reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 17 lutego. Imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Protest pod szpitalem przeciwko aborcji

10.09.2019 o 09:46Komentarzy: 84Kategoria: Aktualności
W nadchodzącą sobotę odbędzie się kolejny antyaborcyjny protest pod Powiatowym Zespołem Szpitali z s. w Oleśnicy.


arch.

- W dniu 14 września 2019 r. w godzinach od 11.00 (60 min) odbędzie się zgromadzenie publiczne. Miejsce zgromadzenia: Oleśnica ul. Armii Krajowej 1 (przed wejściem do szpitala). Informacja zgodna z ustawą z dnia 24.07.2015 r. Prawo o zgromadzeniach (Dz. U. z 2019 r. poz. 631) - informuje Urząd Miasta Oleśnicy, który został powiadomiony o nadchodzącej akcji.

Będzie to kolejny antyaborcyjny protest pod placówką, organizowany przez fundację "Pro - prawo do życia". Prawdopodobnie pojawi się transparent ze zdjęciem martwego płodu oraz będzie odmawiany różaniec.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (84)

Straszne 11.09.2019 o 20:44

Eh żal.pl mamy normalne przepisy dot aborcji. To są wyjątkowe sytuacje w których ja bym się nie chciała znaleźć, ani nie chciałabym stać przed wyborem jakie daje polskie prawo. Ale też dlaczego w obliczu krzywdy innych ludzi miałabym za nich decydować. Zabronić pierwsi, taa, ale, żeby pomóc to ślepi.

Zgłoś
Perturabo11.09.2019 o 11:02

Mad czy twoje statystyki dot. aborcji w Polsce uwzględniły szarą strefę oraz "turystykę aborcyjną" ? Dzara strefa to jeszcze jakieś 4 razy a w innych krajach jak np Szwecja statystyki oficjalne są wyższe bo przyjeżdża tam dużo kobiet z takiej np Polski.

Zgłoś
mad11.09.2019 o 09:42

SZWECJA:"Porozumiały się w tej sprawie zrzeszenia położnych, lekarzy położników, neonatologów i ginekologów... Nie będzie żadnych prób resuscytacji późno abortowanych płodów !!!". W normalnym i cywilizowanym kraju zmieniono by możliwość dopuszczalnej aborcji z 22 tygodni do 12, jak jest większości krajów, ale Szwecja to CHORY KRAJ !!

Zgłoś
mad11.09.2019 o 09:36

zw-kowalski, czego dajesz mi przykład? Chyba tylko tego, że w Szwecji osoby niepełnosprawne są częściej widoczne w miejscach publicznych i biorą czynny udział w lokalnych imprezach. Gdyby na dni Oleśnicy przyjeżdżało 10 autobusów z domu pomocy w Ostrowinie, to też widziałbyś dużo osób niepełnosprawnych na ulicy. Klauzula sumienia ... przypomnę jak brzmi Przysięga Hipokratesa ... "Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją"!! Lekarz ma obowiązek leczyć i walczyć o życie człowieka, a nie zabijać. Nik nie ma prawa zmuszać lekarza do dokonywania aborcji, gdy życie matki nie jest zagrożone !! Szwecja jednak to nie jest demokratyczny kraj, nikt tam u was nie liczy się z człowiekiem i jego sumieniem.

Zgłoś
:-) zw-kowalski11.09.2019 o 06:55

mad. Dla mnie jesteś chory. W Polskich statystykach dziwki które stoją na drodze Międzybórz Oleśnica są dziewicami. Według statystyk w Szwecji spożywa się więcej alkoholu niż w Polsce. A na cały powiat mamy tylko dwa sklepy monopolowe. Zamknięte w niedziele i święta. Ja daję ci przykład, że mimo tak liberalnego prawa w Szwecji rodzi się tu tak dużo osób niepełnosprawnych. I to jest zasługa pomocy państwa szwedzkiego. Jeśli statystycznie tyle niepełnosprawnych nie rodzi się w Polsce to jest to dowód jak wielkie jest podziemie aborcyjne w Polsce. Ja przerywanie ciąży traktuje jako zło ale nie jestem za tak bandyckim zakazem i debilną klauzulą sumienia. Niedługo żołnierze i policjanci zgodnie z klauzula sumienia nie będą strzelali do przestępców czy przeciwników na wojnach. Jak chcesz mieć klauzulę sumienia to zmień zawód. Tak jak urząd skarbowy czy ZUS pisze tobie, że działalność gospodarcza prowadzisz na własne ryzyko.

Zgłoś
mad11.09.2019 o 00:54

SZWECJA TO CHORY KRAJ !! Co zrobiono, by nie dopuścić do tak przerażających sytuacji??? "Porozumiały się w tej sprawie zrzeszenia położnych, lekarzy położników, neonatologów i ginekologów... Nie będzie żadnych prób resuscytacji późno abortowanych płodów !!!".

Zgłoś
mad11.09.2019 o 00:49

SZWECJA TO CHORY KRAJ !! W ubiegłym roku telewizja szwedzka nagłośniła historię lekarki neonatolożki, przewodniczącej grupy etycznej zrzeszenia neonatologów, która próbowała ratować życie późno usuwanych płodów. Lekarka powiedziała, że kiedy widzi chore dziecko, które potrzebuje szybkiej pomocy, to staje na wysokości zadania. Tak też postąpiła, gdy w szpitalu w Eskilstunie położna przy zabiegu aborcji w 22. tygodniu ciąży poprosiła lekarkę o interwencję, ponieważ sytuacja stała się "nieprzyjemna". "To (dziecko) poruszało się, trochę piszczało, machało rękami i nogami i serce mu biło" ? opowiadała neonatolożka. "Uczyniłam, co mogłam, by je wspomóc w oddychaniu i przedsięwzięłam to, co się robi z dziećmi urodzonymi dużo przedwcześnie" - relacjonowała. Płód usuwany w 22. tygodniu to już w sensie prawnym dziecko - podkreśliła lekarka.

Zgłoś
mad11.09.2019 o 00:41

"W Szwecji wykonuje się rocznie pomiędzy 35 tys. a 38 tys. aborcji", to statystycznie na jedną kobietę dużo więcej niż w Polsce (około 100 tys. aborcji rocznie).

Zgłoś
mad11.09.2019 o 00:36

Szwecja to chory kraj: "W Szwecji nie ma czegoś takiego jak klauzula sumienia. Jeżeli jesteś lekarzem i nie chcesz wykonywać pewnych zabiegów, zmień zawód".

Zgłoś
Jacqualine10.09.2019 o 23:59

To jak kobieta nosi martwe dziecko czy poroni to wg tych mocherow jest aborcja?! Bo niestety tak to jest liczone widocznie w statystykach, czy nie zdają sobie sprawy że tam na piętrze kobiety rodzą i nie mają ochoty słuchać tych modlow

Zgłoś
:-) zw-kowalski10.09.2019 o 23:27

Ateisto. Polska nie jest wolnym krajem. Z RODO zrobiliście STAN WOJENNY. o co się u Was dzieje jest bardzo trudne do zrozumienia.

Zgłoś
:-) zw-kowalski10.09.2019 o 23:24

Szwecja ma najbardziej liberalne prawo aborcyjne. I co ciekawe widzę tu wręcz wysyp osób niepełnosprawnych od urodzenia w tym z zespołem Downa.Czyli nie zakaz tu działa. Są takie chwile na Rynku lub na jarmarkach , że ma się wrażenie, że jest się w miejscowości uzdrowiskowej w której leczą takie powikłania czy niepełnosprawność. Tylko, że tu państwo nie modli się za osobę niepełnosprawną a pomaga realnie. Wyobraźcie sobie, że jest City Group w której osoby z autyzmem i na wózkach inwalidzkich sprzątają miasto. Dla mnie to był szok a miasto Oleśnica nie chce zatrudnić w urzędzie niepełnosprawnych tylko woli płacić dodatkowe składki do FRON

Zgłoś
Perturabo10.09.2019 o 21:47

@ Ateista, jasne, każdy ma prawo do demonstracji, protestu w wolnym kraju ale to też ma jakieś ograniczenia. Na epatowanie w przestrzeni publicznej drastycznymi treściami mogącymi szkodzić ludziom, szczególnie dzieciom są odpowiednie paragrafy. Ta grupa oszołomów już kilkukrotnie przegrała sprawy w kilku miastach w Polsce.

Zgłoś
Perturabo10.09.2019 o 21:45

@ Perturbao, cóż mogę powiedzieć, współczuję ci biedaku XD

Zgłoś
Ateista10.09.2019 o 21:22

[email protected] pisząc że jak dojedzie do władzy lewica to "pozbedziemy się takuch raz na zawsze" co masz na myśli? To brzmi jak groźba pozbawienia życia. Zrobiłem screena i muszę się namyślić czy nie zgłosić tego do organów ścigania. Pajacu bądź idiotko coś ci powiem, każdy ma prawo do demonstrowania bo to jest wolny kraj!

Zgłoś
Bo10.09.2019 o 21:18

Serce pisząc "pozbedziemy raz na zawsze co masz na myśli"? Przecież to brzmi jak groźba. Zrobiłem screena, muszę przemyśleć czy tego nie zgłosić do organów scigania.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl10.09.2019 o 21:16

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
:-)10.09.2019 o 21:10

Katolicyzm = $$$$$$$$$

Zgłoś
Perturabo10.09.2019 o 20:36

Dla m,nie jest to logiczne, że PRAWDZIWY katolik i każdy inny PRAWDZIWY wierzący, który uznaje się za obrońcę życia nigdy nie posunąłby się do ustawiania życia innym tylko sam dałby przykład. Nasz polski "katolicyzm" jest bardzo inwazyjny, polega na nakazywaniu innym jak mają żyć aby "katolikom " się podobało. Samemu pomóc ? adoptować chore dziecko ? - cooo chyba śnisz - "niewierni" to mają zrobic za katolików a katolikom jeszcze dopłacać do ich świątyń za te wszystkie dobre rady życiowe - ooo taaak, taaak, co to to taaak :D

Zgłoś
janek10.09.2019 o 20:21

liczę na banery wyborcze jeżeli pod nekrologami to tu jak najbardziej

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Cała Oleśnica Biega o akcji dla Tosi i Frania
wczoraj/ Sport
Przerwali złą passę. KK Oleśnica wygrywa!
wczoraj/ Sport
Atol Cup, czyli wyniki zakładówki
wczoraj/ Sport
Charytatywny dzień piękności w Smolnej
wczoraj/ Aktualności
Wystartowali! Bieg z sercem dla Tosi i Frania
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube