reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 4 kwietnia. Imieniny Izydora, Wacława, Platona.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kolejny etap budowy trasy rowerowej w Oleśnicy

16.09.2019 o 16:10Komentarzy: 25Kategoria: Aktualności
W ramach budowy blisko trzykilometrowej trasy rowerowej w Oleśnicy wykonawca rozpoczął kolejny front robót. Tym razem prace wykonywane są przy ul. 11 Listopada. Przypominamy szczegóły i założenia realizowanej inwestycji.Niedawno rozpoczął się kolejny front robót, którego elementem finalnym będzie nowa trasa rowerowa w Oleśnicy o długości 2,8 kilometra. Tym razem prace rozpoczęły się w ciągu ul. 11 Listopada.

Przypomnijmy, przedmiotem inwestycji jest budowa trasy rowerowej od ul. Wojska Polskiego do południowej granicy miasta. Trasa będzie przebiegać ulicami: Skłodowskiej, 11 Listopada, Reja, 3 Maja, Ludwikowską wraz z sięgaczem do dworca PKP ulicą Kolejową.

Założeniem było wybudowanie wyodrębnionej drogi dla rowerów na całej długości trasy. Z uwagi na niewystarczającą ilość miejsca w pasie drogowym ul. Ludwikowskiej odcinkowo będzie to ciąg pieszo - rowerowy natomiast w części ul. 11 Listopada (na odcinku od ul. Hallera do ul. Reja) w ul. Kolejowej za wiaduktem w kierunku dworca oraz w ulicach Reja i 3 Maja będą to trasy wyznaczone w istniejących jezdniach przy zastosowaniu oznakowania drogowego.

- Celem zadania jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wydzielenie drogi rowerowej w istniejących drogach powiatowych na terenie Oleśnicy. W szczególności celem jest zapewnienie możliwości bezpiecznego przejazdu rowerem w osi północ - południe od ulicy Wojska Polskiego poprzez ulice Skłodowskiej, 11 Listopada, Kolejową, Reja i Ludwikowską do granicy Miasta - informuje Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy,

W obrębie dworca kolejowego zostanie wykonany parking bike&ride dla rowerzystów korzystających z innych dostępnych środków komunikacji. Wartość inwestycji wynosi 2.132.489,32 zł. Zadanie realizowane jest przez Miasto Oleśnicę - Sekcję Dróg Miejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych przy dofinansowaniu ze środków europejskich. Natomiast wykonawcą robót budowlanych wybranym w przetargu został Zakład Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego Edward Kucułyma sp.z o. o. z Oleśnicy.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest do końca października, a udostępnienie do eksploatacji w połowie listopada bieżącego roku.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

MojaOlesnica.pl16.09.2019 o 18:36

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
o.Rydzyk16.09.2019 o 18:35

He he he, ścieżki rowerowe szersze od samochodów, chodniki dla pieszych ale chyba tylko postury dzieci do lat 10. Kogoś poniosło z tym projektem. W kaftan i na sygnale po tej ścieżce rowerowej

Zgłoś
ddd16.09.2019 o 17:03

Wszędzie te ścieżki, a piesi to muszą się wzajemnie puszczać bo takie wąskie chodniki zostają.

Zgłoś
...16.09.2019 o 16:50

Kierownik budowy powinien się dokładnie przyjrzeć jednemu panu z załogi pracującej przy ścieżce rowerowej, jest bardzo agresywny . Słychać tylko jego jak ubliża przechodniom a zwłaszcza paniom ,a jak jest jeszcze niepełnosprawna no to puszczają wszystkie hamulce.

Zgłoś
Andzia16.09.2019 o 16:36

Jak to będzie z kostki to niech spadaja z taka ścieżką. Owszem dla starszych osób czy dzieci lub ci co wolno jeżdżą to jak naj ale w innych przypadkach to nie nadaje sie na szybką jazde

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
27 osób z powiatu z koronawirusem!
wczoraj/ Aktualności
Tosia w USA coraz bliżej terapii genowej!
wczoraj/ Aktualności
Długi czas oczekiwania na wyniki. Apel wicedyrektor szpitala!
wczoraj/ Aktualności
Twardogórscy lekarze bez koronawirusa
wczoraj/ Aktualności
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa w województwie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube