reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 6 czerwca. Imieniny Dominiki, Norberta, Laurentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Koncert romskiego zespołu Romanca

Kultura16.09.2019 o 09:01Komentarzy: 0
W niedzielę w ramach Dni Europy przed oleśnicką publicznością w MOKiS-ie wystąpił romski zespół Romanca.* * *

Międzynarodowy zespół pieśni, muzyki i tańca Romów - nowatorskie brzmienie tradycyjnej muzyki romskiej z różnych stron świata!

Zespół został założony w 1956r. przez Przewodniczącego Rady Starszyzny Romów - Zbigniewa Bilickiego. Jako inicjator kultury romskiej w Olsztynie, zawsze dbał o to by koncerty ukazywały autentyczny folklor Romów. My jako młode pokolenie staramy się kontynuować i rozwijać naszą tradycję, o którą przez wiele lat dbał nasz nauczyciel - Zbigniew Bilicki.

Nasz zespół ma wieloletnią tradycję, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Od czasu założenia zespołu wyszkoliło się w nim do dnia dzisiejszego już 6 pokoleń artystów romskich.
Aktualnie zespół stanowi młode pokolenie artystów romskich, którzy nadal pielęgnują swój folklor, jednak prezentowany jest on w nieco "rozbudowanej wersji". Folklor romski ma charakter międzynarodowy, a muzyka romska jest bardzo urozmaicona, ponieważ różni się brzmieniem i stylem, w zależności od kraju z którego pochodzi. Mieszając różne style muzyki romskiej, a także aranżując własne interpretacje, zespół uzyskuje niepowtarzalne, nowatorskie brzmienie. Na koncertach wykorzystywane są Tradycyjne instrumenty takie jak: skrzypce, gitary, akordeon, tamburyn i inne...

Nasza zasada – gramy i śpiewamy tylko na żywo!

Romanca

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube