Szantażują i dostają ci chcą.A.,że nowy dyro nie ma swojego zdania to i z nim robią co chcą...

Zgłoś
Misia8.10.2019 o 18:15

Chirurgia? Czy onkologia? Szpitale powiatowe nie będą brane pod uwagę i szpitale wojewódzkie wydzielone będą świadczyć procedury onkologiczne.Chirurdzy niech zaczną zaopatrywać pacjentów po urazach.Ortopedia tak ,ale są to usługi wysokospecjalistyczne jak.np.wszczepianie endoprotez,skomplikowane złamania wymagające łączników metalowych.PiS wygra wybory,zlikwiduje NFZ, zmieni ustawy i przepisy i wtedy inwestycja w nową salę operacyjną będzie kolejnym bublem....

Zgłoś
Eco8.10.2019 o 18:03

Bażant a Ty poprostu jesteś głupi

Zgłoś
Eco8.10.2019 o 18:01

A ja leżałem we Wrocku i u nas i uważam że Nasz szpital jest ok. Super opieka.

Zgłoś
Brando8.10.2019 o 16:25

Śmieszny ten koleszka

Zgłoś
bol8.10.2019 o 15:58

Drodzy wyborcy prawa i sprawiedliwości musicie zrozumieć że służba zdrowia jest w czarnej dupie w całym kraju.

Zgłoś
Bażant8.10.2019 o 15:43

Dajcie spokój z tym szpitalem.Komu to potrzebne?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Remont budynku komendy zakończy się szybciej?
dzisiaj o 08:37/ Aktualności
Przenosiny komendanta policji? Znamy jego stanowisko
dzisiaj o 07:51/ Aktualności
Gminne mistrzostwa. Jak poszło drużynom?
dzisiaj o 07:26/ Sport
Powstaną nowe mieszkania socjalne
dzisiaj o 06:20/ Aktualności
Cała Oleśnica Biega o akcji dla Tosi i Frania
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube