reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 7 czerwca. Imieniny Roberta, Wiesława, Ariadny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Burmistrz Jan Bronś o szkole katolickiej

Aktualności22.09.2019 o 19:26Komentarzy: 94
Publikujemy oświadczenie burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia na temat Katolickiej Szkoły Podstawowej.***

Likwidacja Szkoły Katolickiej…

Sugestie, refleksje, pytania z tezą, czy pomówienia?

Kilka faktów:

1. Szkołę likwiduje organ, który ją utworzył. Podobnie jest z przedszkolem. Miasto nie ma więc żadnych kompetencji, by decydować o istnieniu bądź nieistnieniu placówek prywatnych, których nie utworzyło.

2. Miasto od lat wspiera Szkołę Katolicką poprzez zapewnienie jej praktycznie za darmo obiektu do funkcjonowania (czynsz miesięczny za budynek wynosi 1 zł netto!). Oprócz tego regularnie płaci dotację na jej funkcjonowanie, podobnie zresztą jak dotacje na Przedszkole Katolickie i przedszkole Zielone Ogrody w budynku CUS. Nie ma żadnych planów, aby umowy najmu wypowiedzieć, ale trudno zgodzić się z oczekiwaniami podmiotu prowadzącego tę Szkołę i niektórych radnych miejskich, aby Miasto miało partycypować w kosztownych modernizacjach terenu położonego obok Szkoły i służącego głównie tej placówce.

3. Miasto chce obniżyć opłatę za wyżywienie w przedszkolu w budynku CUS, bo zgodnie z przepisami rodzice mają w tym przedszkolu pokrywać tylko koszty zakupu żywności niezbędnej do przygotowania posiłków dla dzieci. Koszty przygotowania posiłków (część płac z pochodnymi pań z kuchni część kosztów wody, c.o. prądu oraz gazu) musi pokryć organ prowadzący przedszkole, to jest osoba, która je utworzyła – nie Miasto i nie rodzice. Informacja ta została przekazana zarówno przedstawicielom rodziców, jak i osobie prowadzącej to przedszkole. Informacja ta, wynikająca na wprost z przepisów oświatowych, jest doskonale znana poprzednim władzom samorządowym, a już na pewno poprzedniemu burmistrzowi.

Jan Bronś

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (94)

Oleśniczanin25.09.2019 o 17:24

Perturabo,o czym ty mówisz,gdyby nie pieniądze,które za to otrzymujesz twoje rozumowanie było by katastroficzne odmienne.

Zgłoś
Perturabo23.09.2019 o 22:56

Chyba, że finansujemy wszystkie po równo; muzułmańskie, żydowskie, prawo sławne oraz inne prywatne nie religijne.

Zgłoś
Eva23.09.2019 o 22:54

Ale też żadna grupa nie powinna być wyłączana np. z finansowania czy partycypowania w budżecie. (Perturabo: "wyłączyłbym szkoły katolickie i innych wyznań spod finansowania...".)

Zgłoś
Perturabo23.09.2019 o 22:51

Tak, dlatego żadna grupa (wyznanie w tym wypadku ) nie powinna być uprzywilejeowana kosztem innych.

Zgłoś
Eva23.09.2019 o 22:49

A istotą państwa świeckiego jest rezygnacja przez państwo z różnicowania obywateli według kryteriów religijnych.

Zgłoś
Perturabo23.09.2019 o 22:36

//strajk.eu/polacy-chca-swieckiego-panstwa/

Zgłoś
Eva23.09.2019 o 22:32

Nie chcą czego? Finansowania oświaty?

Zgłoś
Perturabo23.09.2019 o 22:02

Ale Polacy nie chcą.

Zgłoś
Eva23.09.2019 o 21:45

@Perturabo. To zrób sobie research jak to wygląda na świecie. Niepubliczne szkoły (także katolickie) w wielu państwach są finansowane przez rząd, w niektórych na równi ze szkołami publicznymi.

Zgłoś
Wyborca23.09.2019 o 20:56

W telewizji widać było jak to urząd miejski w Oleśnicy zrealizował budżet obywatelski. Na obrzeżach Oleśnicy są dwie szkoły, jedna na Lucieniu druga na Ratajach. Obejrzyjcie obie szkoły a potem wyciągnijcie wnioski i dyskutujcie.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube