reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 27 lutego. Imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nowe miejsca parkingowe na Armii Krajowej?

11.09.2019 o 09:59Komentarzy: 9Kategoria: Aktualności
Pomimo sprzeciwu konserwatora zabytków co do pierwszej koncepcji, wciąż jest szansa, że na ulicy Armii Krajowej w Oleśnicy powstaną nowe miejsca parkingowe. Urzędnicy uspokajają przy tym, że inwestycja zlokalizowana będzie wyłącznie wzdłuż drogi.


Ulica Armii Krajowej w Oleśnicy / fot. arch.

Oleśnicki samorząd planuje przebudować odcinek ulicy Armii Krajowej. - Przebudowa drogi powiatowej w ul. Armii Krajowej będzie polegać na budowie zatoki parkingowej i przebudowie chodnika na odcinku terenu Szkoły Podstawowej nr 1. Planowane jest wykonanie zatoki parkingowej do parkowania samochodów osobowych wzdłuż jezdni. Pojemność zatoki wyniesie około 14 miejsc parkingowych - mówił nam w lutym Krzysztof Fink z SDM. Od tego czasu wykonano niezbędną dokumentację, ale inwestycja została zablokowana przez konserwatora zabytków, o czym na ostatniej sesji Rady Miasta Oleśnicy poinformował burmistrz Jan Bronś.

Teraz - jak się okazuje - Sekcja Dróg Miejskich opracowuje kolejną koncepcję powstania miejsc parkingowych w tym miejscu. Mają być one jednak zlokalizowane bliżej jezdni, dzięki czemu być może uda się zyskać przychylność konserwatora.

Część osób niepokoi się, że zlokalizowane w pobliżu ogrodzenie Szkoły Podstawowej nr 1 zostało przesunięte o co najmniej kilkanaście metrów. - Inwestycja zniszczy bezpowrotnie piękno szkoły, której atutem jest duży teren zielony. Teren, który służy uczniom szkoły, a mieszkańcom zapewnia trochę zieleni w i tak już zabetonowanym mieście. To miejsce staje się zbiorowiskiem parkingów - napisał do nas jeden z czytelników.

Urzędnicy uspokajają i wyjaśniają, że miejsca parkingowe zlokalizowane będą wyłącznie wzdłuż jezdni. Przesunięcie ogrodzenia szkoły wynika zaś z podziału nieruchomości dokonywanego przez Zakład Budynków Komunalnych. - W tym miejscu powstaną co najwyżej ławki i nie będzie parkingu - mówią nam pracownicy oleśnickiego magistratu.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

all13.09.2019 o 14:07

Zgadzam się z "park dla szkoły!"

Zgłoś
.....13.09.2019 o 14:04

W tamtym roku płot wymieniany, w tym przestawiany. Przecież to jest jakiś chaos, co komu do głowy przyjdzie.

Zgłoś
oleśniczanin13.09.2019 o 14:04

Kto to wymyślił?? Szkoła służy dzieciom, czy ja się mylę?

Zgłoś
Rodzic12.09.2019 o 20:41

Szkoda ładnie było

Zgłoś
Park dla szkoły! 12.09.2019 o 09:26

Ogrodzenie niech wróci na swoje miejsce, park jest potrzebny dzieciom, a nie pijusom! Posłuchajcie mieszkańców, bo to oni Was wybierali!

Zgłoś
Aa11.09.2019 o 21:02

Miejsca dla kloszarów -tak, miejsca dla dzieci -nie. Polityka wspierania patologii

Zgłoś
Mieszkaniec11.09.2019 o 13:59

Już śpią na ławkach bezdomni i pijani panowie. Teraz miasto niech stworzy dla nich ławki bardziej w głębi może nikt ich nie zauważy i po problemie. Ta drogą chodzą dzieci do szkoły!.

Zgłoś
mi11.09.2019 o 11:21

Szkoda ze zabrali szkole teren. Miało to swój urok.

Zgłoś
Absolwent sp111.09.2019 o 11:20

Brawo!! A swoją drogą dlaczego ZBK ogłaszało przetag na naprawę nowego ogrodzenia, skoro w konsekwecji zostało ono całkowicie przeniesione?? Ławki w parku powstaną dla jeszcze większej ilości pijusów, ktorzy już przesiadują w oddanym dla użytku mieszkańców "trójkącie" przy skrzyżowaniu.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Antyaborcyjny film w kinie? Propozycja Kołacińskiego
dzisiaj o 17:24/ Kultura
Czy salę gimnastyczną uda się wybudować taniej?
dzisiaj o 17:09/ Aktualności
Koronawirus we Włoszech. Relacja oleśniczanek
dzisiaj o 17:01/ Aktualności
Oleśnica Razem o podwyżkach cen za śmieci
dzisiaj o 16:10/ Aktualności
Radni zdecydowali ws. podwyżki cen za śmieci
dzisiaj o 15:59/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube