reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 29 marca. Imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kolejny etap budowy trasy rowerowej w Oleśnicy

16.09.2019 o 16:10Komentarzy: 25Kategoria: Aktualności
W ramach budowy blisko trzykilometrowej trasy rowerowej w Oleśnicy wykonawca rozpoczął kolejny front robót. Tym razem prace wykonywane są przy ul. 11 Listopada. Przypominamy szczegóły i założenia realizowanej inwestycji.Niedawno rozpoczął się kolejny front robót, którego elementem finalnym będzie nowa trasa rowerowa w Oleśnicy o długości 2,8 kilometra. Tym razem prace rozpoczęły się w ciągu ul. 11 Listopada.

Przypomnijmy, przedmiotem inwestycji jest budowa trasy rowerowej od ul. Wojska Polskiego do południowej granicy miasta. Trasa będzie przebiegać ulicami: Skłodowskiej, 11 Listopada, Reja, 3 Maja, Ludwikowską wraz z sięgaczem do dworca PKP ulicą Kolejową.

Założeniem było wybudowanie wyodrębnionej drogi dla rowerów na całej długości trasy. Z uwagi na niewystarczającą ilość miejsca w pasie drogowym ul. Ludwikowskiej odcinkowo będzie to ciąg pieszo - rowerowy natomiast w części ul. 11 Listopada (na odcinku od ul. Hallera do ul. Reja) w ul. Kolejowej za wiaduktem w kierunku dworca oraz w ulicach Reja i 3 Maja będą to trasy wyznaczone w istniejących jezdniach przy zastosowaniu oznakowania drogowego.

- Celem zadania jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wydzielenie drogi rowerowej w istniejących drogach powiatowych na terenie Oleśnicy. W szczególności celem jest zapewnienie możliwości bezpiecznego przejazdu rowerem w osi północ - południe od ulicy Wojska Polskiego poprzez ulice Skłodowskiej, 11 Listopada, Kolejową, Reja i Ludwikowską do granicy Miasta - informuje Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy,

W obrębie dworca kolejowego zostanie wykonany parking bike&ride dla rowerzystów korzystających z innych dostępnych środków komunikacji. Wartość inwestycji wynosi 2.132.489,32 zł. Zadanie realizowane jest przez Miasto Oleśnicę - Sekcję Dróg Miejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych przy dofinansowaniu ze środków europejskich. Natomiast wykonawcą robót budowlanych wybranym w przetargu został Zakład Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego Edward Kucułyma sp.z o. o. z Oleśnicy.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest do końca października, a udostępnienie do eksploatacji w połowie listopada bieżącego roku.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

Recydywa19.09.2019 o 06:19

Brawo Jasiu zalać betonem w pizdu wszystko

Zgłoś
Do trytka17.09.2019 o 14:48

@trytka. Marzenia twoje się nigdy nie spełnią dopuki u władzy w polsce będzie pis i wielu baranów na stołkach kierowniczych nie mających żadnego pojęcia o swojej pracy. Przykłady powinno się brać tylko takie które są powielane przez wiele krajów, bo się sprawdziły i są przemyślane. W naszym kraju, wszystko jest na opak pierw np taki pl zwycięstwa w tym mieście się buduje za grube miliony, a później się pyta mieszkańców czy taki może być i czy się wszystkim podoba. Nikt nie zapytał o funkcjonalność, nikt nie opracował prac nad zielenią na przyszłość dla następnych pokoleń, zero bezpieczeństwa i zero stref dla osób niepełnosprawnych, dzieci też tu nie uwzględniono. Tak to jest z polityką pisiowską w tym kraju rydzyka

Zgłoś
Trytka17.09.2019 o 13:35

I znów lampy na środku ścieżki rowerowe,co za kraj,bierzmy przykłady od Holendrów.

Zgłoś
Zzz17.09.2019 o 08:03

Tylko bez krawężników, proszę.

Zgłoś
Staś i Nel17.09.2019 o 07:54

Podobna sytuacja na ul. Skłodowskiej. Równiuteńki asfalt. Jeśli ktoś się upierał na ścieżkę rowerową wystarczyło wiaderko farby zamiast wyrzucać miliony złotych.

Zgłoś
Oleśniczanka17.09.2019 o 06:59

Wszystko pięknie ścieżki rowerowe potrzebne, tylko nikt nie zadbał o bezpieczeństwo pieszych a w szczególności o dzieci na ulicy Ludwikowskiej jest bardzo niebezpiecznie ze Stolarskiej nie można wyjść wszystko rozkopane to jest po prostu jakiś skandal. Duży zakręt auta szybko jeżdżą powinno być ograniczenie prędkości.

Zgłoś
Bulbo Bagosz17.09.2019 o 05:53

Nie ma to jak rozwalić dobry, nie zniszczony chodnik. Dodatkowo 3/4 dla rowerzystów, reszta dla pieszych. Brawo....

Zgłoś
MM16.09.2019 o 23:03

@ VH .Zanim zaczniesz pisać to zapoznaj się ze słownikiem ortograficznym, bo wstyd ,ludzie to czytają.

Zgłoś
N16.09.2019 o 22:59

To dziwne bo im widzę więcej rowerzystów tym bardziej wydaje mi się że nie interesują ich żadne przepisy a wydawało Mi się że na drodze obowiązują nas te zame reguły

Zgłoś
Brawo J.Bronś16.09.2019 o 22:57

Brawo J.Bronś, poprzednik nie dałby rady, za małe cohones.

Zgłoś
Kierowca16.09.2019 o 22:56

To ja dodam jeszcze coś od Siebie jak już się tak fajnie przekomarzamy ;) My jako kierowcy samochodów mamy ograniczenia prędkości więc równomierne i logiczne będzie jak ludzie na rowerka również będą korzystać z takich ograniczeń na ścieżkach rowerowych oczywiście wszystko dla bezpieczeństwa pierwszych bo jest ich znacznie więcej jak i od nich tak i od nas ;) wystarczy postawić znak dla pedalarzy (tzw. Rowerzyści łamiąc nagminnie przepisy nie zwracając uwagi na nic)

Zgłoś
Kierowca16.09.2019 o 22:56

To ja dodam jeszcze coś od Siebie jak już się tak fajnie przekomarzamy ;) My jako kierowcy samochodów mamy ograniczenia prędkości więc równomierne i logiczne będzie jak ludzie na rowerka również będą korzystać z takich ograniczeń na ścieżkach rowerowych oczywiście wszystko dla bezpieczeństwa pierwszych bo jest ich znacznie więcej jak i od nich tak i od nas ;) wystarczy postawić znak dla pedalarzy (tzw. Rowerzyści łamiąc nagminnie przepisy nie zwracając uwagi na nic)

Zgłoś
Rowerzysta i rowerzystka 16.09.2019 o 22:53

Rowerzyści powinni płacić wysokie oc i nw by móc się poruszać.

Zgłoś
Potrącony16.09.2019 o 22:12

Może wreszcie ktoś by się pseudo ścieżką wzdłuż Wojska Pol.Nawierzchnia dziurawa, co kilka metrów krawężnik,na odcinku kilometra kilkanaście dróg wyjazdowych dla samochodów,wszystko w bezpośredniej styczności z ruchliwym pasem a podczas deszczu rowerzysta ma prysznic błotny dzięki samochodom przejeżdżającym niecały metr od niego.Niech zatem nikogo nie dziwi , że jedzie jezdnią lub chodnikiem.

Zgłoś
tolek16.09.2019 o 22:02

I całe szczęście że do granic miasta . A nie do końca Ludwikowskiej gdzie nie ma kanalizacji a porąbane ścieżki by robili

Zgłoś
VH16.09.2019 o 21:29

Jak komuś się nie podoba że jedzie się szybko na roweże, to niech sam jedzie autem na swoje głupie zakupy do marketów 10 km/h. Rowerem ludzie prują do pracy, żeby się nie spóźnić. I tak mamy tródniej od tych obrzydliwych samochodziarzy, i jedziemy wolniej od nich (całe szczęście, że samochodziaże muszą kisić tyłek w korkach w godzinach szczytu, dobrze wam tak ;). A jak ktoś się ze mną nie zgadza, to pewnie ci sami co sąprzeciwni WORDowi w Oleśnicy. Serio tak ciężko wam o pracę, że musicie dowalać rowerzystom żeby mieć fory na rynku pracy? Zjeżdżać do sklepów na zakupy za milion złotych, rowerzystom pozwólcie ciężko pracować burżuje, i im nie utrudniajcie dojazdu.

Zgłoś
Zniesmaczony16.09.2019 o 20:33

W tym miejscu przy ulicy powinny być drzewa, a nie kolejny kawałek bruku.

Zgłoś
Mi16.09.2019 o 20:11

Jak robią gowniane ścieżki to czemu się dziwicie, że po ulicy jeżdżą? Krawężniki na drogach rowerowych? Choooore. Ścieżka która jest zaslonieta przez pakujące auta (ul. Cmentarna) ? Super bezpieczne. O nawierzchni z kostki nie wspomnę... Standardem obecnie jest ścieżka asfaltowa

Zgłoś
Marian16.09.2019 o 20:04

Kiedy będzie chodnik od mostu kolejowego na wądoly tam nawet pobocza nie ma? Dzieci chodzą do szkoły po jezdni.

Zgłoś
Owca16.09.2019 o 19:16

Droga rowerowa a i tak 95 procent jejzdzij po ulicy ;) dziś aż 17 osób widziałem. Tylko młode do 14 -16 lat z 3 osoby jechały.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawieszono rozgrywki OLA
dzisiaj o 07:08/ Aktualności
ZUS jest gotowy na pomoc przedsiębiorcom
dzisiaj o 06:15/ Aktualności
Dwadzieścia osób zakażonych koronawirusem!
wczoraj/ Aktualności
Policja przez megafony apeluje o pozostanie w domach
wczoraj/ Aktualności
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa w województwie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube