reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 11 lipca. Imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nauka języka przez rozrywkę i nie tylko [WIDEO]

Ciekawostki22.09.2019 o 08:32Komentarzy:
Oleśniczanin Tomasz Popowicz jest autorem projektu Lingua, polegającego na internetowej i bezpłatnej nauce języka angielskiego na podstawie m.in. zagranicznych produkcji filmowych oraz seriali.


Tomasz Popowicz

Oleśniczanin Tomasz Popowicz od lat jest nauczycielem języka angielskiego. W przeszłości uczestniczył w międzynarodowych projektach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Te doświadczenia oraz obserwacje polskiego Internetu skłoniły go do założenia projektu Lingua. - Od dawna szukałem filmów edukacyjnych z języka angielskiego na podstawie filmów hollywódzkich. Skoro ich nie było, to pomyślałem, że czemu samemu ich nie zrobić - mówi nam T. Popowicz.

Zaczął od stu najpopularniejszych słów. Do tego każdy może usłyszeć ich wymowę z ust popularnych aktorów, a autor przy okazji zachęca do powtarzania każdego z nich. Nowsze produkcje dotyczą czasowników nieregularnych, których można nauczyć się na pamięć. Tu za tło posłużyły efekty wodne, a także różne zakątki Oleśnicy.

Nasz rozmówca uważa, że ta forma może przydać się nauczycielom oraz osobom, które samodzielnie chcą zacząć przygodę z językiem angielskim lub pragną douczyć się pewnych wyrażeń. Całość przybrała luźną formę, aby dzięki kontekstowi łatwiej było zrozumieć znaczenia.

- Nauka przez zabawę mówi się, że obowiązuje do trzeciej klasy podstawówki. Jest to przeznaczone od czwartej klasy plus do góry - uśmiecha się pomysłodawca projektu Lingua. Nie kryje przy tym satysfakcji z faktu, że jego uczeń z podstawówki otworzył się na rozmowę w obcym języku dzięki kombinacji niektórych wyrazów.

- Jest to inna metoda. W szkole na tak zwany speaking, czyli mówienie jest mały nacisk, bo jest mało możliwości. A tutaj dzieci w piątej i szóstej klasie mówią - dodaje T. Popowicz. W planach ma publikację kolejnych edukacyjnych produkcji na swojej stronie w serwisie YouTube oraz na koncie na Facebooku.

Wideo: Tomasz Popowicz, Lingua


Zobacz też:
- Lingua na YouTube
- Lingua na Facebooku


pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube