reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest środa, 19 lutego. Imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Bezpieczeństwo rowerzystów i nie tylko

12.09.2019 o 17:42Komentarzy: 6Kategoria: Aktualności
Oleśniccy policjanci dzisiaj od godzin porannych prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze szczególnym nadzorem objęli rejony przejść dla pieszych na ruchliwych drogach terenu Oleśnicy oraz powiatu oleśnickiego.Po raz kolejny przypominamy kierującym. Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas z dużej odległości, a to daje możliwość szybszej reakcji na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy rozejrzeć się. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, jest niedozwolone.

Pomimo zbliżającej się jesieni rowerzyści wciąż są aktywni na drogach. Dlatego też oleśniccy policjanci przypominają, że wyjeżdżając jednośladem na drogi publiczne zawsze powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż także jesteśmy niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

mł.asp. Aleksandra Pieprzycka / KPP w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (6)

Do wszystkich rowerzystów 13.09.2019 o 17:51

Do rowerzystów, jak potracisz dziecko niezależnie czy na chodniku, czy na ścieżce rowerowej, czy na drodze. Masz pewne dożywocie, a sumienie zacznie cię dręczyć jak pomyślisz o swoim dziecku gdyby się znalazło w takiej sytuacji.

Zgłoś
Miejska fantazja13.09.2019 o 14:58

Wzdłuż muru przy ul.Sinapiusa zadbano o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, kładąc czerwoną kostkę pod ławki , zamiast po przeciwnej stronie ! Genialne ...

Zgłoś
kierowca i rowerzysta12.09.2019 o 22:47

Może najwyższa pora zająć się rowerzystami, którzy zapominają o istnieniu ścieżek rowerowych???? Albo nie- skoro rowerzyści jeżdżą po jezdni, pomimo istnienia obok ścieżki- to ja samochodem pojadę po...chodniku. A co mi tam.

Zgłoś
Wodnik Szuwarek12.09.2019 o 20:45

Jak już policja wybierze się nad stawy z mandatami to niestety, ale 99% mandatów będzie dla beztroskich pieszych.

Zgłoś
se12.09.2019 o 19:44

betonowe miasteczko,a czy ci spacerowicze i ich dzieci nad stawami poruszają się po szlaku dla pieszych,czy bezładnie lażą od krawężnika do krawężnika włażąc pod koła rowerzystom?

Zgłoś
Betonowe miasteczko12.09.2019 o 19:15

Na weekend przy ładnej pogodzie zapraszamy panów policjantów nad stawami, gdzie całą dobę jest wyścig rowerzystów między dziećmi i spacerowiczami. To samo będzie się działo na pl zwycięstwa jeśli chodzi o ten dziwny tor wyścigowy dla rowerzystów i rolkarzy. To już dawno nie są miejsca gdzie mieszkańcy mogą odpocząć, zrelaksować się.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zaproszenie na czwarty Męski Różaniec
dzisiaj o 15:12/ Aktualności
Ukradziono puszkę z pieniędzmi dla Tosi!
dzisiaj o 12:36/ Aktualności
Ordynator oskarża antyaborcyjnych działaczy
dzisiaj o 12:20/ Aktualności
Bypassy powstaną przy dwóch rondach
dzisiaj o 11:40/ Aktualności
Kto zastąpi naczelnika wydziału w ratuszu?
dzisiaj o 09:49/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube