reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 23 stycznia. Imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

CAO ze szkoleniami w Oleśnicy

12.09.2019 o 09:07Komentarzy: 3Kategoria: Aktualności
Centrum Aktywności Obywatelskiej zaprasza na szkolenia w Oleśnicy.* * *

Fundacja Manufaktura Inicjatyw z Wrocławia zakończyła w Oleśnicy pierwszy etap działań w ramach projektu Centrum Aktywności Obywatelskiej.

Przy wsparciu Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja w sierpniu odbył się bezpłatny kurs „Szkoła liderów-animatorów” w którym wzięli udział pracownicy jednostek samorządu, a także przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i Lokalnej Grupy Działania „Dobra Widawa”.

Podczas szkoleń poruszane były takie tematy jak: mobilizowanie ludzi do działania; diagnozowanie problemów lokalnych; kompetencje lidera/animatora; praca metodą projektów; pozyskiwanie środków na działania w społeczności lokalnej; komunikacja społeczna czy praca w zespole. Efektem kursu będzie m.in. zrealizowanie w październiku wspólnej inicjatywy dla mieszkańców – więcej szczegółów już wkrótce!

A przed nami kolejne działania w ramach projektu! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zgłaszaniem się do kolejnych szkoleń. W programie m.in.:

Szkolenie „Zakładanie i prowadzenie fundacji i stowarzyszeń” - szkolenie ma na celu przedstawić możliwości oraz perspektywy jakie daje założenie i prowadzenie stowarzyszenia lub fundacji. Poruszane tematy to m.in.: aspekty prawne prowadzenia (zakładanie stowarzyszeń, fundacji - przepisy prawa regulujące działanie NGO, akt założycielski, opracowywanie statutu, uzupełnianie wniosku o rejestrację fundacji / stowarzyszenia - praca zespołowa na formularzach); podstawy prowadzenia NGO - standardy w NGO, obowiązki NGO, tworzenie dokumentów, zawiązywanie partnerstw , planowanie działań, tworzenie planu pracy organizacji, monitoring działań.

Szkolenie „Pozyskiwanie i rozliczanie grantów dla NGO” - celem szkolenia jest nabycie umiejętności pozwalających na: analizę możliwości dotacyjnych podmiotu, stworzenie koncepcji projektu, dobór źródeł pozyskania dofinansowania, opracowanie i złożenie dokumentacji aplikacyjnej, stworzenie zespołu projektowego oraz prawidłową realizację zaplanowanych działań, właściwą realizację działań związanych z promocją, sprawozdawczością i ewaluacją, osiągnięciem założonych produktów i rezultatów, rozliczenie finansowe projektu, przygotowanie do kontroli projektu, zachowanie wymaganego okresu trwałości projektu. Warsztaty praktyczne z przygotowywania projektu odbędą się na bazie prawdziwej dokumentacji konkursowej i obowiązującego Generatora Wniosków. Nacisk na poszczególne zagadnienia będzie modyfikowany w zależności od specyfiki danej grupy szkoleniowej (tj. doświadczenia uczestników czy podmiotów jakie reprezentują).

Szkolenie „Organizacja wolontariatu. Prawa i obowiązki wolontariusza” - tematyka szkoleń to m.in. wolontariat w pierwszych krokach; prawa i obowiązki wolontariusza; odkrywanie własnego potencjału do działań społecznych; trudne sytuacje w pracy wolontariusza.

Doradztwo dla organizacji pozarządowych i osób planujących założyć NGO – konsultacje z zakresu zakładania i prowadzenia organizacji pozarządowej, porady księgowe, prawne oraz inne porady specjalistyczne.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Wypełniony i zeskanowany formularz należy wysłać do 19.09.2019 roku na adres mailowy [email protected] lub złożyć w formie pisemnej w sekretariacie Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja przy ul. Reja 10 z dopiskiem „CENTRUM AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ”.

Zadanie Centrum Aktywności Obywatelskiej Fundacji Manufaktura Inicjatyw dofinansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (3)

NGO13.09.2019 o 15:33

Formularz w tej chwili do pobrania jest na Facebookowej grupie "Centrum Aktywności Obywatelskiej - szkolenia i doradztwo dla NGO" https://www.facebook.com/groups/435658020383929/. Dla osób, które nie mają kont na tym profilu społecznościowym więcej info pod numerem telefonu 533 351 410 i mailowo [email protected]

Zgłoś
osa12.09.2019 o 15:58

co- szkolenie lgbt się zaczyna?

Zgłoś
zainteresowany12.09.2019 o 10:55

Wypełniony i zeskanowany formularz ..... a nie wiecie skąd go pobrać ??

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
WOŚP-owy golf na licytacji dla Tosi
dzisiaj o 12:56/ Ciekawostki
Bieg z sercem dla Tosi i Frania
dzisiaj o 12:52/ Sport
Tosia w szpitalu, a jej rodzice błagają o pomoc!
dzisiaj o 11:25/ Aktualności
Dzień Babci i Dziadka Przedszkola nr 3
dzisiaj o 10:41/ Aktualności
SPR Oleśnica zaprasza na mecz
dzisiaj o 09:18/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube