reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 7 czerwca. Imieniny Roberta, Wiesława, Ariadny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Rozmowy o stacji LNG w Bierutowie [ZDJĘCIA]

Aktualności11.09.2019 o 08:15Komentarzy: 55
Wśród części mieszkańców Bierutowa kontrowersje wzbudzają plany dotyczące budowy stacji LNG przy podstawówce. Burmistrz i przedstawiciele PSG zapewniają o bezpieczeństwie takiej instalacji.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaWczoraj z inicjatywy burmistrza Piotra Sawickiego w Szkole Podstawowej w Bierutowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie planów budowy stacji gazu płynnego LNG przy miejscowym boisku. O kontrowersjach, jakie ten pomysł wzbudza wśród części mieszkańców, pisaliśmy już na łamach portalu MojaOlesnica.pl.

O technicznych aspektach stacji LNG mówili przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa. Przekonywali, że instalacja jest bezpieczna i opisywali, jak ona będzie wyglądała. - Cały obiekt będzie ogrodzony i monitorowany. Wokół każdej stacji znajduje się strefa bezpieczeństwa - usłyszeliśmy. - Jeżeli nawet nastąpiłby wyciek, to byłby to wyciek to betonowej wanny.

Pracownicy PSG odpowiadając na pytania mieszkańców mówili, że jedynie wyładowanie atmosferyczne, katastrofa lub trzęsienie ziemi mogłoby spowodować uszkodzenie stacji. Z kolei burmistrz Bierutowa Piotr Sawicki zauważył, że "gaz płynny nie wybuchnie", natomiast gaz lotny nie wybuchnie póki nie będzie go w powietrzu minimum 15%.

Koszty przyłączenia indywidualnej nieruchomości do sieci wynoszą od około 1900 złotych netto. - Gaz dla danej miejscowości to nie tylko korzyść w postaci potencjalnych inwestorów. To również czyste powietrze - zapewniali przedstawiciele gazowniczej spółki, którzy kilkukrotnie uspokajali mieszkańców, że planowany obiekt będzie bezpieczny. - Stacja będzie okresowo przechodzić przeglądy, a każdym miesiącu będzie kontrolowana przez uprawnionych pracowników - mówiono.

Burmistrz poinformował przy tym, że całość zostanie odgrodzona, a dodatkowo na pobliskim boisku ustawione zostaną piłkochwyty, tak żeby piłki nie wpadały na teren, gdzie znajduje się gaz. - Sama oszczędność na ogrzewaniu szkoły podstawowej to około 70 tysięcy złotych rocznie - ocenia P. Sawicki.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też:
- Kontrowersje wokół gazyfikacji w Bierutowie
- Oświadczenie burmistrza Bierutowa


rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (55)

aaaa16.09.2019 o 19:37

a że tak spytam na czyjej działce ma powstać ten terminal , rozumiem że na gminnej bo chyba nie po układzie na prywatnej przeznaczonej na inne cele zabudowy żeby biedna gmina płaciła za długoterminową dzierżawę podmiotowi prywatnemu lub też część dochodów ze zużycia paliw będzie wpadało do kieszeni właściciela działki. Jeżeli tak to może prokurator powinien zerknąć na przebieg postępowania.

Zgłoś
Jerzy14.09.2019 o 11:17

Odbiera z przedszkola oczywiście.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl14.09.2019 o 11:16

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
do 123 12.09.2019 o 18:05

czytam i nie wiem czy czytam ze zrozumieniem bo nie widzę tych informacji ???? są tylko zapewnienia o bezpieczeństwie. Składać wnioski można a kiedy przewidywana realizacja i za ile. Nie każdy mógł być na spotkaniu. I proszę o konkrety " gmina będzie pomagać" ? Jak konkretnie, żeby się na coś zdecydować i złożyć wniosek trzeba wiedzieć jakie są warunki. Więc skończmy z tymi domysłami.

Zgłoś
12312.09.2019 o 15:38

Przecież na spotkaniu było powiedziane że wnioski mozna składać, że gmina będzie pomagać w tym procesie, więc Ludzie po co te domysły przyjdzcie i słuchajcie ze zrozumieniem , były pytania, były odpowiedzi.Był określony początek i zakres pierwszego etapu ..O szacowanym koszcie przyłącza też mówili na spotkaniu.

Zgłoś
do Maniek12.09.2019 o 09:39

Masz rację Maniek niech burmistrz na swoim fb napisze o potencjalnym koszcie przyłącza do domostwa i niech poda kiedy będzie można składać wnioski i kiedy będzie możliwe podłączenie użytkowników prywatnych czy może to dotyczy tylko urzędu i szkoły? a nazywa się gazyfikacją gminy ?

Zgłoś
Nie wiem12.09.2019 o 09:33

A taki był mądry gdy był po drugiej stronie ,z taką łatwością krytykował, wszystko wiedział na wszystkim się znał a teraz - ja nie wiedziałem ja nie słyszałem , ze tak było ( a był przy władzy ) ja NIE WIEM . Taka postawa ma swoją nazwę....

Zgłoś
chochoł12.09.2019 o 09:15

No cóż , wcześniej kpili z Kobiałki ze z naruszeniem prawa rządzi- czyż teraz najpierw decyzja a potem konsultacje nie są naruszeniem nie tylko prawa ale dobrych zwyczajów? Blado to rządzenie wygląda, oj blado ...

Zgłoś
Ktos11.09.2019 o 21:25

To przez gaz

Zgłoś
kris11.09.2019 o 20:26

CO TEN BURMISTRZ TAKI CZERWONY ?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2020. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube