reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 12 sierpnia. Imieniny Klary, Lecha, Hilarii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Siedlecki krytykuje Kaczyńskiego

Aktualności11.09.2019 o 09:25Komentarzy: 347
Były oleśnicki radny Damian Siedlecki skrytykował słowa prezesa PiS Jarosława na temat modelu rodziny. Wspomina, że jego ojciec zmarł. - Dzisiaj Kaczyński mówi, że nigdy nie byliśmy rodziną. NO KU*WA MAĆ! - komentuje samorządowiec.Niedawno podczas partyjnej konwencji prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński publicznie oświadczył, że "model rodziny to jedna kobieta, jeden mężczyzna i dzieci".

W Internecie zawrzało, a na portalu twitter popularność zdobył wpis oleśniczanina Damiana Siedleckiego, który w poprzedniej kadencji był członkiem Rady Miasta Oleśnicy, a w ostatnich wyborach bezskutecznie kandydował do samorządu z listy komitetu Jana Bronsia.

- Mój ojciec zmarł, gdy ja miałem roczek. Mnie i moje dwie starsze siostry wychowywała mama z babcią. Flaki sobie wypruwała, żebyśmy wyszli na ludzi. Dzisiaj Kaczyński mówi, że nigdy nie byliśmy rodziną. NO KU*WA MAĆ! - napisał.Post D. Siedleckiego w momencie pisania tego artykułu udostępniło 1,8 tys. osób, a polubiło go 7,6 tys. internautów. Do tego cytat z tej wypowiedzi zamieścił m.in. portal naTemat.pl.

Samorządowiec w rozmowie z tym medium wyjawił, że był zdenerwowany słowami prezesa PiS, który chce dyktować Polakom czym jest rodzina. - To paradoks, że zgorzkniały człowiek, który sam jest kawalerem, spogląda na Polskę tylko zza pleców popleczników i ochroniarzy, chce nam wszystkim narzucać definicję rodziny. To dla mnie nie do przyjęcia - mówi Siedlecki w rozmowie z naTemat.

Uznaje to za stosowanie swoistych "etykietek" wobec przedstawicieli społeczeństwa i próby ich antagonizowania. D. Siedlecki wspomina przy tym, że jego mamie było ciężko i dodaje, że on i jego rodzeństwo "wyszli na ludzi". Wszyscy ukończyli studia, dwoje obroniło doktoraty.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (347)

:)11.09.2019 o 23:58

:)

Zgłoś
Majstro 11.09.2019 o 23:54

Jebemeto :)

Zgłoś
Prawdziwa Polska Rodzina11.09.2019 o 23:46

Kot i stary dziad.

Zgłoś
Jj11.09.2019 o 23:44

Ten Siedlecki ma sito w głowie. Rozumny przekaz zrozumiał. Chyba że jego z inwitro wzięli...

Zgłoś
Perturabo11.09.2019 o 23:44

"To wtedy, zdaniem posłów Platformy, wokół SKOK-ów powstaje wiele spółek outsourcingowych, do których wyprowadzane są działania, łącznie z analizą ryzyka kredytowego. Te spółki łączy osoba senatora Grzegorza Biereckiego, który często jest w nich członkiem zarządu. Te dane były ogólnie dostępne na stronach KNF, choć za czasów Marka Chrzanowskiego w KNF zostały usunięte. Dopiero interpelacja posłanki Leszczyny spowodowała, że dane wróciły na stronę. ? Te spółki wysysały pieniądze z Kas. Koszty działalności bieżącej coraz częściej przewyższają przychody z Kas. Taką sytuację zastała KNF, przejmując nadzór nad SKOK-ami ? tłumaczy Leszczyna." https://wiadomo.co/skok-czyli-afera-pis-szokujace-ustalenia-zespolu-parlamentarnego/

Zgłoś
Perturabo11.09.2019 o 23:42

"Sektor SKOK-ów z małych kas, które bazowały na więzi członkowskiej, nagle rozrósł się do takich rozmiarów, że miał do 2 mln członków, a środki zdeponowane sięgały kilkunastu miliardów złotych. ? To nie było bezpieczne i dlatego chcieliśmy objąć SKOK-i nadzorem ? tłumaczy przewodnicząca zespołu. W roku 2009, gdy rządzi już koalicja PO-PSL, do Sejmu trafia projekt obejmujący nadzorem SKOK-i. Jednak po jej uchwaleniu, 30 listopada 2009 roku, ówczesny prezydent Lech Kaczyński nie podpisuje ustawy i odsyła ją do Trybunału Konstytucyjnego. Wniosek Pałacu Prezydenckiego przygotowuje Andrzej Duda, podsekretarz stanu. ? To spowodowało, że SKOK-i pozostały poza nadzorem przez jeszcze 3 lata ? dodaje Izabela Leszczyna."https://wiadomo.co/skok-czyli-afera-pis-szokujace-ustalenia-zespolu-parlamentarnego/

Zgłoś
Perturabo11.09.2019 o 23:41

"Dlaczego KNF objęła dopiero w październiku 2012 roku swoim nadzorem SKOK-i? Posłowie z zespołu śledczego odpowiadają krótko: bo posłowie PiS bronili Kas przed nadzorem Komisji. I wskazują: w 2006 roku rządzi PiS w koalicji z LPR i Samoobroną, premierem jest Jarosław Kaczyński. Większość sejmowa wprowadza ustawę o nadzorze finansowym i powołuje Komisję Nadzoru Finansowego. Poprawka opozycyjnej PO o objęciu nadzorem także SKOK-ów zostaje odrzucona przez koalicję rządzącą." https://wiadomo.co/skok-czyli-afera-pis-szokujace-ustalenia-zespolu-parlamentarnego/

Zgłoś
Perturabo11.09.2019 o 23:18

Ja jestem trzeżwy , to ty masz zaczadzony umysł kelerem i piso-bolszewizmem, zostałeś zmiażdżony argumentami i prrrr, nie wiesz co powiedzieć :D

Zgłoś
Perturabo11.09.2019 o 23:16

@mad, to wytłumacz czemu komisja dot. amber gold nic nie wykazała, nie ma żadnych dowodów na nikogo i co ważniejsze czemu PIS nie powołuje komisji dot SKOKów - afery 3 krotnie wiekszej od amber gold ????

Zgłoś
mad11.09.2019 o 23:15

Perturabo, jak wytrzeźwiejesz, to pogadamy.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube