reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 17 lutego. Imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Internetowe wyłudzenia pieniędzy!

5.09.2019 o 09:11Komentarzy: 16Kategoria: Aktualności
Nie warto klikać w podejrzane linki, bo cyberprzestępcy mogą przejąć nasze konto na Facebooku i próbować wyłudzić pieniądze od znajomych. W naszych okolicach doszło do kilku takich przypadków.


Nie klikajmy w podejrzane linki!

Do naszej redakcji docierają sygnały o metodzie "na BLIK-a", polegającej na wyłudzaniu pieniędzy z kont bankowych. Jedna z oleśniczanek prawdopodobnie kliknęła w podejrzany link, co spowodowało, że cyberprzestępcy przejęli jej konto na Facebooku.

Dzięki temu uzyskali dostęp do listy jej znajomych. Z konta wysyłali prośby o podanie kodów aplikacji BLIK, dzięki czemu jedna osoba straciła pieniądze. - Mój znajomy stracił ponad sześćset złotych. Właśnie idę z tym na policję - mówi nam pokrzywdzona.

Apeluje przy tym, aby nie klikać w podejrzane odnośniki. Tym bardziej, że w ostatnim czasie pojawiło się co najmniej kilka takich przypadków w Oleśnicy i jej okolicach.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (16)

Broniu5.09.2019 o 23:45

Pinokio także został oszukany za jazdę pod wpływem emocji

Zgłoś
:-) zw-kowalski5.09.2019 o 23:42

padu. A po ch.... czytasz moje komentarze? Żal d...ę ściska. Mam te same adresy mailowe dla klientów w Szwecji i Polsce. I tylko atak następuje w języku polskim. Nie dostaję tu żadnych maili od oszustów podszywających się za policję, urząd skarbowy, firmy kurierskie itp. Dziś dzwoniłem do polskich biur podróży w sprawie wycieczki objazdowych po Tajlandii. macie nowy stan wojenny. Rozmowy kontrolowane. Rozmowy są nagrywane. Jak się nie zgadzasz to się rozłącz i zapraszamy do naszych biur. Administratorem danych osobowych jest... i takie napierd...nie cały czas. Kraj dla debilów i oszustów.

Zgłoś
:-) zw-kowalski5.09.2019 o 23:37

Wąs. Tu się szanuje służbę zdrowia. Pierwsze 5 wizyt u lekarza jest płatne symbolicznie. Nie przyjdziesz jesteś w plecy. Przyjdzie faktura. Powyżej tych 5 wizyt już nie płacisz. Nie ma problemu jak jesteś ubogi. Zapłaci za Ciebie gmina. te 25 euro to też taki ryczałt. W tym ryczałcie mój przyjaciel śp. Ingwar taksówką jechał 100 km na badania lekarskie do szpitala. Ponieważ pobyt w szpitalu jest drogi dla odpowiednika NFZ to był zakwaterowany w hotelu i na badania chodził do szpitala i wracał po badaniach do hotelu. Z punktu widzenia Polski to trudne do zrozumienia. Ale po wszczepieniu bajpasów jego partnerka mogła się nim opiekować kilka miesięcy i dostawała pełną pensję jaką otrzymywała na swoim etacie.

Zgłoś
Wąs5.09.2019 o 17:44

Byłem widzialem..W Szwecji jest calkiem inne zycie ale gdy np.wezwalwm karetke to zaplacilem za nia prawie 25 euro.Wiec kraj tez drogi i trzeba uwazac bo duzo czarnych ludzi.

Zgłoś
zibi15.09.2019 o 16:04

Kowalski ma rację,przykład idzie z góry.Pamiętam czasy gdy nie było Vat-u i nie było takiej biedy.

Zgłoś
padu5.09.2019 o 15:31

Kowalski-weź ty się tą Szwecją walnij w łeb i już się nie odzywaj.

Zgłoś
:-) zw-kowalski5.09.2019 o 14:35

Danka. A ja mam wrażenie, że jesteś tępym policjantem lub prokuratorem który nie chce szukać internetowych oszustów. Co ciekawe. Policja w Szwecji działa na tyle sprawnie, że takie oszustwa prawie się tutaj nie zdarzają a w Polsce to norma. Czyli oszuści przy zaniechaniach policji i prokuratury w Polsce mają raj do robienia oszustw. Sama oficer prasowa napisała kiedyś aby z auta zabierać wszystkie drogie rzeczy "Bo okazja czyni złodzieja". Czyli wychodzisz z auta wrzucić list do skrzynki pocztowej czy złożyć pismo w urzędzie czy sadzie to masz obowiązek zabrać laptop, nawigację, aparat fotograficzny, kamerę itp bo prowokujesz innego do kradzieży . Takie odezwy tylko w kraju dla debili.

Zgłoś
A5.09.2019 o 13:01

@!. Policja nie ingeruje w twoje przelewy.

Zgłoś
!5.09.2019 o 12:32

Policja to co w końcu robi....!? Bo jak do tej pory to nic,czekają aż im się wszystko poda na tacy!!!!

Zgłoś
O5.09.2019 o 12:29

Złodzieje są wszędzie takie mamy czasy

Zgłoś
A5.09.2019 o 11:27

@Marta. Przypomnę ci, że sama potwierdziłaś zgodę na przelew.

Zgłoś
Marta5.09.2019 o 10:58

Mi też blikiem zgineło ale na szczescie tylko 250 zł.Trzeba uważać jak cholera.Takie czasy.

Zgłoś
Elka5.09.2019 o 10:30

Powinno być więcej ostrzeżeń na temat zagrożeń w sieci. niektórzy ludzie myślą ,że to żarty, dopóki sami się o tym nie przekonają. Lepiej na zimne dmuchać ....

Zgłoś
A5.09.2019 o 10:15

Jakoś nie szkoda mi osoby która wysłała blik.

Zgłoś
Danka5.09.2019 o 09:50

Kowalski ja mam wrażenie że ty się sam pod siebie podszywasz i sam siebie szukasz.

Zgłoś
:-) zw-kowalski5.09.2019 o 09:44

Same apele. A co zrobić jak debile policjanci zamiast wysyłać pocztę za pośrednictwem epuap wysyłają maila w którym na początku adresu jest tylko ich nazwisko którego nie znacie. Otworzysz źle. Nie otworzysz policja i prokuratura twierdzi, że wysyłała ci maile z wiadomościami a ty , taki zły, ich nie odczytywałeś. Stworzyliście sobie kraj oszustów. Jutro sąd będzie rozpatrywał moje zawiadomienie, że ktoś podszywał się pod policję i poszukiwał mnie.II Kp 207/19. Policja i prokuratura odmówiły prowadzenie dochodzenia czy śledztwa. Według komendanta policji nie doszło do przestępstwa. A co będzie jak pojawi się prawdziwy policjant a ja potraktuje go jako oszusta? Posiedzenie sądu

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Remont budynku komendy zakończy się szybciej?
dzisiaj o 08:37/ Aktualności
Przenosiny komendanta policji? Znamy jego stanowisko
dzisiaj o 07:51/ Aktualności
Gminne mistrzostwa. Jak poszło drużynom?
dzisiaj o 07:26/ Sport
Powstaną nowe mieszkania socjalne
dzisiaj o 06:20/ Aktualności
Cała Oleśnica Biega o akcji dla Tosi i Frania
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube